Pirmą tarpusavio dvikovą Kaune taip pat laimėjo aikštės šeimininkai 75:63.

Dešimtas E grupės turnyro rungtynes „Žalgiris“ kovo 7-ą dieną namuose žais Ispanijos vicečempione Madrido „Real“ komanda, kuriai pirmame rate svečiuose pralaimėjo paskutinėmis sekundėmis - 74:75. Martynas Pocius dėl traumos madridiečiams neatstovaus.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas: Tremmellas Dardenas, Marko Popovičius, Oliveris Lafayette'as, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas neapsigynė nuo pirmos varžovų atakos (2:0). K. Lavrinovičius ir Sergi Vidalis apsikeitė tritaškiais (5:3). „Žalgiris“ tuoj pat išlygino skirtumą (5:5), tačiau Malagos krepšininkai surengė dvi greitas ir vieną pozicinę ataką, spurtavo 6:0 ir kiek atitrūko - 11:5. Juanas Plaza buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Po jos T. Dardenas sušvelnino skirtumą (11:7).

„Unicaja“ ekipa sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą (6:0) ir aikštės šeimininkų pranašumas tapo dviženklis (17:7, 7 min.). Laimė, Mario Delašas dvitaškiu ir Drajušas Lavrinovičius bauda neleido varžovams dar labiau pabėgti (17:10). Toliau vyko lygus krepšinis. Kėlinio pabaigoje Mindaugas Kuzminskas bauda ir Rimantas Kaukėnas tritaškiu priartino „Žalgirį“ prie priešininkų - 19:16.

Antras ketvirtis prasidėjo „Unicaja“ komandos dar vienu spurtu 5:0 po Kosta Perovičiaus dvitaškio ir S. Vidalio tritaškio (24:16). M. Kuzminskas varžovų įkarštį užgesino tolimu metimu (24:19). Netrukus žalgiriečiai 4 „sausais“ taškais dar labiau sumažino deficitą (24:23). 15-ą min. Kauno klubo naujokas Donnie McGrathas tritaškiu antrą kartą išvedė „Žalgirį“ į priekį (24:26). Kurį laiką tęsėsi atkalus mūšis (27:26, 27:28). Po M. Kuzminsko baudų ir tritaškio bei Darjušo Lavrinovičiaus dėjimo svečiai iš Lietuvos įgijo rekordinę 6 taškų persvarą - 29:35. Puikaus mūsiškiams kėlinio pabaigoje T. Dardenas tolimu „šūviu“ padidino pranašumą po 20 minučių kovos iki 7 taškų - 31:38.

Trečias ketvirtis prasidėjo Krunoslavo Simono tritaškiu ir F. Vazquezo baudomis (36:38). Netrukus pirmus taškus rungtynėse pelnė O. Lafayette'as, bet Earlas Calloway bauda sumažino mūsiškių persvarą iki minimumo (39:40). Abi komandos demonstravo gražų krepšinį: M. Popovičius ir K. Simonas apsikeitė tritaškiais (42:43), O. Lafayette'as prasiveržė po krepšiu (42:45), dvitaškį pataikė D. Lavrinovičius (42:47), tritaškį - K. Simonas (45:47), o dėjimu varžovų krepšį sudrebino T. Dardenas (45:49, 25 min.). Daugiausiai O. Lafayette'o pastangomis „Žalgiris“ nuolat pirmavo (50:56). M. Delašas tritaškiu, o varžovas Cesaris Augusto Lima dėjimu baigė trečią kėlinį - 56:59.

Nors lemiamas ketvirtis prasidėjo C. A. Lima metimu (58:59), bet „Žalgiris“ į jį atsakė spurtu 10:0: R. Kaukėno ir R. Javtoko dvitaškiais, D. McGratho tritaškiu, K. Lavrinovičiaus bauda ir M. Kuzminsko dėjimu (58:69). Į dar gilesnį nokdauną varžovus netrukus tolimu šūviu pasiuntė O. Lafayette'as, o baudomis - M. Popovičius (60:76, likus 3 min.). „Žalgiris“ pakiliai sužaidė mačo pabaigą ir įtikinamai įveikė varžovus - 67:83.

Rezultatas:

„Unicaja“ (4/5) - „Žalgiris“ (4/5) - 67:83 (19:16, 12:22, 25:21, 11:24).

„Unicaja“: Krunoslavas Simonas 13 (2/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Luka Zoričius 12 (7 atk. kam., 5/9 dvitaškiai, 2/3 baudos), Sergi Vidalis 10 (2/2 dvitaškiai, 2/8 tritaškiai), Txemi Urtasunas ir Franas Vazquezas po 8, Marcusas Williamsas 7, Cesaris Augusto Lima 6, Earlas Calloway 3 taškai.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 15 (8 atk. kam., 3/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 3/4 baudos), Oliveris Lafayette‘as 14 (2 rez,. perdav., 2 klaid., 4/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), Tremmellas Dardenas 9 (3/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), Kšyštofas Lavrinovičius (4 atk. kam., 1/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/4 baudos) ir Marko Popovičius (3 atk. kam., 3 rez. perdav., 0/2 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 5/6 baudos) po 8, Darjušas Lavrinovičius (2 atk., kam., 3/3 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos) ir Mario Delašas (4 atk. kam., 2/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) po 7, Donnie McGrathas 6 (2/3 tritaškiai), Rimantas Kaukėnas 5 (3 atk. kam., 2 rez. perdav., 3 klaid., 1/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Robertas Javtokas 4 taškai (4 atk. kanm., 1 rez. perdav., 1/3 dvitaškiai, 2/2 baudos). Adas Juškevičius taškų nepelnė (0:26 sek.). Jeffas Foote‘as nežaidė.

Blokai: „Unicaja“ 4 – 1 „Žalgiris“;

Pražangos: „Unicaja“ 22 – 18 „Žalgiris“.

Kitose E grupės rungtynėse penktadienį ketvirtą vietą užimantis Graikijos vicečempionas Atėnų „Panathinaikos“ (6 pergalės ir 3 pralaimėjimai) klubas su Jonu Mačiuliu namuose 75:62 (19:21, 19:17, 18:13, 19:11) nugalėjo antrą poziciją išsaugojusius Stambulo „Anadolu Efes“ (7/2) krepšininkus iš Turkijos.

Lietuvio indėlis į pergalę - 8 taškai, 6 po krepšiais atkovoti kamuoliai.

Maskvos CSKA (6/3) komanda iškovojo pergalę prieš vienus grupės autsaiderių Berlyno ALBA (1/8) krepšininkus, kuriuos palaužė savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 80:65 (20:16, 24:17, 19:21, 17:11).