Primename, kad pirmojo rato susitikime Rusijoje taip pat pajėgesni buvo žalgiriečiai - 78:70.

Iškovojęs devintą pergalę iš dešimt galimų „Žalgirio“ klubas susigrąžino pirmą B grupės turnyro lentelės vietą. Antra žengia Maskvos CSKA (9/1) komanda, kuri pralaimėjo kauniečiams tarpusavio dvikovą.

Rungtynių eiga:

Pirmosios abiejų ekipų atakos buvo sėkmingos: svečių gretose pasižymėjo dvitaškį su pražanga įmetęs Aleksandras Maričius, „Žalgirio“ – tritaškį po Darjušo Lavrinovičiaus perdavimo pataikęs Mario Delašas. Po to veržliai žaidęs Tremmellas Dardenas sumetė keturias baudas iš eilės (7:3), bet Derrickas Brownas atsakė dviem dėjimais į kauniečių krepšį – 7:7. Nuo suolelio į aikštę žengę Kšyštofas Lavrinovičius ir Paulius Jankūnas iškart atidarė savo taškų sąskaitas – 11:7. Netrukus dar 4 taškus pridėjo T. Dardenas (15:10), bet Simas Jasaitis tritaškiu lygino rezultatą - 15:15. Privertę varžovus viršyti komandinių pražangų limitą žalgiriečiai šį pranašumą vertė taškais, kuriuos nuo baudų metimo linijos rinko T. Dardenas, K. Lavrinovičius ir P. Jankūnas – 22:17. Iki pirmojo kėlinio pabaigos „Žalgirio“ persvarą dar labiau padidino Rimantas Kaukėnas ir tritaškį įmetęs K. Lavrinovičius – 27:19.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai rezultatyviai užbaigė net 9 iš 10 atakų. Iš pradžių P. Jankūnas smeigė tritaškį, Oliveris Lafayette'as įmetė iš vidutinio nuotolio, o Adas Juškevičius ir Rimantas Kaukėnas realizavo baudų metimus. Po to pasižymėjo varžovo gynybą įveikęs M. Delašas, po krepšiu prasiveržęs R. Kaukėnas ir po eilinio perimto kamuolio greitą ataką dėjimu užbaigęs M. Kuzminskas. Negana to, dar vieną kamuolį perėmęs D. Lavrinovičius kitoje aikštės pusėje visiškai laisvas įšovė tritaškį ir „Žalgirio“ pranašumas pasiekė 20 taškų – 44:24. Iš vėžių išmušti „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai pradėjo lėtai rinkti taškus nuo baudų metimo linijos, bet „Žalgirio“ puolimo sustabdyti nesugebėjo.

„Centravęs“ M. Kuzminskas perdavė kamuolį M. Popovičiaus tritaškiui šūviui, A. Juškevičius sumetė baudas ir atliko rezultatyvų perdavimą J. Foote'ui, kurio dėjimas pakėlė iš vietų visą „Žalgirio“ areną – 53:32. Žalgiriečiai neketino sustoti – tarp M. Popovičiaus ir K. Lavrinovičiaus baudų metimų su sėkmingai užbaigta greita ataka įsiterpė Ibrahimas Jaaberas, tapęs dvyliktuoju taškus pelniusiu žalgiriečiu. Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 32:15 ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 59:34.

Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo daug aktyviau ir trijų minučių atkarpą laimėjo 12:2. Per tą laiką „Žalgiriui“ taškus pelnė tik K. Lavrinovičius. Nors M. Popovičius įmetė tritaškį (64:46), „Lokomotiv-Kuban“ komanda pridėjo dar 8 taškus ir priartėjo iki 10 taškų (54:64). Iš rankų slystančią persvarą taikliu tritaškiu pradėjo gaivinti P. Jankūnas. Po to dvitaškius įmetė M.Kuzminskas ir tas pats P. Jankūnas (71:56). Komandos kapitonas puikiai išpildė ir paskutinį trečiojo kėlinio „Žalgirio“ antpuolį, bet žalgiriečiai nesugebėjo apsiginti nuo 5 sekundes trukusios svečių atakos ir po 30 minučių žaidimo buvo priekyje 73:63.

K. Lavrinovičius pelnė pirmuosius ketvirtojo kėlinio taškus, tačiau Krasnodaro lietuviai S. Jasaitis ir M. Kalnietis po ilgo laiko sumažino savo komandos atsilikimą iki vienaženklio – 67:75. Žalgiriečiai nepasimetė ir A. Juškevičius metimu iš vidutinio nuotolio bei po to greitoje atakoje grąžino saugesnį pranašumą šeimininkams. Spurtą 8:0 užbaigė M. Popovičiaus taškai iš po krepšio ir jo idealus perdavimas K. Lavrinovičiui – 83:67. Tada dvi minutes kauniečiai nepelnė taškų ir vis leisdavo varžovams atsikovoti kamuolį po savo krepšiu – 83:72. Paskutines „Lokomotiv-Kuban“ viltis sukurti intrigą nutraukė M. Popovičius. Jis įmetė sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio ir kitoje atakoje tritaškį pasinaudodamas komandos draugo užtvara – 88:73. Deja, kitas epizodas privertė sunerimti visus žalgiriečius ir žiūrovus – Popas skausmingai krito ant parketo ir turėjo palikti aikštę. Tačiau „Žalgiris“ pergalės iš rankų nepaleido ir laimėjo rungtynes 89:81.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 16, Marko Popovičius 15 (3/6 tritaškiai, 5 rez. perd.), Paulius Jankūnas 14 (2/2 tritaškiai, 8 atk. kam.), Tremmellas Dardenas 10 (2/2 dvitaškiai, 6/6 baudos), Rimantas Kaukėnas 8, Adas Juškevičius 7, Mario Delašas 5, Mindaugas Kuzminskas 4, Darjušas Lavrinovičius ir Ibrahimas Jaaberas po 3, Oliveris Lafayette'as ir Jeffas Foote'as po 2 taškus.

„Lokomotiv-Kuban“: Derrickas Brownas 20 (8/12 dvitaškiai, 8 atk. kam., 9 rez. perd.), Nickas Calathesas (9 rez. perd., 6 klaidos), Aleksandras Maričius 13 (5/7 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Jamesas Baronas 11 (3/5 tritaškiai), Mantas Kalnietis 10 (25 min., 3/4, 1/3, 1/1 baudos, 4 klaidos), Simas Jasaitis 7 (27 min., 1/3 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 2/2 baudos, 7 atk. kam.), Andrejus Zubkovas 3 taškai.

9.Klaipėdos "Neptūnas"101910
10.Minsko "Cmoki-Minsk" (Baltarusija)100100

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (88)