Šioje dvikovoje šeimininkams negalėjo padėti pagrindinis jų įžaidėjas latvis Janis Blūmas, kuriam diagnozuotas vidurinės ausies uždegimas.

Pirmoje susitikimo dalyje pagirtinai kovojęs „Lietuvos rytas“ ilgą laiką pirmavo - 16:10, 24:19, 27:22. Vis dėlto pačioje antro kėlinio pabaigoje Viktorui Chriapai pavyko persverti rezultatą (33:32) ir vilniečiai po šio epizodo daugiau nė karto nebepirmavo.

Primename, kad pirmame rate „Lietuvos rytas“ išvykoje rusams nusileido tik dviem taškais - 73:75.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Nemanja Nedovičius, Renaldas Seibutis, Simas Buterlevičius, Mindaugas Katelynas, Predragas Samardžiskis.

Susitikimą vilniečiai pradėjo itin prastai: per pirmas 3 min. jie nepelnė nė taško, o CSKA klubui visus šešis taškus surinko „centras“ Aleksandras Kaunas - 0:6. Tiesa, netrukus 5 taškais iš eilės atsakė Mindaugas Katelynas, o Renaldas Seibutis smeigė tritaškį ir šeimininkai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai - 8:6. Puikiai į žaidimą įsijungė Leonas Radoševičius, kuris rezultatyviai užbaigė tris atakas iš eilės ir „Lietuvos rytas“ buvo priekyje jau 16:10. Tiesa, ketvirčio pabaigoje sėkmingiau pasirodė CSKA klubas - 16:14.

Nors netrukus prabilo pirmajame kėlinyje nė taško nesukrapštęs Sonny Weemsas, įsibėgėjęs L. Radoševičius ir toliau leido „Lietuvos rytui“ išlaikyti iniciatyvą - 24:19. Naudingai į aikštelę įžengė ir Dejanas Ivanovas, po kurio baudos metimų vilniečiai įpusėjus kėliniui pirmavo 27:22. Daugiausiai Andrejaus Voroncevičiaus pastangomis svečiai laimėjo kitą atkarpą 7:2 ir atstatė pusiausvyrą - 29:29. Nors Dariaus Maskoliūno auklėtiniai vėl susigrąžino nedidele persvarą (32:29), Viktoro Chriapos dvitaškis leido svečiams į pertrauką išeiti įgijus vieno taško pranašumą - 32:33.

Trečio kėlinio pradžioje rusai padidino spartą ir po Milošo Teodošičiaus tolimo šūvio įgijo 4 taškų atsargą - 38:34. Tačiau savo atsakymą į tai pateikė Renaldas Seibutis, pataikęs du dvitaškius - 38:38. Deja, M. Teodošičiaus ir S. Weemso vedami maskviečiai surengė spurtą 8:0 ir nutolo - 46:38. Pačiu laiku du svarbius tritaškius įmetė Steponas Babrauskas ir intriga vėl atgijo - 44:46. Ketvirčio pabaigą tradiciškai geriau sužaidė rusai ir prieš paskutines 10 min. jie buvo kur kas geresnėje padėtyje nei LKL vicečempionai - 46:53.

Po dar vienos M. Teodošičiaus tritaškės bombos - jau dviženklis Ettores Messino auklėtinių pranašumas (48:58). Skirtumas ir toliau nemažėjo: sužaidus pusę kėlinio - 51:63, o po keturių iš eilės Nenado Krstičiaus taškų - jau 54:67 (likus žaisti 4 min.). Per likusį laiko nieko drastiško nebeįvyko ir CSKA vyrai šventė pergalę rezultatu 71:62.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) - Maskvos CSKA (Rusija) 62:71 (16:14, 18:19, 14:20, 16:18).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radoševičius 17 (7/12 dvitaškiai, 3/4 baudos), Mindaugas Katelynas 13, Renaldas Seibutis 11, Steponas Babrauskas 8, Dejanas Ivanovas 6, Dovydas Redikas 3, Deividas Dulkys ir Nemanja Nedovičius (1/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 0/2 baudos, -4 naudingumo balai) po 2 taškus. Predragas Samardžiskis (9 min.), Simas Buterlevičius (12 min.) ir Artūras Jomantas (5:30 min.) taškų nepelnė.

CSKA: Sonny Weemsas 19 (8/12 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6 atk. kam.), Milošas Teodosičius 13, Aleksandras Kaunas 11, Viktoras Chriapa 7 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Nenadas Krstičius ir Vladimiras Micovas po 6, Andrejus Voroncevičius 5, Aaronas Jacksonas 4 taškai.

* * *

Kitą ketvirtadienį, lapkričio 22 d., „Lietuvos rytas“ svečiuose mėgins mesti iššūkį kol kas be pralaimėjimų žengiančiam Barselonos „Regal Barcelona“ (6/0) klubui.