Visas rungtynes puikiai gynęsi graikai kontroliavo situaciją aikštėje nuo pirmos iki paskutinės minutės - „Žalgiriui“ į priekį išsiveržti buvo pavykę tik vieną kartą, kai pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje po Marko Popovičiaus tritaškio jie trumpam persvėrė rezultatą savo naudai (50:48).

M. Gecevičius nugalėtojams per 12 min. pelnė 6 taškus (2/4 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 2 sykius prasižengė.

Primename, kad pirmo rato mače Graikijoje rezultatu 79:61 pranašesni buvo „Žalgirio“ vyrai, tad jei pasibaigus grupės varžyboms su graikais turės po vienodai pergalių, mūsiškiams atiteks aukštesnė pozicija.

Bilietą į TOP-16 etapą jau anksčiau užsitikrinę kauniečiai C grupės varžybas užbaigs dvikovomis su Milano „EA7 Emporio Armani“ (gruodžio 7 d. Italijoje) ir Stambulo „Anadolu Efes“ (gruodžio 14 d. Lietuvoje).

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Tremmellas Dardenas, Rimantas Kaukėnas, Oliveris Lafayette'as, Paulius Jankūnas ir Jeffas Foote'as.

Rungtynes daug užtikrinčiau pradėjo graikai, kurie daugiausiai savo naujoko Josho Powello pastangomis išsiveržė į priekį 11:4. Žalgiriečiai per pirmas 4 minutes prarado net tris kamuolius. Iš krašto sudėtingą tritaškį pataikius Tremmelui Dardenui ir varžovų gynybą įveikus Rimantui Kaukėnui šeimininkų deficitas sumažėjo iki trijų taškų - 13:16. Tokiu pačiu skirtumu pirmas kėlinys ir baigėsi - 21:18 priekyje graikai.

Antras ketvirtis prasidėjo itin nerezultatyviai: per pirmas 3 minutes du taškus pavyko pelnyti tik „Olympiakos“ krepšininkams - 23:18. Joano Plazos auklėtiniai ir toliau nerado kelių varžovų krepšio link, o aikštelėje pasirodęs Martynas Gecevičius smeigė du tritaškius iš eilės ir padėjo saviškiams pirmą kartą susikrauti dviženklę persvarą - 31:20. Laimei, per likusias iki kėlinio pabaigos 4 min. taškus rinko jau tik žalgiriečiai, kurie po R. Kaukėno tritaškio vėl priartėjo iki keturių taškų - 27:31.

Graikai vėl spurtavo 5:0 ir atitrūko 9 taškais (36:27), tačiau R. Kaukėno vedami „Žalgirio“ vyrai po Ibrahimo Jaabero tritaškio dar kartą pamėgino pavyti varžovus - 34:38. Vis dėlto „Olympiakos“ atstovų tai nė kiek nesutrikdė ir jie po Vassilio Spanoulio baudų metimų toliau buvo padėties šeimininkai - 45:38. Reikiamu metu tritaškį pataikė I. Jaaberas, du taškus pridėjo Paulius Jankūnas ir komandas skyrė jau tik vienas metimas - 43:45. Ketvirčio pabaigoje greitos atakos metu iki tol nė vieno metimo iš žaidimo nepataikęs Marko Popovičius smeigė tritaškį ir pirmą kartą išvedė žalgiriečius į priekį - 50:48.

Vos prasidėjus lemiamai 10 minučių atkarpai į priekį vėl šovė „Olympiakos“ - 53:50. Maža to, po Acie Law ir Kosto Papanikolaou tritaškių svečių pranašumas dar labiau padidėjo 63:56 (likus žaisti 5 min.), o netrukus ir vėl tapo dviženkliu - 66:56 (likus 3 min.). Per likusį laiką kauniečiams taip ir nebepavyko atkurti intrigos - pergalę rezultatu 77:63 išsivežė graikai.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) - Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 63:77 (18:21, 9:10, 23:17, 13:29).

„Žalgiris“: Rimantas Kaukėnas 17 (5/9, 1/1, 4/4 baudos), Paulius Jankūnas 11 (7 atk. kam.), Tremmellas Dardenas ir Marko Popovičius po 7, Ibrahimas Jaaberas 6 (2/3 tritaškiai), Kšyštofas Lavrinovičius 5, Darjušas Lavrinovičius (7 atk. kam.) ir Jeffas Foote'as po 4, Oliveris Lafayette'as 2 taškai. Mindaugas Kuzminskas (9 min.), Vytenis Lipkevičius (8 min.) ir Mario Delašas (6 min.) taškų nepelnė.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 16 (3/6 tritaškiai, 6 rez. perd.), Kostas Papanikolaou 13 (3/6 tritaškiai), Joshas Powellas 10, Acie Law 7 (2/2 tritaškiai), Martynas Gecevičius (2/4 tritaškiai), Vangelis Mantzaris (2/3 tritaškiai) ir Stratos Perperoglou po 6, Georgios Printezis ir Pero Antičius po 5, Kyle'as Hinesas 3 taškai.