Įpusėjus ketvirtam kėliniui „Lietuvos ryto“ persvara buvo net nepadori - net 42 taškai (90:48), tad per likusias 5 minutes šeimininkai atsipalaidavo ir leido svečiams kiek sušvelninti savo atsilikimą.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai savo varžovus varė į neviltį tritaškiais metimais - šeimininkai jų pataikė net 17 iš 28 (61 proc.). Penkis taiklius tolimus šūvius paleido Steponas Babrauskas, po keturis - Janis Blūmas ir Eimantas Bendžius, po du - Renaldas Seibutis ir naujokas Tomislavas Zubčičius.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Tomislavas Zubčičius ir Dejanas Ivanovas.

Susitikimas sėkmingiau prasidėjo svečiams iš Kazachstano, kurie, kėliniui beįpusėjant buvo priekyje 13:5. Vis dėlto vilniečiai atsitiesė ir pasivijo savo varžovus. Negana to, juos į priekį išvedė komandoje pirmą kartą į aikštę išbėgęs debiutantas Patrickas O'Bryantas - 17:15. Galiausiai vilniečiai kėlinį baigė turėdami trijų taškų persvarą - 20:17.

Antrojo kėlinio pradžia aikštės šeimininkams buvo kur kas geresnė nei pirmojo: „Lietuvos rytas“ įmetė 10, o praleido tik 2 taškus bei įgijo dviženklį jau pranašumą - 30:19 . Tačiau ir to Lietuvos vicečempionams buvo negana - jie nesustojo ir po dvidešimties žaidimo minučių buvo priekyje net 21 taško skirtumu - 49:28.

Trečiojo kėlinio pirmoji pusė nebuvo tokia sėkminga. Tačiau varžovams pasiekti kažko ypatingo irgi nepavyko - jie ir toliau buvo priversti vytis savo varžovus (37:61). Antroje kėlinio pusėje vilniečiai grįžo į vėžes ir dar labiau padidino savo pranašumą - 74:43.

Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. Jo pradžioje Dariaus Maskoliūno auklėtiniai tiesiog tyčiojosi iš varžovų ir padidino savo pranašumą iki 42 taškų - 90:48. Pabaigoje svečiams dar pavyko sumažinti atsilikimą, tačiau rungtynių nugalėtojas jau nekėlė abejonių - 93:60.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) - Astanos „Astana“ (Kazachstanas) 93:60 (20:17, 29:11, 25:15, 19:17).

„Lietuvos rytas“: Janis Blūmas 19 (4/6 tritaškiai, 5 rez. perd.), Eimantas Bendžius 16 (4/7 tritaškiai), Stepas Babrauskas 15 (5/7 tritaškiai), Tomislavas Zubčičius 14 (3/9 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/5 baudos), Renaldas Seibutis 11 (2/2 tritaškiai), Dejanas Ivanovas 10 (4/5 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Patrickas O'Bryantas 6, Simas Buterlevičius 2 taškai. Miltas Palacio (17 min.), Nemanja Nedovičius (16 min.), Dovydas Redikas ir Artūras Jomantas (abu po 7 min.) taškų nepelnė.

„Astana“: Davidas Simonas 11, Jerry Johnsonas ir Branko Cvetkovičius (5 klaidos) po 9, Rawle Marshallas ir Rustamas Jargalijevas po 8, Andreasas Glyniadakis 7, Anatolijus Kolesnikovas 4, Anton Ponomariovas ir Vsevolodas Fadeikinas po 2 taškus.

* * *

Kitas VTB lygos rungtynes „Lietuvos rytas“ žais kitą sekmadienį, vasario 10 dieną, savo arenoje su Talino „Kalev“ (3/10)