Iškovoję vos vieną pergalę, „LSU-Baltai“ grupėje liks paskutiniai - penkti - ir nebepateks į BBL „Top 16“ etapą. Jie savo pasirodymą BBL jau baigė.

Tuo tarpu „Parnu“, dar nebaigę reguliariojo sezono varžybų, jau užsitikrino vietą kitame etape.

„LSU-Baltai“ gretose Taurantas Tamošiūnas (5 atk. kam.) ir Arūnas Vasiliauskas (5/5 dvit., 3/6 trit.) pelnė po 21. Žygimantas Skučas (7 atk. kam., 5 kld.) pridėjo 17, Šarūnas Vingelis - 13, Mindaugas Stašys (6 atk. kam., 9 rez. perd., 4 per. kam.) - 9.

Estijos ekipoje vedė įspūdingai rungtyniavo Osvaldas Matulionis. Jis per 35 minutes pelnė 32 taškus (8/10 dvitaškių, 4/7 tritaškių, 4/5 baudų metimų), atkovojo 7, perėmė 2 ir prarado 4 kamuolius, 2 sykius prasižengė ir išprovokavo 3 varžovų pražangas.

Netoli trigubo dublio liko Augustas Pečiukevičius. Gynėjas aikštėje praleido 34 minutes, per kurias surinko 11 taškų (2/8 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 1/4 baudų metimų), atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 7 sykius suklydo, 4 kartus prasižengė bei išprovokavo 5 pražangas.

* * *

Penktąją pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) C grupės paskutinėse rungtynėse iškovojo Vilniaus „Sakalų“ (5/5) klubas, kuris namuose 108:66 (24:15, 30:21, 29:11, 25:19) nušlavė Talino „Tallinn Kalev“ (1/8) krepšininkus.

Nugalėtojams Žygimantas Šeštokas pelnė 20 taškų (4/6 tritaškiai), Edvinas Jezukevičius (3/5 tritaškiai, 9 atk. kam.) ir Paulius Dambrauskas (6 rez. perd.) – po 19, Edvinas Šeškus ir Justas Sinica – po 12, Ignas Ramašauskas pridėjo 9 taškus (7 atk. kam.).

Estijos komandos gretose išsiskyrė atitinkamai 15 bei 13 taškų surinkę Emmanuelis Ikechukwu Okoye ir Marcas Campbellas.

Galutinė „Sakalų“ vieta grupėje paaiškės po šeštadienio paskutinių rungtynių tarp Rygos "Barons kvartals" ir Tallinn Kalev" ekipų. Optimistiškiausias variantas vilniečiams – antroji vieta grupėje, blogiausias – ketvirtoji, kuri taip pat garantuoja kelialapį į kitą etapą.

* * *

Itin svarbią pergalę iškovojo Kėdainių „Nevėžis“ komandą (4-6).

Kėdainiečiai namuose 87:76 (24:11 22:19 24:28 17:18) įveikė Rakverės „Tarvas“ (5-4).

Tam, kad jie žengtų į varžybų „Top 16“ etapą, „Nevėžiui“ reikia, jog savo paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse Rygos „Barons kvartals“ patirtų pralaimėjimą vos vieną pergalę turinčiai Talino „Tallinn Kalev“.

Rezultatyviausi nugalėtojų gretose rungtyniavo Andrius Aleksandrovas, pelnęs 16 taškų. Darius Šilinskis (5 atk. kam.) surinko 15, Mindaugas Girdžiūnas (8 rez. perd.), Šarūnas Kulevičius ir Rolandas Jakštas (8 atk. kam.) - po 10, Tony Bishopas (7 atk. kam.) - 9.

Estijos klubui Brandisas Raley'us Rossas įmetė 14, Maris Lakša ir Reimo Tammas (7 atk. kam.) po 13 taškų.

* * *

Vietą Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Top 16“ etape užsitikrino „Palangos“ klubas (4-4), išvykoje 93:86 (21:14 21:25 22:25 29:22) nugalėjusi Raplos „Rapla“ komandą (1-8).

Palangiškiams BBL reguliariajame sezone liko sužaisti vos du mačus - šeštadienį prieš Talino TTU ir antradienį prieš Atyrau „Barsy“ krepšininkus.

„Palangos“ komandai Parrishas Brownas pelnė 27 taškų. Modestas Kumpys (11 atk. kam., 5 kld.) pridėjo 18, Mari Konate (5 atk. kam.) ir Mantas Mockevičius - po 14.

Varžovams Illimaras Pilkas (5 atk. kam.) pelnė 26 taškus.

* * *

Įtikinamą pergalę iškovojo ir trečią vietą B grupėje užsitikrino Utenos „Juventus“ (5/4) klubas, kuris svečiuose 72:52 (26:13, 20:10, 15:16, 11:13) sutriuškino Valgos „Maks and Moorits“ (2/8) ekipą.

Šeštadienį paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse uteniškiai svečiuose susitiks su Tartu „TU/Rock“ komanda.

Mače Valgoje svečiai iš Lietuvos visus klausimus išsprendė dar pirmoje mačo pusėje. Jau po pirmųjų dešimties minučių dviženklę persvarą turėję (26:13) „Juventus“ krepšininkai antrajame kėlinyje spurtavo 12:0 ir ėmė triuškinti varžovus - 46:20.

Nors po didžiosios pertraukos Estijos komanda laimėjo atkarpą 9:0 ir sumažino deficitą iki keturiolikos taškų (32:46), „Juventus“ klubas ne tik neleido varžovams priartėti iki vienženklio taškų skirtumo, bet ir vėl nutolo.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Arvydas Čepulis taikliu tritaškiu metimu sugrąžino uteniškiams dvidešimties taškų persvarą (67:47), o rungtynes Ryčio Vaišvilos auklėtiniai laimėjo rezultatu 72:52.

„Juventus“ ekipai 14 taškų surinko Nerijus Varnelis (9 atk. kam.), 13 - Darrickas Leonardas (7 atk. kam.), 9 - Gintautas Matulis, po 8 - Paulius Morkeliūnas ir Arvydas Čepulis, 7 - Laimonas Kisielius (7 atk. kam.), 6 - Darius Gvezdauskas, 5 - Karolis Petrukonis (7 atk. kam., 3 blk.), 2 - Aidas Viskontas.

Aikštės šeimininkų komandoje pasižymėjo Joonas Jervelainenas (15 tšk.) ir Raitis Grafas (12 tšk.).

* * *

Pergalingai rungtynės susiklostė ir „Šiaulių“ klubui (7-2).

Šiauliečiai A grupės rungtynėse išvykoje 94:58 (22:14 25:19 19:10 28:15) sutriuškino Talino TTU (1-8).

A grupėje liksią antri „Šiaulių“ krepšininkai priešingai nei TTU savo kovas BBL tęs „Top 16“ etape.

Šiauliečiams Vitalijus Liutyčius (6 atk. kam.) pelnė 20 taškų, Vytautas Šulskis - 16, Chase'as Simonas - 15, Aurimas Kieža - 11, Klymas Artamonovas (4 kld.) 10, Saulius Kuzminskas (6 atk. kam.) ir Papa Dia (5 atk. kam.) - po 7 taškus.

TTU komanadai Arnoldas Andrew 1surinko 18 taškų.