Penktadienį pirmąjį pralaimėjimą Eurolygos jaunių (iki 18 metų) atrankos turnyro A grupėje patyrė Rygos VEF krepšininkai, kurie 84:86 pralaimėjo Leveno „Topsportschool” komandai. Belgų „dovana“ „Lietuvos rytui“ po pergalės prieš kroatus suteikė šansą grupėje užimti pirmą vietą.

Mačo pradžia nesiklostė taip, kaip „Lietuvos ryto" jaunieji krepšininkai planavo. Galbūt jaudulys ir įtampa dėl būtinos pergalės kaustė Vilniaus krepšininkus, kurie niekaip nerado savo žaidimo. Galbūt atvirkščiai, atsipalaidavimas dėl varžovų dviejų pralaimėjimų suteikė „Lietuvos rytui" jausmą, kad pergalę pavyks iškovoti be didesnio vargo. Pirmasis kėlinys pralaimėtas 16:24.

Antrasis ketvirtis pradėtas kur kas energingiau ir netrukus Vilniaus klubas panaikino deficitą. Maža to, sužaista atkarpa 19:5 leido „Lietuvos ryto“ žaidėjams įgyti jau 8 taškų persvarą - 39:31. Vilniaus krepšininkai įgavę žaidimo ritmą neatsipalaidavo ir išlaikė persvarą iki pat antrojo kėlinio pabaigos, po kurio švieslentėje degė 45:36 „Lietuvos ryto“ naudai.

Trečiajame kėlinyje vilniečiai neleido varžovams priartėti ir po truputį didino persvarą. Sužaidus pusę trečiojo ketvirčio 56:43 pirmavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunieji krepšininkai. Po trijų kėlinių Vilniaus ekipa pirmavo jau solidžia 14-os taškų persvara - 64:50.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo 5 Vilniaus ekipos taškais iš eilės ir „Lietuvos ryto“ persvara išaugo iki 19 taškų - 69:50. Mačas baigėsi užtikrinta Vilniaus ekipos pergale 84:59. „Lietuvos rytas“ grupėje užėmė pirmąją vietą ir pateko į kitą etapą.

„Lietuvos rytas“: Norbertas Giga (10 atk. kam., 4 per. kam.) ir Lukas Motiejūnas po 15, Augustas Šuliauskas ir Regimantas Miniotas (4/4 dvitaškiai, 7 atk. kam.) po 10, Rytis Pipiras 8, Lukas Ganas 7, Edvinas Šeškus) ir Domantas Pavlovskis po 6, Karolis Ražukas 5, Gediminas Žalalis 2 taškai.

„Cibona“: Lovro Mazalinas 19, Marko Arapovičius (6 atk. kam., 7 rez. perd.) 18, Mateo Jurkovičius 6, Bruno Sokna 5, Bruno Spanja 4 taškai.

Galutinė A grupės turnyro lentelė:

1.Vilniaus „Lietuvos rytas“321+44
2.Rygos VEF (Latvija)321+12
3.Leveno „Topsportschool“ (Belgija)321-18
4.Zagrebo „Cibona“ (Kroatija)303-38

Antrąja Eurolygos jaunių atrankos turnyro dalyve tapo Kauno „Žalgirio“ (3/0) komanda, kuri trečiose B grupės rungtynėse 77:61 (14:14, 20:9, 22:17, 21:21) nugalėjo iki tol abu mačus laimėjusį Maskvos CSKA (2/1) klubą.

„Žalgiris“: Ernestas Serkevičius 19, Lukas Aukštikalnis 16, Paulius Šakinis ir Lukas Grabauskas po 10 taškų.

CSKA: Pavelas Šizovas 15, Aleksandras Gankevičius 12 (10 atk. kam.), Timofejus Yakušinas 10, Nikita Klyundikovas 9 taškai.

Galutinė B grupės turnyro lentelė:

1.Kauno „Žalgiris“330+55
2.Maskvos CSKA (Rusija)321+36
3.Ludwigsburg BBA (Vokietija)312-28
4.Talino „Audentes“ (Estija)303-73

Į finalo etapą (gegužės 10-12 d.) Londone pateks tik atrankos turnyro Šiauliuose nugalėtojas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (41)