Susitikimą daug pakiliau pradėję vilniečiai dar pirmajame kėlinyje įgijo 9 taškų persvarą (24:15), o antrajame - 13-os (35:22). Tačiau žalgiriečiai suaktyvino savo gynybą ir beveik pasivijo varžovus - 41:42. Antroje mačo dalyje kurį laiką „Lietuvos rytas“ vis dar išsilaikė priekyje (55:49, 57:55), bet „Žalgirio“ vyrai dar iki trečio ketvirčio pabaigos sugebėjo perlaužti dvikovos eigą ir išsiveržė į priekį 68:63. Po šio epizodo Dariaus Maskoliūno auklėtiniams atsitiesti taip ir nebepavyko.

Šeimininkams negalėjo padėti traumą patyręs puolėjas Vilmantas Dilys ir Artūras Jomantas, o svečių gretose nebuvo sunegalavusio Tremmello Dardeno bei reabilitaciją tęsiančių Tado Klimavičiaus ir Roberto Javtoko. Nežaidė ir Darjušas Lavrinovičius.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas, Predragas Samardžiskis.

„Žalgirio“ starto penketas: Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Mario Delašas, Mindaugas Kuzminskas, Jeffas Foote'as.

Itin netradiciniu penketu mačą pradėjusio „Žalgirio“ žaidėjai buvo lyg nesavi ir leido vieną po kito tritaškius laisvam mėtyti varžovų lyderiui Renaldui Seibučiui, kuris tuo pasinaudojo ir paleido tris tolimus šūvius iš eilės - 9:4. Nors netrukus tritaškį pataikė Vytenis Lipkevičius, lygiai tuo pačiu atsakė ir Simas Buterlevičius, tad šeimininkai išsaugojo penkių taškų persvarą ir įpusėjus kėliniui - 14:9.

Nors Joanas Plaza į aikštę pagaliau išleido Rimantą Kaukėną, žalgiriečiai ir toliau atrodė sutrikę - 17:9 priekyje „Lietuvos rytas“. Po Janio Blūmo tritaškio iš krašto jau - 24:15. Tiesa, ketvirtį vilniečiai laimėjo kiek mažesniu skirtumu - 26:20.

Antrą ketvirtį svečiai ir vėl pradėjo tarsi apsnūdę: dvi vaikiškos klaidos, trys beveik „sausos“ minutės, atkarpa 2:9 ir rezultatas toliau augo jų nenaudai - 22:35, 24:37. Tada „Žalgirio“ krepšininkai nusprendė keisti gynybos sistemą, o tai privertė net kelis kartus iš eilės suklysti savo varžovus. Po Ibrahimo Jaabero tolimo metimo komandas skyrė jau tik keturi taškai - 33:37. Kėlinio pabaigoje įsismaginusio I. Jaabero pastangomis kauniečiams vienu metu buvo pavykę priartėti iki minimumo (41:42), bet du Mindaugo Katelyno dvitaškiai leido „Lietuvos rytui“ atsilaikyti bent iki pertraukos - 46:43.

Trečias ketvirtis jau vyko taškas į tašką. Nors po Simo Buterlevičiaus tolimo šūvio šeimininkai buvo kiek nutolę (55:49), Vytenio Lipkevičiaus ir Marko Popovičiaus prasiveržimų žalgiriečiai vėl kvėpavo varžovams į nugaras - 53:55. O netrukus Rimantas Kaukėnas dviem taikliomis baudomis ir sudėtingu metimu per rankas vos antrą kartą rungtynėse išvedė „Žalgirio“ komandą į priekį - 59:57. Po trijų kėlinių geresnėje padėtyje jau žalgiriečiai - 68:63.

Lemiama 10 minučių atkarpą sėkmingiau pradėjo J. Plazos auklėtiniai, kuri po lengvo R. Kaukėno dvitaškio įgijo rekordinį aštuonių taškų pranašumą - 75:67. Vis dėlto „Lietuvos rytas“ ir toliau kovojo: po N. Nedovičiaus ir D. Ivanovo atakų - 71:75 (likus 5 min.). Tačiau netrukus abi baudas realizavo I. Jaaberas, du taškus pridėjo M. Popovičius ir žalgiriečiai atstatė aštuonių taškų persvarą - 79:71 (likus 4 min.). Ir tai dar nebuvo viskas: I. Jaabero ir R. Kaukėno išpuoliai svečiams sukrovė jau 12 taškų atsargą - 85:73 (likus 3 min.). Panašiu skirtumu rungtynės ir baigėsi - 90:79 pergalę iškovojo Kauno klubas.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Kauno „Žalgiris“ 79:90 (26:20, 20:23, 17:25, 16:22).

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 25 (7/9 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 2/2 baudos, 6 rez. perd., 5 klaidos), Nemanja Nedovičius 11, Mindaugas Katelynas 10 (4/5 dvitaškiai, 2/2 baudos), Predragas Samardžiskis 8, Simas Buterlevičius (2/4 tritaškiai) 6, Janis Blūmas ir Steponas Babrauskas po 5, Dejanas Ivanovas 4, Deividas Dulkys 3, Leonas Radoševičius 2 taškai. Dovydas Redikas (4 min.) taškų nepelnė.

„Žalgiris“: Marko Popovičius 20 (5/6 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/4 baudos), Ibrahimas Jaaberas 16 (4/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos, 5 perimti kam., 26 naud. balai), Rimantas Kaukėnas 12, Mindaugas Kuzminskas (3/3 dvitaškiai, 4/5 baudos) ir Vytenis Lipkevičius (2/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai) po 10, Kšyštofas Lavrinovičius 7, Oliveris Lafayette'as 6, Paulius Jankūnas 5, Mario Delašas ir Jeffas Foote'as 2 taškai. Adas Juškevičius (5 min.) taškų nepelnė.

Blokai: „Lietuvos rytas“ 1 – „Žalgiris“ 2;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 18 – „Žalgiris“ 14.

* * *

Primename, kad rugsėjį vykusioje dvejų rungtynių serijoje dėl Lietuvos krepšinio Supertaurės „Žalgiris“ savo aikštėje šventė pergalę rezultatu 89:71, o atsakomasis mačas Vilniuje baigėsi lygiosiomis 87:87.