Pergalės atveju Kauno „Žalgiris“ pergalių ir pralaimėjimų skaičiumi būtų susilyginęs su „Panthinaikos“ klubu ir šansai patekti į kitą etapą būtų daug didesni, tačiau dabar per likusius šešis turus kauniečiams reikia iškovoti trimis pergalėmis daugiau už graikus.

Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Oliveris Lafayette'as, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Rungtynių eiga:

Pirmieji taškų kraitį šiose rungtynėse atidarė svečiai iš Graikijos - tritaškiu metimu pasižymėjo Dimitris Diamantidis. Netrukus pirmuosius taškus kauniečiams pelnė Robertas Javtokas, tačiau tuoj pat tritaškį smeigė Roko Ukičius (2:6). Žalgiriečiai atsakė spurtu 8:5, įspūdingą dėjimą po Oliverio Lafayette'o perdavimo pridėjo R. Javtokas ir „Žalgiris“ jau priekyje (12:11). Abi komandos ir toliau sėkmingai atakavo krepšį ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes kauniečiai vis dar pirmavo (20:17). Jeffas Foote'as sumetė du baudos metimus, dvitaškiu greitoje atakoje atsakė Jamesas Gistas ir po pirmo kėlinio Kauno klubas priekyje - 22:19.

Antras kėlinys prasidėjo J. Foote'o atkovotu kamuoliu ir taikliu dvitaškiu metimu iš po krepšio. Tuomet Michaelis Bramosas ir Mindaugas Kuzminskas apsikeitė taikliais tritaškiais metimais (27:22). M. Bramosas pridėjo du baudos metimus iš trijų, į kuriuos M. Kuzminskas atsakė pelnydamas dar du taškus. R. Javtokas apmaudžiai prametė laisvas iš po krepšio, o varžovai greitoje atakoje pelnė du taškus su pražanga ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (29:27). Joanas Plaza į aikštelę išleido tris mažus krepšininkus ir tai išėjo į naudą: Rimantas Kaukėnas pelnė du taškus taikliu metimu iš vidutinio nuotolio, o M. Popovičius atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio savo šeštąjį tašką pelnė R. Javtokas (33:27). Per likusią kėlinio dalį O. Lafayette'o tritaškių dėka žalgiriečiai neleido varžovams perimti iniciatyvos ir, nors tris taškus su sirena pelnė R. Ukičius, „Žalgiris“ prieš antrą rungtynių dalį priekyje - 43:40.

Po ilgosios pertraukos kova ir toliau vyko taškas į tašką (47:44). Dar du taškus savo komandai pelnė R. Javtokas, Stephane'as Lasme atsakė dviem taikliais baudos metimais, R. Ukičius ir Jonas Mačiulis pridėjo po dvitaškį ir varžovai jau priekyje (49:50). Tačiau nesėkmingą „Žalgirio“ komandos atakų seriją nutraukė Tremmellas Dardenas, pelnydamas du taškus iš vidutinio nuotolio, tačiau gynyboje Marko Popovičius gavo techninę pražangą už vaidybą ir J. Plaza paprašė minutės pertraukėlės (51:50). D. Diamantidis įmetė vieną baudos metimą ir atliko rezultatyvų perdavimą S. Lasme, kuris įkrovė kamuolį iš viršaus. Tačiau tuoj pat sužibėjo O. Lafayette'as - jis įmetė tritaškį, išprovokavo varžovo pražangą puolime ir greitoje atakoje pelnė dar du taškus (56:53). D. Diamantidis įsūdė tritaškį, o J. Foote'as paskutinę sekundę atkovojęs kamuolį pelnė du taškus iš po krepšio ir prieš lemiamą ketvirtį žalgiriečiai vis dar priekyje - 58:56.

Paskutinio kėlinio pradžioje J. Foote'as kartą taikliai atakavo nuo baudos metimų linijos, dvitaškį greitoje atakoje pelnė O. Lafayette'as, tačiau jau kitoje atakoje du taškus su pražanga pelnė M. Bramosas (61:59). Aikštelėje ir toliau vyko atkakli lygiaverčių varžovų dvikova, tačiau šiek tiek geriausiai sužaidę poros minučių atkarpą ir laimėję ją 7:4 „Panathinaikos“ krepšininkai išsiveržė į priekį (65:66). K. Lavrinočius ir J. Gistas apsikeitė taikliais dvitaškiais metimais, du taškus pridėjo M. Popovičius ir kauniečiai vėl priekyje (69:68). Dar kartą kamuolį iš viršaus įkrovė J. Gistas, skaudų tritaškių smeigė R. Ukičius ir „Žalgirio“ komandos treneriui J. Plazai teko prašyti minutės pertraukėlės (69:73). Po jos kauniečiai prarado kamuolį, o į priekį nubėgęs R. Ukičius pelnė lengvus taškus, tačiau čia pat M. Popovičius pelnė dvitaškį ir gynyboje išprovokavo D. Diamantidžio pražangą puolime (71:75). Per paskutinę rungtynių minutę kauniečiams nepavyko sukurti stebuklo ir teko pripažinti varžovų iš Graikijos pranašumą - 73:78.

Kauno „Žalgiris“ 73:78 (22:19; 21:21; 15:16; 15:22) Atėnų „Panathinaikos“

„Žalgiris“: Oliveris Lafayette'as 15 (5 rez. perd.), Kšištofas Lavrinovičius 11, Marko Popovičius 10, Tremmellas Dardenas 9, Robertas Javtokas 8, Jeffas Foote'as 7 (5 atk. kam., 12 naud. bal. per 8 min.), Mindaugas Kuzminskas 5, Darjušas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas (2/8 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai) po 4, Adas Juškevičius taškų nepelnė, o Vytenis Lipkevičius ir Donaldas McGrathas nežaidė.

„Panathinaikos“: Roko Ukičius 21 (6 rez. perd., 28 naud. bal.), Dimitris Diamantidis 13 (10 rez. perd.), Jamesas Gistas 12 (9 atk. kam.),....., Jonas Mačiulis 4 (2/4 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 4 atk. kam. per 19 min.).

Pergalę iškovojo ir kiti konkurentai

Kitose vakaro rungtynėse Malagos „Unicaja“ krepšininkai svečiuose rezultatu 68:65 (16:14; 22:14; 17:13; 13:24) privertė pasiduoti Bambergo „Brose Baskets“ komandą.

„Unicaja“: Luka Žoričius 26 (9/14 dvitaškiai, 8/10 baudos metimai met., 5 atk. kam., 28 naud. bal.), Txemi Urtasunas 15, Sergi Vidalis 12 (3/3 tritaškiai).

„Brose Baskets“: Bostjanas Nachbaras 17, Sharrodas Fordas 13 (5 atk. kam.), Antonas Gavelas 10.