Įspūdingu tempu mačą pradėję žalgiriečiai antrajame kėlinyje turėjo 14 taškų persvarą (40:26), tačiau jos neišlaikė ir trečio ketvirčio pabaigoje jau patys vijosi varžovus - 58:63.

Ketvirtajame kėlinyje nesustabdomai žaidė Mindaugas Kuzminskas, daugiausiai kurio pastangomis „Žalgiris“ atsidūrė per plauką nuo taip reikalingos jiems pergalės - 81:74 (likus 1 min. 10 sek.). Tačiau puiki „Real“ atkarpa ir vienas iš dviejų netaiklių Donaldo McGratho baudų suteikė svečiams šansą išsigelbėti - 84:81 (likus 8 sek.). Tada Marko Popovičius protingai pažeidė taisykles, bet kauniečiams nepavyko atkovoti kamuolio po tyčia pramesto antros varžovų baudos ir N. Mirotičius išplėšė pratęsimą - 84:84.

Per papildomas penkias minutes iniciatyva jau priklausė „Real“ krepšininkams. Tiesa, paskutinę viltį „Žalgiriui“ suteikė netikėtas Roberto Javtoko tritaškis likus žaisti 2 min. - 94:93. Deja, tada varžovai spurtavo 6:0 ir išsprendė dvikovos baigtį.

„Real“ ekipai ketvirtadienį dėl stresinio dešinės kojos blauzdikaulio lūžio negalėjo padėti Martynas Pocius.

Šis mačas žalgiriečiams buvo praktiškai paskutinė reali galimybė dar kabintis į kovą dėl pirmų keturių vietų E grupėje, nes jiems liko jau tik teoriniai šansai net ir laimėjus visus kitus keturis susitikimus.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Oliveris Lafayette, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Mario Delašas, Darjušas Lavrinovičius.

Prieš pat teisėjams išmetant ginčo kamuolį Kauno fanų kurtinančiu švilpimu buvo „pasveikintas“ pirmųjų rungtynių antiherojus Rudy Fernandezas, tačiau būtent jis pirmasis pataikė tolimą tritaškį - 3:0. Laimei, netrukus tuo pačiu atsakė ir Darjušas Lavrinovičius, o Mario Delašas realizavo abi baudas ir žalgiriečiai persvėrė rezultatą - 5:3. Po penkių iš eilės gražių O. Lafayette taškų šeimininkai pabandė atitrūkti - 12:6. Tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Sergio Llullas, po kurio dviejų tritaškių (vieno - net ir su pražanga) komandas jau teskyrė tik du taškai - 14:12. Tuomet vėl prabilo nesustabdomai žaidė T. Dardenas ir O. Lafayette, po kurių metimų serijos „Žalgiris“ pabėgo į priekį jau dviženkliu skirtumu - 24:14. 10 taškų pranašumą žalgiriečiai išlaikė iki pat kėlinio pabaigos - 29:19.

Antro ketvirčio pradžioje po Nikolos Mirotičiaus ir Jaycee Carrollo penkių taškų svečiai priartėjo iki 26:31, bet Joano Plazos auklėtinių tai neišmušė iš vėžių ir jie po sėkmingų Donaldo McGratho, Marko Popovičiaus ir Kšyštofo Lavrinovičiaus atakų susikrovė rekordinę 14 taškų persvarą - 40:26. Madrido krepšininkai nepasidavė ir po dviejų taiklių N. Mirotičiaus baudų atsiliko 8 taškais - 32:40. J. Carrollo ir S. Llullo tritaškiai dar labiau priartino ispanus (38:43), o į pertrauką žalgiriečiai išėjo pirmaudami jau tik keturiais taškais - 44:40.

Trečią kėlinį žaliai-balti pradėjo nusiteikę itin kovingai ir daugiausiai T. Dardeno ir O. Lafayette pastangomis labai greitai spurtavo 7:0 bei vėl įgijo dviženklę atsargą - 51:40. Vis dėlto „Real“ dar kartą atsitiesė ir po dviejų iš eilės tolimų R. Fernandezo šūvių sumažino savo atsilikimą iki keturių taškų - 50:54. Nuo šio epizodo kova vyko taškas į tašką, tačiau po J. Carrollo ir Sergio Rodriguezo tritaškių bei galingo Marcuso Slaughterio dėjimo „Real“ išsiveržė į priekį - 60:56. Prieš paskutinį ketvirtį svečiai pirmavo 63:61.

