Norint patekti į kitą varžybų etapą vilniečiams reikėjo ne tik nugalėti svečius iš Ukrainos, bet ir tikėtis, kad dėl išlikimo lygoje kovojantys Talino „Kavel“ krepšininkai nugalės Kazachstano čempionę „Astana“ komandą.

Vis dėl to estams nepavyko pradžiuginti vilniečių. Jie pralaimėjo rungtynes po pratęsimo rezultatu 81:85, taip užkirsdami Lietuvos vicečempionams kelią į atkrintamąsias varžybas.

Rungtynių eiga

Susitikimo pradžioje komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau netrukus aikštės šeimininkai suaktyvino gynybą po R.Seibučio ir S.Babrausko metimų įpusėjus ketvirčiu atitrūko 9:4. Po svečių surengtos minutės pertraukėlės prabilo „Lietuvos ryto“ snaiperiai – tris tolimus metimus iš eilės įmetę vilniečiai akimirksniu įgijo dviženklį pranašumą (18:8). Kėlinio pabaigoje „Azovmaš“ komandai pavyko kiek aptirpdyti deficitą, tačiau Lietuvos vicečempionai tvirtai pirmavo 24:15.

Antrąjį ketvirtį taškais greitoje atakoje pradėjo Miltonas Palacio. „Lietuvos rytui“ daugiausiai tritaškių dėka pavyko pabėgti į priekį 36:21. Artėjant didžiajai pertraukai, Ukrainos ekipos krepšininkai šiek tiek aptirpdė atsilikimą. Į rūbinę komandos išėjo rezultatui švieslentėje degant 41:28 sostinės klubo naudai.

Prasidėjus antrajai mačo pusei po T.Lydekos dvitaškio 47:30 priekyje sostinės ekipa. Varžovai atsakė dviem taškais. Po J.Blūmo taiklaus tritaškio 52:34. „Azovmaš“ negalėjo įveikti Vilniaus komandos gynybos. Sostinės ekipa žaidė kaip sparnų. Po dar vieno J.Blūmo tritaškio ekipas skyrė jau 22 taškai - 56:34. Taiklų dvitaškį pridėjo ir Patrickas O`Bryantas. Kiek vėliau jo dėjimas užbaigė trečiąjį kėlinį. Prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui 60:36 priekyje buvo „Lietuvos rytas“.

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais - 62:40. Varžovams pavyko šiek teik sumažinti skirtumą - 64:48, žaisti liko kiek daugiau nei 5 minutes. „Lietuvos rytas“ po truputį artėjo link savo pergalės. J. Blumas smeigė dar vieną tritaškį ir Vilniaus ekipa priekyje 67:51. Varžovai atsakė taikliu dvitaškiu, tačiau dar vienas „Lietuvos ryto” tritaškis privertė varžovų trenerį paprašyti minutės pertraukėlės. Per likusį laiką jokių staigmenų neįvyko ir D.Bauermanno auklėtiniai iškovojo užtikrintą pergalę 75:56.

S. Serapinas svečiams per 23 minutes pelnė 7 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 0/3, baudos 3/3) taškus, atkovojo 3 kamuolius, 2 sykius suklydo bei 3 kartus prasižengė.

„Lietuvos rytas“: J.Blumas 18 (tritaškiai 6/6), N.Nedovičius 11 (tritaškiai 3/4), T.Lydeka 10 (dvitaškiai 5/12), S.Babrauskas, R.Seibutis ir P.O'Bryantas – po 8, T.Zubčičius 5, M.Palacio ir S.Buterlevičius – po 2.

„Azovmaš“: M.Raduljica 18 (dvitaškiai 7/10, baudos 4/4), L.Greeras 11 (10 rez. perd.), O.Kolčenko ir S.Serapinas – po 7.

Po mačo naujasis „Lietuvos ryto“ strategas Dirkas Bauermannas apgailestavo, kad vilniečiai neperžengė pirmo etapo barjero, bet gyrė savo auklėtinius už žaidimą paskutiniame mače. Vokietis negailėjo šiltų žodžių ir publikai „Siemens arenoje“.

„Liūdna, kad nepatekome į atkrintamąsias varžybas. Nieko negali pakeisti, kai nesi pats už save atsakingas. Tačiau šiandieniniu mūsų pasirodymu aš labai džiaugiuosi, džiaugiuosi sirgaliais, kurie sukūrė nuostabią atmosferą – man vis dar spengia ausyse. Žaidėme energingai ir net gal kiek per daug emocingai – turėtume būti ramesni. Žinoma, kuomet krepšininkai tikrai stengiasi, kai kurios klaidos yra atleistinos“, – debiutines rungtynes prie Vilniaus klubo vairo komentavo D. Bauermannas.