Didžiąją susitikimo dalį priekyje buvę žalgiriečiai pačioje ketvirto kėlinio pabaigoje pirmavo 85:82, bet leido varžovams mesti tritaškį ir buvo už tai nubausti - likus žaisti vos 3 sek. Bracey Wrightas tolimu šūviu išplėšė pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo pabaigoje „Žalgirio“ padėtis buvo dar geresnė: likus žaisti 18 sek. pirmauta 99:95. Tačiau Vlado Ilievskio tritaškis, tik viena iš dviejų taiklių Marko Popovičiaus baudų ir Mickaelio Gelabale'io dėjimas likus 2 sek. iki sirenos komandas pasiuntė žaisti dar vieną pratęsimą - 100:100.

Jame vėl vyko kova taškas į tašką, o lemiamomis tapo V. Ilievskio baudos, po kurių kroatai išsiveržė į priekį 108:106, nes paskutinėmis sekundėmis paleistas Ibrahimo Jaabero tritaškis skriejo po šalį.

Primename, kad pirmajame rate žalgiriečiai kroatus sutriuškino net 90:62.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Ibrahimas Jaaberas, Rimantas Kaukėnas, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Dvikovą žalgiriečiai pradėjo pakiliai: po Darjušo Lavrinovičiaus dvitaškio su pražanga ir Pauliaus Jankūno metimo iš vidutinio nuotolio - 5:2. Vis dėlto šeimininkai nebuvo nusiteikę varžovų paleisti į priekį ir po šešių Mickaelio Gelabale'io taškų patys išsiveržė į priekį - 9:7. „Žalgiriui“ niekaip nesisekė sustabdyti kroatų atakų ir šie sužaidus 6 min. pirmavo 17:16. Tačiau tada puikią atkarpą sužaidė D. Lavrinovičius ir žalgiriečiai pabėgo į priekį - 22:17. Ketvirtį mūsiškiai po Marko Popovičiaus prasiveržimo laimėjo 28:19.

Antro kėlinio pradžioje kauniečiams puolime reikalai klostėsi nebe taip gerai: 0 taškų per tris minutes ir skirtumas ištirpo iki penkių taškų - 28:23. Tuomet kamuolį perėmė ir dvi baudas realizavo Saulius Kuzminskas, tritaškį iš krašto pridėjo Oliveris Lafayette'as ir „Žalgiris“ įgijo jau 10 taškų persvarą - 33:23. „Cedevita“ nesutriko: laimėjo atkarpą 9:2 ir po Vlado Ilievskio tritaškio priartėjo iki 32:35. Kroatai ir toliau demonstravo kovingumą bei į didžiąją pertrauką išėjo atsilikdami tik minimaliai - 39:40.

Trečią ketvirtį Joano Plazos auklėtiniai pradėjo susikaupę ir vėl padidino savo pranašumą - 44:39. Tiesa, čia pat du tritaškius smeigė Marquesas Greenas ir „Cedevita“ jau pirmavo - 49:46. „Žalgirio“ problemos tuo nesibaigė: M. Gelabale'iui pelnius dvitaškį su pražanga kroatų klubas galėjo pasigirti jau 6 taškų persvara - 56:50. Ją gerokai sumažino taiklūs Rimanto Kaukėno ir O. Lafayette'o metimai, bet „Cedevita“ po trijų kėlinių vis tiek vienu žingsniu priekyje - 63:60.

Bracey Wrightas ir Predragas Šuputas vėl padėjo „Cedevita“ ekipai susigrąžinti šešių taškų pranašumą (70:64), tačiau M. Popovičiaus tritaškis ją sumažino per pusę - 70:67. Netrukus sudėtingus du taškus su V. Ilievskio pražanga pelnė Ibrahimas Jaaberas ir žalgiriečiai beveik pavijo savo priešininkus - 75:76. Bet vieną baudą pataikė Lukša Andričius, o Marko Tomas pridėjo itin skausmingą tritaškį - 80:75 (likus 3 min. 30 sek.).

Žalgiriečiai pakilo į lemiamą kovą: abi baudas realizavo M. Popovičius, dvitaškį su L. Andričiaus pražanga įrideno D. Lavrinovičius ir rezultatas tapo lygiu - 80:80 (likus 2 min.). Paulius Jankūnas ir Tremmellas Dardenas pataikė tik vieną baudą ir likus žaisti 23,5 sek. kroatai, atsilikdami 80:82, turėjo kamuolį savo rankose. Goranas Sutonas rezultatą išlygino (82:82), bet M. Popovičius vėl suteikė trijų taškų pranašumą žalgiriečiams - 85:82. Deja, likus žaisti vos 3 sekundes B. Wrightas smeigė tritaškį ir išplėšė pratęsimą - 85:85.

Nepaisant apmaudžios ketvirto kėlinio pabaigos, I. Jaabero vedami žalgiriečiai sėkmingai pradėjo pratęsimą ir iškart išsiveržė į priekį - 90:87. Visgi likus žaisti 1 min. vėl pakvipo drama: 94:93 ir kamuolys „Cedevita“ krepšininkų rankose. Kroatai suklydo, o P. Jankūnas vėl suteikė saviškiams trijų taškų atsargą - 96:93 (likus 30 sek.). Nors po R. Kaukėno baudų žalgiriečiai pirmavo 99:95 (likus 18 sek.), tritaškį įsūdė V. Ilievski, M. Popovičius prametė antrą baudą, o M. Gelabale'is likus vos 2 sek. dėjimu dar kartą išlygino rezultatą - 100:100.

Antras pratęsimas vyko jau pagal pažįstamą scenarijų: prasidėjus paskutinei jo minutei - visiška lygybė (106:106). Tada jau atkovotą kamuolį apmaudžiai prarado D. Lavrinovičius, o V. Ilievski dviem baudomis išvedė saviškius į priekį - 108:106. Likus žaisti 14 sek. kamuolys atiteko žalgiriečiams, tačiau I. Jaabero tritaškis tikslo nepasiekė ir pergalė atiteko „Cedevita“ ekipai - 108:106.

Rungtynės:

Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 108:106 (19:28, 20:12, 24:20, 22:25; 15:15, 8:6) po dviejų pratęsimų.

„Cedevita“: Mickaelis Gelabale'is 23 (9/13 dvitaškiai, 10 atk. kam.), Bracey Wrightas 20 (4/6 tritaškiai), Predragas Šuputas 18 (7/10 dvitaškiai, 4/5 baudos), Vlado Ilievski 16 (4/5 tritaškiai), Marquesas Greenas (2/4 tritaškiai) ir Goranas Sutonas po 8, Marko Tomas 7, Lukša Andričius 5 (9 atk. kam.), Miro Bilanas 3 taškai.

„Žalgiris“: Darjušas Lavrinovičius 24 (10/13 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/5 baudos), Marko Popovičius 19 (2/4 tritaškiai, 9/12 baudos), Paulius Jankūnas (6/6 dvitaškiai) ir Rimantas Kaukėnas (7 rez. perd.) po 15, Tremmellas Dardenas 10, Ibrahimas Jaaberas 8, Kšyštofas Lavrinovičius 6, Oliveris Lafayette'as 5 (1/5 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas ir Jeffas Foote'as po 2 taškus. Mario Delašas (7 min.) ir Adas Juškevičius (2 min.) taškų nepelnė.