Susitikimą su Latvijos čempionais dviem gražiais prasiveržimais pradėjo Darjušas Lavrinovičius ir Oliveris Lafayette‘as (4:0). VEF atsakė 5 baudų metimais, dėjimu ir sėkminga greita ataka – 9:4. Už prašymus dar ir skirti pražangą Ramūnas Butautas buvo nubaustas technine pražanga, kurią 4 taškais pavertė Rimantas Kaukėnas.

Žalgiriečiai ir toliau demonstravo puikią gynybą, o puolime krepšį taikliai atakavo iš toli – dukart iš eilės tritaškius įmetė Kšyštofas Lavrinovičius, kartą iš kampo buvo tikslus Vytenis Lipkevičius. Dar du taškus pridėjus Ibrahimui Jaaberui kauniečiai laimėjo atkarpą 15:2 ir pirmavo 19:11. Šeimininkai ir toliau nenuleido rankų, išlygino rezultatą, o, kai teisėjai Marko Popovičiui skyrė paprastą ir techninę pražangas, VEF vėl išsiveržė į priekį – 23:20. Pirmąjį kėlinį prasiveržimu baigė I.Jaaberas, sumažinęs „Žalgirio“ atsilikimą iki minimumo – 22:23.

Antrojo kėlinio pradžioje tikslą pasiekė M.Popovičiaus ir Mario Delašo tritaškiai – 28:23. Kiek vėliau varžovų gynybą įveikė Tremmellas Dardenas bei I.Jaaberas (32:29), tačiau rygiečiai nuolat kvėpavo į nugarą ir vis lygino rezultatą (32:32, 35:35). Neblogą žaidimą puolime pratęsė Paulius Jankūnas, pataikęs du tritaškius paeiliui, ir kamuolį greitoje atakoje pataisęs T.Dardenas (40:35). Visgi VEF neatsiliko, o antrąjį kėlinį baudų metimais baigė D.Lavrinovičius, O.Lafayette‘as ir R.Kaukėnas – 45:43 „Žalgirio“ naudai.

Prasidėjus trečiajam kėliniui šeimininkų gretose Antanas Kavaliauskas ir E.J.Rowlandas pelnė po 4 taškus. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje tris taškus surinko K.Lavrinovičius bei antrąjį savo tritaškį pataikė M.Popovičius. Ryžtingą prasiveržimą užbaigė ir T.Dardenas, bet Rygos ekipa vėl sugebėjo vėl išlyginti rezultatą – 53:53.

Tuomet savo trečiuosius tritaškius pataikė K.Lavrinovičius ir M.Popovičius, kamuolį perėmė I.Jaaberas ir, pelnęs lengvus taškus, padidino „Žalgirio“ pranašumą iki 8 taškų (61:53). Po ketvirtojo I.Jaabero perimto kamuolio keturioliktąjį tašką pelnė K.Lavrinovičius. T.Dardenas įmetė vieną baudą (64:55), tačiau po to pro šalį skriejo jo trys ir dar du I.Jaabero baudų metimai. Nepadidinę persvaros žalgiriečiai buvo greitai nubausti – per paskutines tris trečiojo kėlinio minutes taškus rinko tik Rygos komanda ir „Žalgirio“ pranašumas sumenko iki 64:62.

Pataikydamas du tritaškius iš eilės Donatas Zavackas padidino VEF spurtą iki 13:0. Po Joano Plazos minutės pertraukėlės kamuolius puolime atsikovoję I.Jaaberas ir K.Lavrinovičius lygino rezultatą – 68:68. Kiekvieną prisilietimą pražanga laikę rungtynių arbitrai leido rygiečiams rinkti taškus nuo baudų metimo linijos, o žalgiriečiai gelbėjo varžovams klysdami puolime ir neatkovodami kamuolių po savo krepšiu – 68:75.

Po antrosios J.Plazos minutės pertraukėlės kauniečiai susiėmė ir K.Lavrinovičius bei P.Jankūnas baudų metimais sumažino atsilikimą iki 72:75. Deja, apsigynus K.Lavrinovičiaus šūvis iš vidutinio nuotolio nebuvo taiklus. Kitos atakos metu D.Zavackas pelnė taškus ir, iš toli prametus T.Dardenui, VEF šventę pergalę 77:72.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 18 (3/4 trit., 6 atk. kam.), I.Jaaberas 10 (4 rez. perd., 4 per. kam.), M.Popovičius 9 (3/6 trit.), T.Dardenas 7, P.Jankūnas 6, R.Kaukėnas 6, D.Lavrinovičius 4, V.Lipkevičius 3, M.Delašas 3, O.Lafayette‘as 3, J.Foote‘as 1, M.Kuzminskas 0.

VEF: D.Zavackas 17 (3/7 trit., 5 atk. kam.), D.Bertans 11, K.Janičenoks 11, W.Danielsas 11.

Statistika

„Žalgiris“ – VEF

Dvitaškiai: 14/31 (45 proc.) – 21/36 (58 proc.)
Tritaškiai: 10/24 (42 proc.) – 5/26 (19 proc.)
Baudų metimai: 14/22 (64 proc.) – 20/22 (91 proc.)
Atkovoti kam.: 30 – 45
Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 17
Perimti kamauoliai: 6 – 8
Klaidos: 11 – 15

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):

9.Klaipėdos "Neptūnas"51420
10.Minsko "Cmoki-Minsk" (Baltarusija)5050