Tai buvo jau trečioji abiejų komandų akistata šiame sezone: VTB lygos pirmojo rato susitikimą Kaune rezultatu 76:66 laimėjo žalgiriečiai, tačiau Eurolygos TOP-16 dvikovoje, vykusioje taip pat Lietuvoje, pajėgesni buvo svečiai - 87:73.

Sekmadienį „Žalgiriui“ negalėjo padėti susirgęs Rimantas Kaukėnas ir Lietuvą palikęs įžaidėjas Ibrahimas Jaaberas.

Primename, kad prieš šį VTB lygos mačą tarp CSKA ir „Žalgirio“ savo jėgas tarpusavyje išmėgino ir abiejų ekipų veteranai (28:28).

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Oliveris Lafayette, Vytenis Lipkevičius, Tremmellas Dardenas, Mario Delašas ir Darjušas Lavrinovičius.

Dvikovą penkiais taškais iš eilės pradėjo Milošas Teodosičius, tačiau žalgiriečiai greitai pateikė savo atsakymą: Vytenio Lipkevičiaus tritaškis, Darjušo Lavrinovičiaus dvitaškis ir jau lygu - 5:5. Puikiai žaidęs V. Lipkevičius toliau varė į neviltį Rusijos čempionus. Po antro jo tritaškio - 12:10 priekyje jau žaliai balti. Deja, į aikštę įžengus Nenadui Krstičiui CSKA krepšininkai antrojo kėlinio pusėje perėmė iniciatyvą ir vėl išsiveržė į priekį - 21:16.

Antrą ketvirtį žalgiriečiai pradėjo itin pakiliai ir daugiausiai Mindaugo Kuzminsko bei Pauliaus Jankūno pastangomis pasivijo savo varžovus - 25:25. Tačiau šie, vedami M. Teodosičiaus ir Sonny Weemso, vėl kiek atitrūko - 36:29. Nepaisant visų Joano Plazos auklėtinių pastangų, panašus skirtumas išsilaikė iki pat didžiosios pertraukos - 38:33 priekyje rusai.

Trečią kėlinį dvitaškiais pradėjo Tremmellas Dardenas ir Marko Popovičius (37:38). Mūsiškiai ir toliau nemažino savo apsukų bei, pelnę dar 9 taškus, užbaigė savo spurtą 13:2 ir susikrovė 6 taškų persvarą - 46:40. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 2 min. žalgiriečiai po dar dviejų M. Kuzminsko taškų pirmavo 52:48, bet tuomet po tritaškį smeigė Antonas Ponkrašovas ir Vladimiras Micovas ir CSKA vyrai vėl persvėrė svarstykles savo naudai - 54:52.

Ketvirto kėlinio pradžioje žalgiriečiai itin suaktyvino savo gynybą ir ji leido jiems vėl perimti iniciatyvą: po D. Lavrinovičiaus dvitaškio ir M. Kuzminsko tritaškio jau - 57:54. Ir tai dar buvo ne pabaiga: D. Lavrinovičius pridėjo keturis taškus, Adas Juškevičius įmetė tritaškį, dvitaškį pridėjo ir Kšyštofas Lavrinovičius - 66:56 (likus žaisti 4 min.). Per likusį laiką šeimininkai sukurti stebuklo nebespėjo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 68:74.

Rungtynės:

Maskvos CSKA (Rusija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 68:74 (21:16, 17:17, 16:19, 14:22).

CSKA: Milošas Teodosičius 13 (3/6 tritaškiai), Sonny Weemsas ir Nenadas Krstičius po 12, Vladimiras Micovas 8, Viktoras Chriapa ir Zoranas Ercegas po 6, Antonas Ponkrašovas 5, Aaronas Jacksonas 4, Aleksandras Kaunas 2 taškai.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas (4/4 dvitaškiai) ir Darjušas Lavrinovičius (6/7 dvitaškiai) po 12, Paulius Jankūnas (5/6 dvitaškiai) ir Marko Popovičius po 11, Kšyštofas Lavrinovičius 9 (4/5 dvitaškiai), Vytenis Lipkevičius 8 (2/3 tritaškiai), Adas Juškevičius 5, Tremmellas Dardenas 4, Oliveris Lafayette 2 taškai. Mario Delašas (17 min.) ir Jeffas Foote (6 min.) taškų nepelnė.

* * *

Kitas VTB lygos rungtynes žalgiriečiai žais jau antradienį - taip pat Rusijoje, su vietos Liubercų „Triumf“ (6/6) klubu.

9.Klaipėdos "Neptūnas"1321115
10.Minsko "Cmoki-Minsk" (Baltarusija)130130