Čia mūsiškiai puikiu žaidimu ir pergale atsidėkojo juos palaikiusiems 15 tūkstančių aistruolių.

Penktadienio pergalė – didžiausiu taškų skirtumu laimėtos „Žalgirio“ rungtynės Eurolygoje. Ankstesnės rekordas buvo pirmosios šio sezono rungtynės su Zagrebo „Cedevita“, kurias žalgiriečiai laimėjo 28 taškų skirtumu – 90:62.

Po šeštos pergalės iš septynių galimų kauniečiai užsitikrino vietą Eurolygos varžybų antrame - TOP-16 - etape. Nuo pat pirmų Eurolygos grupės rungtynių „Žalgiris“ įsitvirtino pirmoje vietoje. Priešaskutines rungtynes mūsiškiai Zagrebe pralaimėjo dviem taškais po dviejų pratęsimų, nors buvo verti pergalės ir dar ankstesnio kelialapio į kitą etapą.

„Caja Laboral“ ekipa šeimininkams penktadienį priešinosi tik pirmą kėlinį, o vėliau pakiliai rungtyniavę žalgiriečiai svečiams nepaliko jokių vilčių.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto sudėtis: Marko Popovičius, Ibrahimas Jaaberas, Tremmelas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Pirmus taškus žalgiriečiams dvitaškiu ir tritaškiu pelnė atitinkamai I. Jaaberas ir P. Jankūnas (5:0). Į tai lenkas Maciejus Lampe atsakė metimu iš vidutinio nuotolio (5:2). Kurį laiką vyko nerezultatyvus krepšinis, kol tritaškiais apsikeitė Andreas Nocioni (2) ir I. Jaaberas (9:8). Po D. Lavrinovičius metimo su pražanga „Žalgiris“ pirmavo - 12:8. Rimantas Kaukėnas ir Oliveris Lafayette‘as 4 taškais iš eilės padidino mūsiškių pranašumą iki 6 taškų (16:10). Kauniečiai nemažino apsukų ir po Mindaugo Kuzminsko metimo aikštės šeimininkai įgijo rekordinį 10 taškų skirtumą - 22:12. Iki kėlinio pabaigos jis nežymiai sumažėjo - 22:15.

Nors antras ketvirtis prasidėjo M. Kuzminsko dvitaškiu (24:15), varžovai iš Vitorijos į tai atsakė „sausais“ 5 taškais ir priartėjo (24:20). Nesėkmingą atkarpą nutraukė M. Popovičius (2 tšk. paskutinę atakos sekundę) ir O. Lafayette‘as (2+1 tšk.), o skirtumas vėl šoktelėjo - 29:20. „Žalgiris“ po M. Popovičiaus dviejų tritaškių, D. Lavrinovičiaus metimo iš po krepšio, P. Jankūno baudos ir Jeffo Foote'o dvitaškio po 20 minučių žaidimo pasiekė naują rekordą - 19-os taškų pranašumą - 43:24.

Trečio kėlinio pradžioje „Žalgiris“ jau ėmė triuškinti svečius iš baskų krašto. Po D. Lavrinovičiaus ir M. Popovičiaus tritaškių bei I. Jaabero ir T. Dardeno dvitaškių kauniečiai įtikinamai pirmavo - 55:28 (36 min.). „Caja Laboral“ komandai truputį padėjo minutės pertraukėlė, po kurios sekė kelios žalgiriečių „tuščios“ minutės, o rezultatas keitėsi lėtai (57:33, atkarpa - 2:5). Po 30 minučių krepšinio kauniečiai nesuteikė varžovams nei mažiausio šanso - 59:33.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Vitorijos ekipos 4 taškais (59:37), bet svečių pastangas perniek pavertė M. Popovičiaus eilinis tritaškis (62:37). Žalgiriečiai tiesiog smaginosi aikštėje (64:39, 68:41). Po I. Jaabero tritaškio ir M. Kuzminsko metimo iš po krepšio „Žalgiris“ skirtumą padidino iki 30 taškų - 73:43. M. Kuzminsko pastangomis ir po dviejų puolėjo įspūdingų dėjimų pranašumas šoktelėjo iki 33 taškų - 78:45. „Žalgiris“ šventė galutinę pergalę rezultatu - 82:45.

Rezultatas:

„Žalgiris“ (6/1) - „Caja Laboral“ (1/6) - 82:45 (22:15, 21:9, 16:9, 23:12).

„Žalgiris“: Marko Popovičius 19 (2/4 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 3/4 baudos), Darjušas Lavrinovičius (3 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/3 baudos) ir Mindaugas Kuzminskas (2 atk. kam., 1 rez. perdav., 6/10 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 3/5 baudos) po 13, Ibrahimas Jaaberas 12 (4 atk. kam., 3 rez. perdav., 3/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai), Jeffas Foote‘as 8 (3 atk. kam., 4/4 dvitaškiai), Oliveris Lafayette‘as 7 (2/3 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 3/5 baudos), Paulius Jankūnas 5 (6 atk., kam., 0/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/4 baudos), Rimantas Kaukėnas (3 atk. kam., 2 rez. perdav., 4 pražang., 1/7 dvitaškiai) ir Tremmellas Dardenas (5 atk. kam., 1/3 dvitaškiai) po 2, Kšyštofas Lavrinovičius 1 taškas (3 atk. kam., 1 rez. perdav., 0/2 tritaškiai, 1/2 baudos). Vytenis Lipkevičius (12:49 min.) ir Mario Delašas (03:47) taškų nepelnė.

„Caja Laboral“ Andresas Nocioni (3 atk. kam., 2 rez. perdav., 1/1 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Fabienas Causeur (4 klaid., 3/3 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 1/4 baudos) po 10, Tiboras Pleissas 6, Maciejus Lampe 5, Milko Bjelica 4, Fernando San Emeterio 3, Thomas Heurtelis, Bradas Olesonas ir Carlosas Cabezas po 2, Tayloras Rochestie 1 taškas.

Blokai: „Žalgiris“ 0 – 4 „Caja Laboral“;

Pražangos: „Žalgiris“ 22 – 25 „Caja Laboral“.