Primename, kad pirmojo rato mačą Rusijoje rezultatu 80:69 taip pat laimėjo „Chimki“ vyrai.

Į kitą etapą pateks po šešias kiekvienos grupės komandas, tad „Lietuvos rytas“ likus trims turams iki reguliariojo sezono pabaigos, negali jaustis saugus, nes likęs stovėti šeštoje pozicijoje, jau pirmajame rate sau į porą gautų galingą varžovą - pirmąją vietą B grupėje jau užsitikrinusį Kauno „Žalgirį“.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Miltas Palacio, Renaldas Seibutis, Mindaugas Katelynas, Tomislavas Zubčičius ir Tautvydas Lydeka.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo „Chimki“ ekipa, kuri nesunkiai rinko taškus ir sužaidus tris minutes pirmavo 9:2. Vilniečiams kiek atsigauti bandė padėti Renaldas Seibutis ir Tautvydas Lydeka, tačiau įpusėjus kėliniui savo sąlygas vis dar diktavo svečiai - 13:6. Maža to, du iš eilės tritaškius metimus smeigė Kelvinas Riversas, du taškus greitoje atakoje pridėjo Jegoras Vialcevas ir komandas skyrė jau 15 taškų - 21:6. Vilniečių deficitui pasiekus 17 taškų iniciatyvos ėmėsi Janis Blūmas, kuris dvi atakas iš eilės užbaigė pelnydamas po tris taškus, ir kiek aptirpdė saviškių atsilikimą iki 12:23. Vis dėlto pirmasis ketvirtis baigėsi kiek prasčiau - 12:27.

Antro kėlinio pradžioje dėjimas apsikeitė Paulas Davisas ir Patrickas O'Bryantas - 14:29. „Chimki“ atstovams vėl susigrąžinus 17 taškų persvarą (33:16) technine pražanga buvo nubaustas Jamesas Augustine'as ir „Lietuvos rytas“ tuo pasinaudojo beveik maksimaliai: Steponas Babrauskas sumetė visas keturias baudas, o Renaldas Seibutis dar pataikė dvitaškį - 22:33. Įsižaidęs R. Seibutis pridėjo dar du taiklius metimus iš vidutinio nuotolio bei dvi baudas ir R. Kurtinaičio auklėtinių pranašumas sumažėjo iki vienženklio - 35:28. Šeimininkai fantastiškai sužaidė paskutines 17 kėlinio sekundžių, per kurias iš pradžių du taškus pelnė Nemanja Nedovičius, o paskui kamuolį iš varžovų perėmė ir tritaškį įmetė Eimantas Bendžius ir po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ atsiliko jau tik 39:43.

Dariaus Maskoliūno komanda įspūdingai pradėjo trečią ketvirtį ir po daugiausiai Mindaugo Katelyno pastangomis laimėtos atkarpos 9:2 persvėrė rezultatą savo naudai - 48:45. Netrukus tritaškį smeigė N. Nedovičius (53:47), tačiau čia pat šūviais iš toli rezultatą vėl išlygino Vitalijus Fridzonas ir Sergejus Monia - 53:53. Vėliau svečius į priekį patempė V. Fridzonas ir „Chimki“ prieš paskutinį kėlinį vėl įgijo kelių taškų atsargą - 65:60.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai nieko nelaukė ir iškart spurtavo 5:0 bei atstatė pusiausvyrą - 65:65. Nors „Chimki“ atsakė savo keturiais taškais iš eilės, puiki Stepono Babrausko žaidimo atkarpa leido vilniečiams vėl persverti rezultatą savo naudai - 70:69 (likus žaisti 6 min. 30 sek.). Tačiau labai svarbiu metu tritaškį pataikė Sergejus Monia, du taškus su T. Lydekos pražanga pelnė Krešimiras Lončaras, tris taškus pridėjo J. Vialcevas, o spurtą užbaigė P. Daviso dvitaškis ir Rusijos klubas vėl atitrūko - 80:70 (likus 4 min.). Per likusį laiką Lietuvos vicečempionams atsitiesti nebepavyko ir jie nusileido varžovams rezultatu 79:88.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) - Maskvos srities „Chimki“ 79:88 (12:27, 27:16, 21:22, 19:23).

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 14, Mindaugas Katelynas 13, Nemanja Nedovičius 12, Janis Blūmas 11, Steponas Babrauskas 9, Dejanas Ivanovas 8 (6 atk. kam.), Tautvydas Lydeka 4, Eimantas Bendžius ir Dovydas Redikas po 3, Patrickas O'Bryantas 2 taškai. Miltas Palacio ir Tomislavas Zubčičius taškų nepelnė.

„Chimki“: Paulas Davisas 20 (7/10 dvitaškiai, 6/6 baudos, 5 pražangos), Krešimiras Lončaras 15, Vitalijus Fridzonas 11, Kelvinas Riversas 10, Zoranas Planiničius ir Sergejus Monia po 8, Jegoras Vialcevas 7, Aleksandras Žukanenka 5, Jamesas Augustine'as ir Dmitrijus Chvostovas po 2 taškus.

Blokai: „Lietuvos rytas“ 2 – „Chimki“ 4;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 15 – „Chimki“ 9.

* * *

Kituose pirmadienio mačuose susitiko Donecko „Doneck“ ir Zgoželeco „Turow“ (99:85) bei Talino „Kalev“ ir Mariupolio „Azovmaš“ (73:77).

Donecko komandai atstovaujantis Darius Songaila per 30 minučių pelnė 29 taškus (11/14 dvitaškiai, 7/7 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, 4 sykius prasižengė ir iš viso surinko 32 naudingumo balus.

23 su puse minutės (23:30) aikštelėje praleidusio S. Serapino indėlis į „Azovmaš“ klubo pergalę 11 taškų (tritaškiai 2/2, dvitaškiai 2/5, baudos 1/1), 3 sugriebti ir 2 perimti kamuoliai bei dvi pražangos.

Artimiausias rungtynes VTB lygoje vilniečiai žais kovo 10 dieną, sekmadienį, išvykoje su „Doneck“ (7/9) klubu.