Pergalę „Real“ komandai lėmė taiklus Sergio Rodriguezo tritaškis paskutinėmis dvikovos sekundėmis, kai žalgiriečiai pirmavo 74:72. Nors rezultatui tapus 75:74 šeimininkų naudai lietuviai dar turėjo kelias sekundes savo atakai, Marko Popovičiaus mėginimas išgelbėti komandą buvo nesėkmingas.

Nuaidėjus finalinei sirenai kilo susistumdymas tarp Pauliaus Jankūno ir Rudy Fernandezo, kuris akivaizdžiai provokavo lietuvį.

Svečiams šiame mače žaidė be negaluojančio Darjušo Lavrinovičiaus.

Primename, kad vienu tašku (66:67) „Žalgiris“ pralaimėjo ir pirmą TOP-16 etapo mačą Atėnuose „Panathinaikos“ ekipai.

Tokiu būdu žalgiriečiams nepavyko nutraukti liūdnos tradicijos – Kauno klubas per pastaruosius keletą sezonų TOP-16 turnyre svečių aikštėse pralaimėjo paskutines 22-ejas rungtynes.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Jeffas Foote'as.

Susitikimą tritaškiu pradėjo Marko Popovičius, o netrukus dvi baudas realizavo Jeffas Foote'as, dvitaškį pridėjo Tremmellas Dardenas ir žalgiriečiai iškart spurtavo 7:0. Deja, čia pat penkiais taškais iš eilės atsakė šeimininkų lyderis Rudy Fernandezas - 5:7. Mūsiškiai nesutriko ir laimėjo dar vieną atkarpą 6:0 bei pirmavo 13:5. Skirtumas po Rimanto Kaukėno dvitaškio su pražanga dar labiau padidėjo jau 16:7, o po Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškio pirmą kartą tapo dviženklis - 19:9. Vis dėlto daugiausiai dėl visai nereikalingų varžovų pražangų ispanams kėlinio pabaigoje pavyko gerokai priartėti (18:20) ir tik paskutinę sekundę pataikytas Oliverio Lafayette'o tolimas šūvis leido „Žalgiriui“ susigrąžinti bent penkių taškų pranašumą - 23:18.

Antrą ketvirtį daug sėkmingiau pradėjo „Real“ krepšininkai, kurie po Martyno Pociaus dvitaškio, o vėliau tritaškio su pražanga beveik pasivijo lietuvius (24:25), o po Sergio Rodriguezo metimo ir pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai - 29:28. Nuo šios akimirkos kova vyko taškas į tašką ir į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant lygiam rezultatui - 40:40.

Kaip ir rungtynes, trečiąjį kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo M. Popovičius. Tris minutes žalgiriečiai išlaikė savo krepšį sausą ir Popas dar pridėjo du baudos metimus (45:40), bet po to „Real“ pelnė keturis greitus taškus – 44:45. M. Popovičius su tuo nesitaikstė: iš pradžių jis atliko perdavimą įdėjusiam į krepšį J.Foote'ui, o po to pats įmetė tolimą tritaškį – 50:46. Apsigynus laisvas prametė M. Popovičius, o vietoje padidintos persvaros kauniečiai sulaukė dviejų tritaškių į savo krepšį. Trečiojo kėlinio pabaigoje du taškus pelnė K. Lavrinovičius, bet „Žalgiris“ atsiliko 52:54.

Nors įpusėjus ketvirtam ketvirčiui po O. Lafayette'o tritaškio ir vienos taiklios R. Kaukėno baudos žalgiriečiai dar pirmavo vienu tašku (63:62), netrukus Sergio Llullas pelnė penkis taškus iš eilės ir į priekį vėl išsiveržė „Real“ vyrai - 67:63 (likus žaisti 3 min.). Tačiau pačiu iniciatyvos ėmėsi O. Lafayette'as, kuris iš pradžių smeigė dar vieną tritaškį, o po to pataikė ir dvitaškį bei sugrąžino minimalią persvarą Joano Plazos auklėtiniams - 68:67 (likus 2 min.). Vis dėlto po minutės pertraukėlės iš toli įmetė R. Fernandezas ir viskas vėl pasikeitė - 70:68, tačiau M. Popovičius iškart išlygino santykį – 70:70.

Neatsikovoję kamuolio žalgiriečiai prasižengė prieš taškus pelniusį F. Reyesą, bet šis baudą prametė – 72:70. Nors likus žaisti minutę K. Lavrinovičius prametė tritaškį, jis pats perėmė kamuolį ir uždirbo nesportinę pražangą R. Fernandezui. Kšyštofas sumetė baudas (72:72), bet žalgiriečiai prarado kamuolį. Sugebėjus apsiginti O. Lafayette'as buvo specialiai sustabdytas pražanga ir realizavo baudos metimus – 74:72. Paskutinei atakai „Real“ turėjo 8 sekundes ir jas išnaudojo su kaupu, kai tritaškį iš kampo pataikė Sergio Rodriguezas – 75:74. „Žalgiriui“ dar liko pusketvirtos sekundės ir M. Popovičius išmetė tritaškį, kuris, deja, tikslo nepasiekė ir „Real“ krepšininkai šventė pergalę 75:74.

Rungtynės:

Madrido „Real“ (Ispanija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 75:74 (18:23, 22:17, 14:12, 21:22).

„Real“: Nikola Mirotičius 17, Rudy Fernandezas ir Sergio Llullas po 10, Sergio Rodriguezas 8, Martynas Pocius (8 min., 1/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 baudos, 1 atk. kam., 1 perimtas kam.) ir Felipe Reyesas (8 atk. kam.) po 6, Carlosas Suarezas 5, Jaycee Carrollas 4, Dontaye Draperis 3, Mirza Begičius ir Rafaelis Hettsheimeiris po 2 taškus.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 21 (1/1 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 4/4 baudos), Oliveris Lafayette'as 13 (3/5 tritaškiai), Rimantas Kaukėnas 11, Kšyštofas Lavrinovičius ir Jeffas Foote'as po 8, Tremmellas Dardenas 6, Mario Delašas 4, Ibrahimas Jaaberas 3 taškai. Paulius Jankūnas (21 min., 0/3 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, -6 naud. balai), Mindaugas Kuzminskas (6 min.), Adas Juškevičius (4 min.), Vytenis Lipkevičius (4 min.) taškų nepelnė.

* * *

Kitame E grupės susitikime Stambulo „Anadolu Efes“ (2/1) vyrai savo aikštėje 71:62 (16:19, 19:11, 17:14, 19:18) įveikė Berlyno ALBA (0/3) atstovus.

„Anadolu Efes“: Duško Savanovičius ir Jordanas Farmaras po 15, Saša Vujačičius 10 taškų.

ALBA: Deonas Thompsonas 15 (11 atk. kam.), Jekelis Fosteris 11, Dashaunas Woodas 10 ir Yassinas Idbihis po 10 taškų.

Kitą ketvirtadienį, sausio 17 dieną, „Žalgiris“ namuose priims Maskvos CSKA klubą.