Incidentas įvyko ketvirtame kėlinyje, kai (rezultatui esant 72:72) krepšį atakavo Rudy Gay. Tuo metu dėl geresnės vietos po krepšiu su J. Valančiūnu kovojęs Tyleris Hansbrough apkabino mūsiškį ir imtynių veiksmu parvertė jį ant žemės.

J. Valančiūnas iškart susiėmė už skaudamos rankos ir buvo pakeistas, o TSN televizijos komentatoriai negalėjo atsistebėti tokiu „Pacers“ žaidėjo poelgiu:

„Jonas nukrito ir dabar laikosi už savo dešinės rankos. Ir, žinoma, čia pasidarbavo Tyleris Hansbrough. Pažiūrėkite: jis tiesiog nuvertė J. Valančiūną. Jau minėjome anksčiau, kad T. Hansbrough - medkirtys. Taip elgtis - absurdiška“.

Iš skausmo dantis sukandęs J. Valančiūnas iškart buvo pakeistas ir į aikštę sugrįžo tik pačioje dvikovos pabaigoje.

Po mačo duodamas interviu jis teigė, kad teisėjai tame epizode bent jau turėjo užfiksuoti pražangą.

„Manau, ten buvo pražanga prieš mane. Taip, po krepšiu vyko kova, bet toks kontaktas iš jo pusės - tai pražanga. Tačiau skirti pražangas yra teisėjų darbas. Laimei, rankai viskas gerai, nieko blogo nenutiko“, - teigė aukštaūgis iš Lietuvos.

Šį susitikimą po pratęsimo rezultatu 100:98 laimėjo „Raptors“ vyrai, o J. Valančiūno statistika jame - itin solidi: 14 taškų (6/10 dvitaškiai, 2/2 baudos), 13 atkovotų kamuolių (asmeninis rekordas) ir 2 blokai.

Primename, kad vos prieš savaitę J. Valančiūnas „nukentėjo“ ir nuo kito varžovo - Los Andželo „Clippers“ gynėjo Carono Butlerio, kuris pasielgė negarbingai ir lygioje vietoje apmulkino lietuvį: neva norėdamas pasveikinti jį su pergale atėmė iš jo kamuolį, nors iki finalinės sirenos buvo likusios kelios sekundės ir viskas jau aišku.

Šis epizodas pateko į NBA legendos Shaquille O'Nealo sudaromą kvailiausių savaitės epizodų penketuką, vadinamą „Shaqtin' A Fool“.