Pamainos nusprendė neieškoti

Kitą trečiadienį Tarptautinis sporto arbitražo teismas (CAS) atvers grupės Senojo žemyno nacionalinių krepšinio federacijų apeliaciją, kuria dėl įgaliojimų nevykdymo apskųstas O. Rafnssonas ir „FIBA Europe“ valdyba.

Teismo posėdyje Lozanoje dalyvauti ketino ir M. Balčiūnas, kuris asmeniškai koordinavo veiksmus ruošiant skundą CAS, bet pirmadienį LKF generalinis sekretorius buvo sulaikytas teisėsaugos dėl įtarimų korupcija, o vėliau suimtas 20 dienų.

LKF vykdomojo direktoriaus Pauliaus Motiejūno teigimu, likusios skundą palaikiusios federacijos buvo informuotos apie pasikeitusią situaciją, o vietoje M. Balčiūno kito LKF atstovo į Lozaną nuspręsta nesiųsti.

„Tiksliai negaliu pasakyti, kas dalyvaus teismo posėdyje, bet turėtų būti ir serbų, ir turkų atstovai. Jie susitvarkys patys. Aišku, jo (M. Balčiūno) svorio nebus, bet viskas jau paleista ir turėtų važiuoti kaip važiavo. Be to, mūsų teisininkai turi visus įgaliojimus atstovauti šiame procese“, – DELFI sakė P. Motiejūnas.

Atstovauti LKF ir kitoms nacionalinėms federacijoms ginče su „FIBA Europe“ vadovybe nusamdyta advokatų kontora iš Ispanijos.

Į CAS kreiptasi dėl „FIBA Europe“ vadovų atsisakymo praėjusią gegužę sušaukti neeilinį organizacijos generalinės asamblėjos posėdį, kuriame planuota atstatydinti O. Rafnssoną. Tokį pageidavimą raštiškai buvo pareiškusios 28-ios iš 51-os „FIBA Europe“ priklausančios nacionalinės krepšinio federacijos. Pagal „FIBA Europe“ statutą, tam būtų pakakę ir 15-os federacijų prašymų, be to, neeilinė sesija turėjo būti surengta per 60 dienų nuo dokumentų gavimo datos. Tačiau Miunchene įsikūrusi centrinė „FIBA Europe“ būstinė asociacijos narių reikalavimą ignoravo.

Ramina rėmėjus

Primename, kad trečiadienį teismas leido suimti M. Balčiūną ir dar du asmenis dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, sukčiavimo ir dokumentų suklastojimo. Panevėžio prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnais tiria miesto savivaldybės lėšų panaudojimo viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai teisėtumą.

M. Balčiūnui atsidūrus už grotų, LKF nusprendė jo įgaliojimų kitam federacijos atstovui neperleisti ir laukti istorijos atomazgos.

„Pagrindinis dalykas – kontaktuoti su rėmėjais ir tęsti derybas, kurios buvo pradėtos. Nesakyčiau, kad rėmėjai išgąsdinti – visi viską supranta. Jie rėmė ne žmogų, o federaciją, vyrų rinktinę, todėl nereikia šio reikalo suasmeninti. Mes tai jiems bandome aiškinti ir patikiname, kad visi įsipareigojimai bus vykdomi“, – apie federacijos veiklą likus be generalinio sekretoriaus pasakojo P. Motiejūnas.

Į LKF, prašydama paaiškinti susiklosčiusią situaciją, ketvirtadienį oficialiu laišku kreipėsi ir „FIBA Europe“. Pasak LKF atstovo žiniasklaidai Daliaus Matvejevo, penktadienį paruoštas atsakymas į „FIBA Europe“ paklausimą.

Pareigų universitete bent laikinai neteko

Kitaip į M. Balčiūno suėmimą reagavo Lietuvos sporto universitetas (LSU), kuriame vienas LKF vadovų ėjo kanclerio pareigas.

Kilus skandalui, M. Balčiūno įgaliojimai buvo laikinai perduoti LSU Senato pirmininkui Aleksui Stanislovaičiui.

„Laukiame, kas bus toliau. Kaip kancleris, M. Balčiūnas buvo atsakingas už universiteto ryšius su aplinka: savivaldybėmis, sporto organizacijomis, užsienio partneriais. Jis – labai iniciatyvus, gerai moka užsienio kalbas, bendrauja su pasauliu, todėl mums labai tiko ir tinka“, – apie M. Balčiūną būtuoju laiku kalbėti neskubėjo LSU rektorius Albertas Skurvydas.