Gynybinio stiliaus dvikovoje žalgiriečiai ilgą laiką atsilikinėjo (vienu metu net 10 taškų skirtumu - 25:35) ir niekaip negalėjo pasivyti savo varžovų, tačiau po didžiosios pertraukos vis dėlto sugebėjo pakeisti mačo eigą, o ketvirto kėlinio viduryje ir patys išsiveržti į priekį - 49:43 (likus 4 min.). Tačiau tada varžovai smeigė tris tritaškius iš eilės, laimėjo atkarpą 10:0 ir vėl pirmavo - 53:49.

Laimei, tiksint paskutinei minutei tritaškį pataikė Marko Popovičius, o Duško Savanovičius realizavo tik vieną baudą (54:52) ir paliko „Žalgiriui“ 16 sek., per kurias Oliveris Lafayette'as puikia prasiveržė po krepšiu, bet kažkokiu būdu nesugebėjo įmesti būdamas visiškai laisvas.

Primename, kad žalgiriečiai šį sezoną „Anadolu Efes“ pirmo etapo rungtynėse įveikė dukart – 77:64 išvykoje ir 71:53 savo aikštėje.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Dvikova žalgiriečiams prasidėjo sudėtingai: Joano Plazos auklėtiniai rėmėsi praktiškai tik tolimais metimais, o jie nekrito. Nors turkams puolime taip pat ne viskas pavyko, jie įpusėjus kėliniui pirmavo 7:0. Žalgiriečiai ir toliau atakavo tragiškai (pataikė tik 1 iš 11 pirmų savo metimų), tad „Anadolu Efes“ diktavo sąlygas - 9:3. Baigiantis kėliniui krepšys atsirišo Trememellui Dardenui, kuris pataikė dvitaškį ir tritaškį, tačiau varžovai vis tiek išlaikė persvarą - 15:8.

Nors antrą ketvirtį taškais iš po krepšio pradėjo Kšyštofas Lavrinovičius, kitoje atakoje Saša Vujačičius smeigė tritaškį - 18:10. Netrukus tolimais šūviais apsikeitė tas pats S. Vujačičius ir po keitimo aikštelėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas - 21:13. Po Jamono Lucaso ir Keremo Gonlumo dvitaškių turkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 25:15. Tuomet iniciatyvos nusprendė imtis M. Kuzminskas, daugiausiai kurio pastangomis svečiams iki didžiosios pertraukos pavyko sumažinti savo atsilikimą iki 4 taškų - 23:27.

Ibrahimo Jaabero ir Marko Popovičiaus dvitaškiai leido „Žalgiriui“ iškart išlyginti rezultatą (27:27), bet čia pat tritaškius paleido Duško Savanovičius ir Jamonas Lucasas - 33:29. Nors dar keturis taškus iš eilės pelniusi „Anadolu Efes“ vėl kiek atitrūko (37:29), po K. Lavrinovičiaus metimo iš vidutinio nuotolio skirtumas vėl sumažėjo - 37:34. Panašus jis išliko iki pat kėlinio pabaigos - 41:36 priekyje turkai.

Lemiamo ketvirčio pradžioje sužibėjo Oliveris Lafayette'as, smeigęs tritaškį su varžovo pražanga - 40:41. Po dar dviejų itin sėkmingų O. Lafayetto'o žaidimo epizodų, M. Kuzminsko dėjimo ir K. Lavrinovičiaus dvitaškio žalgiriečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį - 46:43. Dėl nepalankiai jiems pakrypusios mačo eigos susinervinę turkai netrukus buvo nubausti nesportine pražanga prieš Rimantą Kaukėną ir „Žalgiris“ dar labiau pagerino savo situaciją - 49:43 (likus žaisti 4 min.). Labai ne laiku iš toli net du kartus iš pataikė iki tol tuščiais šoviniais šaudęs Duško Savanovičius ir atgijo ne tik intriga, bet ir drama - 49:49 (likus 2 min.). Lyg to dar būtų maža, tritaškį pridėjo ir Joshua Shippas, tad turkai vėl susigrąžino iniciatyvą - 52:49 (likus 1 min.).

J. Lucasui realizavus tik vieną baudą iš dviejų Marko Popovičius atsakė staigiu tritaškiu ir komandas teskyrė 1 taškas - 52:53 (likus 18 sek.). D. Savanovičiui taip pat įmetus tik vieną baudą O. Lafayette'as turėjo puikią progą išplėšti pratęsimą, bet nepataikė iš po krepšio visiškai laisvas ir pergalė atiteko Turkijos klubui - 52:56.

Rungtynės:

Stambulo „Anadolu Efes“ - Kauno „Žalgiris“ 56:52 (15:8, 12:15, 14:13, 15:15).

„Anadolu Efes“: Saša Vujačičius 12 (2/4 tritaškiai), Joshua Shippas 11, Duško Savanovičius (0/5 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai) ir Jamonas Lucasas (8 atk. kam., 5 rez. perd.) po 10, Jordanas Farmaras 5, Semihas Erdenas (9 atk. kam.) ir Keremas Gonlumas (6 atk. kam.) po 6 taškus.

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas (7 atk. kam.) ir Tremmellas Dardenas (2/2 tritaškiai) po 10, Kšyštofas Lavrinovičius 8, Marko Popovičius 7, Oliveris Lafayette'as 6, Ibrahimas Jaaberas ir Darjušas Lavrinovičius po 3, Paulius Jankūnas (1/6 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 8 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Mario Delašas po 2, Rimantas Kaukėnas 1 taškas (0/5 metimai iš žaidimo). Jeffas Foote'as ir Vytenis Lipkevičius nežaidė.