Vos prasidėjus lemiamai 10 minučių atkarpai Rimantas Kaukėnas išlygino rezultatą - 63:63. Nepaisant puikios Mindaugo Kumzinsko žaidimo atkarpos situacija ir toliau nekito - 67:67. Tada itin svarbų tritaškį smeigė ką tik nuo suolo pakilęs M. Popovičius, o kitos atakos metu varžovų krepšį dėjimu sudrebino įsisiautėjęs M. Kuzminskas - 72:67 (likus žaisti 5 min.). Žalgiriečiai ir toliau buvo vienu žingsniu priekyje: po M. Kuzminsko tritaškio iš krašto - 77:70 (likus 2 min. 30 sek.). Likus 1 min. 10 sek. „Žalgiriui“ pergalė buvo pasiekiama ranka - 81:74. Bet intriga netrukus grįžo, nes varžovai pelnė penkis taškus be atsako - 81:79 (likus 24 sek.). Tačiau M. Delašas realizavo abu baudos metimus ir žalgiriečiai tapo nebepavejami vienu metimu. Žinoma, tai dar nebuvo pabaiga ir D. McGrathui prametus vieną baudą „Real“ šansai atgijo - 84:81 (likus 8 sek.). M. Popovičiui tyčia prasižengus S. Rodriguezas pataikė pirmą baudą, o po antros netaiklios kamuolį nusiėmė N. Mirotičius, prieš kurį taisykles pažeidė N. Delašas. Tad netrukus rezultatas tapo lygus - 84:84 (likus 3 sek.). Per jas šeimininkams padoresnės atakos suregzti nebepavyko ir viskas persikėlė į pratęsimą - 84:84.

Pratęsimą pakiliau pradėjo nuo pralaimėjimo išsigelbėję ir neabejotinai psichologinį pranašumą įgiję svečiai: po J. Carrollo tritaškio jie priekyje - 87:84. Žalgiriečiai irgi neatsiliko: T. Dardenas šovė tolimą bombą paskutinę atakos sekundę, o po kelių akimirkų neįtikėtinai įkrovė kamuolį iš viršaus - 91:89. Įstrigus vienam iš išpuolių tritaškį paleido ir pataikė Robertas Javtokas (94:93). Deja, iš toli taiklūs buvo ir J. Carrollas bei N. Mirotičius - 94:99 (likus 33 sek.) ir „Real“ nebeišleido pergalės iš savo rankų. Galutinis rezultatas - 105:104 svečių naudai.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) - Madrido „Real“ (Ispanija) 104:105 (29:19, 15:21, 17:23, 23:21; 20:21).

„Žalgiris“: Tremmellas Dardenas 20 (6/7 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas 16 (5/5 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai), Kšyštofas Lavrinovičius 14 (4/5 dvitaškiai, 6/6 baudos), Oliveris Lafayette 13 (3/7 tritaškiai, 5 rez. perd.), Donaldas McGrathas 9 (2/3 tritaškiai), Marko Popovičius 8 (1/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 0/2 baudos, 5 pražangos), Darjušas Lavrinovičius (5 pražangos) ir Mario Delašas (1/1 tritaškiai, 4/4 baudos) po 7, Robertas Javtokas 6 (1/1 tritaškiai), Rimantas Kaukėnas 4 taškai. Vytenis Lipkevičius (1 min.) taškų nepelnė, o Jeffas Foote'as nežaidė.

„Real“: Nikola Mirotičius 31 (2/6 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 18/18 baudos, 11 atk. kam., 37 naud. balai), Jaycee Carrollas 21 (5/7 tritaškiai), Sergio Llullas 14 (4/6 tritaškiai), Rudy Fernandezas 11 (3/6 tritaškiai), Sergio Rodriguezas 10 (8 rez. perd.), Marcusas Slaughteris 5, Dontaye Draperis ir Felipe Reyesas po 4, Carlosas Suarezas 3, Mirza Begičius 2 taškai.

* * *

Primename, kad pirmoje ekipų akistatoje Ispanijoje „Žalgiris“ paskutinėmis sekundėmis praleido Sergio Rodriguezo tritaškį ir taip pat apmaudžiau pralaimėjo - 74:75. Palyginti su ta dvikova, kauniečių gretose įvyko permainų: išvyko Ibrahimas Jaaberas,ir traumą patyrė Paulius Jankūnas, bet pasveiko Robertas Javtokas bei buvo įsigytas Donaldas McGrathas.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais kitą penktadienį, kovo 15 d., išvykoje su Maskvos CSKA klubu, kuriam pirmame rate nusileido rezultatu 73:87.

Į kitą turnyro etapą pateks po keturias geriausias E ir F grupių komandas, o Eurolygos finalo ketverto varžybos vyks gegužės 10-12 dienomis Londono O2 arenoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (912)