Skirtingai nei per debiutą 2003 metais, šįkart lietuvis susilaukė trenerių pasitikėjimo ir sėkmingu žaidimu įrodė esąs vertas būti tarp geriausiųjų NBA krepšininkų.

Prieš dvejus metus Ž.Ilgauskas žaidė tik nepilnas 4 min. ir taškų nepelnė, prametęs vienintelį metimą.

Šįkart "Cleveland Cavaliers" vidurio puolėjas pataikė 5 iš 8 dvitaškių, abi baudas, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, 2 sykius prasižengė ir padarė 1 klaidą.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas "Rytų" ekipos įžaidėjas Allenas Iversonas, pelnęs 15 taškų, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimų ir perėmęs 5 kamuolius, nors ir suklydęs 7 kartus.

Taip pat 15 taškų nugalėtojams pelnė Jermaine'as O'Nealas (6/10 dvit., 3/4 baudų), 14 - Dwayne'as Wade'as.

"Vakarų" ekipai Ray Allenas pelnė 17 taškų (5/11 trit.), Kobe Bryantas - 16 ((7 rez. perd., 6 atk. kam., 3 per. kam.), o Timas Duncanas surinko 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Ž.Ilgauskas aikštėje pasirodė nuo antrojo kėlinio vidurio, esant rezultatui 37:45 ir puikiu žaidimu gynyboje įkvėpė savo ekipą įspūdingam spurtui 15-0, po kurio rezultatas tapo 52:45.

Būtent po lietuvio metimo iš vidutinio nuotolio "Vakarų" ekipa paprašė minutės pertraukėlės.

Vėliau Ž.Ilgauskas žaidė beveik penkias minutes trečiojo kėlinio pabaigoje ir vėl padėjo savo ekipai įgyti pranašumą. Jis išėjo į aikštę esant rezultatui 79:79, o po trijų kėlinių "Rytai" pirmavo 95:89.

Iš pradžių lietuvis prametė dvitaškį, bet paskui pelnė du taškus baudų metimais po Amarė Stoudemire'o pražangos, o netrukus atkovojo kamuolį ir pats užbaigė greitą ataką efektingu dėjimu iš viršaus po Gilberto Arenaso perdavimo.

Po tokio sėkmingo žaidimo Ž.Ilgauskas liko aikštėje ir nuo ketvirtojo kėlinio pradžios. Jis per tą laiką laimėjo ginčą prieš Yao Mingą, o įsižaidęs pelnė šešis taškus paeiliui.

Iš pradžių jis pakartojo G.Arenaso metimą, paskui pataikė iš toliau ir artimo nuotolio, padidinęs "Rytų" persvarą iki 110:99.

Lietuvis dar spėjo blokuoti Kobes Bryanto metimą, o likus 6 min. užleido savo vietą aikštėje Shaquille'ui O'Nealui.

Nors "Vakarų" krepšininkai netrukus sumažino atsilikimą iki 110:107, jiems taip ir nepavyko persverti rezultato ir sukurti intrigą mačo pabaigoje.

Puikiai paskutiniosiomis mačo minutėmis žaidė kelis svarbius metimus pataikęs D.Wade'as, o kai S.O'Nealas padidino skirtumą iki 122:111, tapo aišku, kad nebus nei pratęsimo, nei užsitęsiančių paskutiniųjų sekundžių. "Vakarų" krepšininkai dar bandė laimę metimais iš toli, tačiau visi jie skriejo pro šalį.

Rungtynės prasidėjo abiejų ekipų taikliais metimais. Nors pirmuosius keturis taškus pelnė "Rytų" žaidėjai, rezultatas greit tapo lygus, o "rytiečiams" pernelyg piktnaudžiaujant individualiais veiksmais, po truputį persvarą ėmė krautis "Vakarų" žaidėjai. Didžiausias jų pranašumas antrojo kėlinio pradžioje siekė net 13 taškų (42:29), bet vėliau "Rytų" komanda spurtavo.

Tiesa, po dviejų kėlinių "Rytų" persvara siekė tik du taškus (61:59), o trečiajame kėlinyje į priekį vėl buvo išsiveržę "Vakarų" krepšininkai, kurie pirmavo šešiais taškais (77:71).

Tačiau tuo metu kelis svarbius metimus pataikė "Cavaliers" lyderis Lebronas Jamesas, o paskutinįkart rezultatas buvo lygus po vokiečio Dirko Nowitzkio tritaškio - 84:84.

Beje, "Vakarų" krepšininkai buvo laimėję tris iš eilės žvaigždžių mačus ir keturis iš paskutiniųjų penkių. Tačiau pagal bendrą statistiką "Rytai" padidino savo pergalių santykį iki 34-20.

Įdomu, kad A.Iversonas buvo pripažintas naudingiausiu ir 2001 metais, kai "Rytai" iškovojo paskutiniąją pergalę.

"Dėkoju Dievui ir savo komandai, nes be jų nebūčiau čia", - sakė specialų apdovanojimą gavęs krepšininkas.

Pirmąkart nuo 1981 metų nė vienam mačo dalyviui nepavyko pelnyti 20 taškų.

Statistika:

"Rytai" - "Vakarai" 125:115 (27:33, 36:26, 34:30, 30:26)

"Rytams" taškus pelnė: Allen Iverson 15 (dvitaškiai 4/14, baudos 7/7), Jermaine O'Neal 15 (dvitaškiai 6/10, baudos 3/4), Dwyane Wade 14 (dvitaškiai 6/12), LeBron James 13 (dvitaškiai 5/9, tritaškiai 1/4), Shaquille O'Neal 12, Žydrūnas Ilgauskas 12, Vince Carter 11, Paul Pierce 9, Gilbert Arenas 7, Ben Wallace 6, Grant Hill 6, Antawn Jamison 5.

"Vakarams": Ray Allen 17 (dvitaškiai 1/5, tritaškiai 5/11), Kobe Bryant 16 (dvitaškiai 5/9, tritaškiai 2/5), Tim Duncan 15 (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 1/1), Yao Ming 11, Kevin Garnett 10, Shawn Marion 10, Dirk Nowitzki 10, Manu Ginobili 8, Tracy McGrady 8, Amare Stoudemire 6, Steve Nash 2.

Taiklumas. Dvitaškiai ir tritaškiai - 52/113 (46,0 proc.) ir 51/113 (45,1 proc.), tritaškiai - 6/17 (35,3) ir 9/29 (31,0), baudos 15/20 (75,0) ir 4/11 (36,4). Atkovoti kamuoliai - 55 ir 62, rezultatyvūs perdavimai - 29 ir 38, klaidos - 18 ir 25.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.