Artimiausias rungtynes „Lietuvos rytas“ žais po savaitės - vasario 17 dieną Zgorželece, Lenkijoje - prieš „PGE Turow“.

Rungtynės

Pirmojo kėlinio pradžia vyko nerezultatyviai. Jau įpusėjus kėliniui, ekipos pelnė vos 15 taškų ir priekyje buvo svečiai iš Estijos (6:9). Antroji kėlinio dalis irgi nebuvo rezultatyvi, tačiau „Kalev/Cramo" sugebėjo padidinti savo pranašumą - 11:16.

Panašiai vyko ir antrasis kėlinys. Nors jo metu vilniečiai sugebėdavo vis prisivyti savo varžovus, tačiau nepavyko perimti rungtynių iniciatyvos ir išsiveržti į priekį. Po dviejų kėlinių "Lietuvos rytas" buvo vis dar atsiliekančiųjų vaidmenyje - 31:34.

Trečiąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 14:0 bei, galų gale, įgijo pranašumą (45:34). Per likusią ketvirčio dalį estams atsigauti nepavyko, o „Lietuvos ryto" pranašumas padidėjo iki 14 taškų - 66:52.

Paskutinio kėlinio pradžia Lietuvos ekipai buvo ne ką mažiau sėkminga ir sėkmingai tritaškius metusių vilniečių persvara viršijo 20 taškų. Tuomet Darius Maskoliūnas leido sau verstis mažiau rungtyniaujančiais krepšininkais, kas lėmė tai, jog „Lietuvos ryto" pranašumas kiek sumenko. Vis dėlto rungtynių pabaigoje švieslentė rodė 22 taškų pranašumą - 95:73.

Tritaškiai

Kaip ir praeitose rungtynėse prieš Astanos „Astana", taip ir šiose vilniečiai sėkmingai atakavo iš tolimų distancijų. Šįkart tikslą pasiekė 14 tolimų metimų iš 28, (50 proc. taiklumas).

Primename, kad rungtynėse prieš „Astana" 17 tritaškių pataikę „Lietuvos ryto" krepšininkai pasiekė naują lygos rekordą. Įdomu tai, kad ir tąkart per rungtynes jie išmetė 28 tolimus metimus.

Rezultatyviausi žaidėjai

„Lietuvos rytas": Nemanja Nedovičius (3/3 trit.) ir Janis Blūmas (6/9 trit.) po 19, Eimantas Bendžius (5/6 trit.) 17, Renaldas Seibutis (4 per. kam.) ir Dejanas Ivanovas (9 atk. kam.) po 12.

„Kalev/Cramo": Gary Wilkinsonas (4/5 dvit., 2/3 trit.) 19, Armandas Škele (7 kld.) 16, Bamba Fallas (8 atk. kam., 3 blk.) ir Frankas Elegaras po 10

Po rungtynių vyr. Lietuvos ryto treneris Darius Maskoliūnas pripažino, kad vilniečiams nepavyko nusiteikti kovai nuo pirmųjų minučių: „Pirmi du kėliniai buvo blogi, po didžiosios pertraukos žaidėme taip, kaip planavome. Šiandien įvykdėme 60-70 proc. savo tikslų. Pirmoje rungtynių pusėje žaidėjai į aikštę žengė apsimiegoję, manė, kad pergalė jau jų kišenėje ir estai bus apmėtyti kepurėmis. Jeigu taip būtume žaidę ir toliau, būtume apmėtyti jomis patys. Antroje pusėje atsirišo krepšys snaiperiams, komanda pradėjo normaliai gintis, kas ir lėmė galutinį rezultatą“.

Stratego teigimu, svarbi ne tik iškovota pergalė, tačiau ir išbandytos naujovės: „Norėjome duoti pažaisti visiems dvylikai žaidėjų, tačiau tai pavyksta ne visada. Pažiūrėjome, kaip sekasi žaisti su žema sudėtimi. Trečiajame kėlinuke pasiteisino E. Bendžiaus ir Dejano Ivanovo duetas. Turėjome paruošę keletą puolimo ir gynybos variantų. Galėjome eksperimentuoti, tačiau faktas tas, kad rungtynių starte buvau nusivylęs krepšininkų atsidavimu“, - mintimis dalinosi D. Maskoliūnas.

Strategą tenkina Miltono Palacio žaidimas, tačiau treneris tikisi svaresnio kito komandos naujoko Patricko O‘Bryanto indėlio.

„Visi trys komandos naujokai turi neišnaudotų kreditų. M. Palacio jau atlieka beveik viską, ko mes iš jo tikimės. .P. O‘Bryantas šiandien pradžioje pridarė kvailų klaidelių, kurios jam nebūdingos. Jis labai nori, bet jam vis dar reikia apsiprasti ir suprasti Europos krepšinį", - kalbėjo treneris“.

Darius Maskoliūnas tiki, kad ateityje E. Bendžius gali tapti dar rimtesne paspirtimi: „Visada tikėjau Eimantu Bendžiumi, tiesiog nerasdavau sudaryti progų jam pasireikšti. Po kiekvienos treniruotės kalu jam į galvą, kad jis turi potencialo. Su tokiu ūgiu ir rankele jam belieka tik dirbti, kartu su juo ateis ir vaisiai“, - vylėsi Eurolygos čempionas.

Eimantas Bendžius: „Neblogą pasirodymą lėmė trenerio pasitikėjimas. Jis iš anksto įspėjo, kad žaisiu antrojoje rungtynių dalyje. Pavyko gerai apšilti, komandos draugai sudarė sąlygas patogiems metimams. Stengsiuosi ir toliau žaisti panašiu lygiu, tačiau nereikėtų akcentuoti paskutinių dviejų sėkmingesnių rungtynių. Žinoma, būtų puiku, jeigu panašiu tempu pavyktų žaisti ir toliau".

"Nežinau kas bus ateityje, kai į rikiuotę grįš Mindaugas Katelynas. Esu jaunas žaidėjas ir tiesiog noriu išnaudoti trenerio suteikiamas minutes. Dabar man labiausiai reikia tobulinti gynybą ir driblingą. Kartais padarau smulkių klaidų. Per savaitę sužaidžiame tik vienerias rungtynes, treniruojamės sunkiai. Galiu teigti, kad mano sportinė forma šiuo metu optimali“.

Miltonas Palacio: „Rungtynes pradėjome labai apsunkę, nedirbome gynyboje. Per didžiąją pertrauka rūbinėje komandos draugams pasakiau – žaiskime krepšinį! Kaip mes atrodome? Išsitieskime ir eikite kovoti! Nusimetėme naštą ir reikalai pajudėjo teisinga linkme. Turime gerinti žaidimą su kiekvienomis rungtynėmis, nes artėja lemiamų kovų metas.  Eimantą Bendžių vadinu Kevinu Durantu, kartu juokaujame. Patys matote, kad jis yra puikus metikas“.