Nesėkmingai dvikovą pradėję vilniečiai antro kėlinio viduryje buvo atsilikę net 17 taškų skirtumu (18:35), tačiau iš pradžių kiek sušvelnino savo deficitą, o vėliau laimėjo trečią ketvirtį net 27:10 ir tapo padėties šeimininkais.

„Lietuvos ryto“ gretose šiame mače buvo neregistruoti Dejanas Ivanovas ir Simas Buterlevičius, o už ekipos vairo stovėjo nebe atleistas Aleksandras Džikičius, o Darius Maskoliūnas.

Primename, kad pirmuose dviejuose turuose vilniečiai patyrė dvi nesėkmes: išvykoje 71:72 nusileido „Astana“ komandai iš Kazachstano ir 48:75 neprilygo rusų Sankt Peterburgo „Spartak“ ekipai.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Janis Blūmas, Artūras Jomantas, Renaldas Seibutis, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Susitikimas prasidėjo atkakliai ir sužaidus 2 minutes rezultatas buvo lygus - 4:4. Tačiau tada su itin kieta ir kibia varžovų gynyba susidūrę vilniečiai net 7 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško ir pralaimėjo atkarpą 0:14 bei leido „Krasnyje Krylja“ klubui nurūkti į priekį - 18:4. 14 taškų skirtumas išliko iki pat ketvirčio pabaigos - 22:8.

Antrojo ketvirčio pradžioje D. Maskoliūno auklėtiniai pradėjo rodyti atsigavimo ženklus ir po Stepono Babrausko, Renaldo Seibučio bei Dovydo Rediko taškų sumažino savo deficitą iki 9 taškų - 14:23. Vis dėlto daugiausiai itin taikliai atakavusio Chesterio Simmonso ir Tautvydo Lydekos pastangomis svečiai atsigavo ir toliau kontroliavo situaciją - 35:18. Laimei, iki didžiosios pertraukos „Lietuvos rytui“ vėl pavyko atsitiesti: du dvitaškius pataikius A. Jomantui ir tritaškį smeigus J. Blūmui - 35:44.

Trečią kėlinį vilniečiai pradėjo tiesiog įspūdingai: du J. Blūmo tritaškiai, M. Katelyno ir R. Seibučio dvitaškiai, laimėta atkarpa 10:0 ir pirmą kartą persvertas rezultatas - 45:44. Nors vėliau kurį laiką vienu tašku pirmavo tai vieni, tai kiti, ketvirčio pabaiga vėl priklausė šeimininkams. Mūsiškiai paskutinių dvejų minučių atkarpą laimėjo 8:0 ir po Nemanjos Nedovičiaus tritaškio jau patys turėjo 8 taškų persvarą - 62:54.

Vis dėlto rusai anksčiau laiko kapituliuoti nesutiko ir po dar vieno Ch. Simmonso tritaškio atsiliko jau tik keturiais taškais - 60:64. Tiesa, tuo pačiu atsakė ir Deividas Dulkys, dvitaškį pridėjo M. Katelynas ir vilniečiai pirmavo jau 9 taškais - 69:60 (likus žaisti 5 min. 30 sek.). Netrukus tritaškį iš krašto pataikė ir S. Babrauskas - 74:63 (likus 3 min. 50 sek.). Per likusį laiką „Krasnye Krylja“ pakeisti dvikovos eigos nebepavyko ir pergalė pelnytai atiteko „Lietuvos rytui“ - 81:70.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) - Samaros „Krasnye Krylja“ (Rusija) 81:70 (8:22, 27:22, 27:10, 19:16).

„Lietuvos rytas“: Steponas Babrauskas 13, Renaldas Seibutis 12 (6/7 dvitaškiai), Janis Blūmas (3/4 tritaškiai, 4 rez. perd., 3 perimti kam., 5 pražangos), Mindaugas Katelynas (7 atk. kam.) ir Nemanja Nedovičius po 11, Predragas Samardžiskis ir Vilmantas Dilys po 6, Artūras Jomantas 4, Deividas Dulkys 3, Leonas Radoševičius (1/6 dvitaškiai, 6 atk. kam.) ir Dovydas Redikas po 2 taškus. Eimantas Bendžius nežaidė.

„Krasnyje Krylja“: Chesteris Simmonsas 31 (8/12 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 6/8 baudos), Omaras Thomasas 11, Tautvydas Lydeka 9 (2/2 dvitaškiai, 5/5 baudos, 1 atk. kam., 3 klaidos, 5 pražangos), Aaronas Milesas 8 (6 rez. perd., 5 klaidos), Jevgenijus Kolesnikovas ir Dmitrijus Kulaginas po 4, Nikita Balašovas 2, Jurijus Vasiljevas 1 taškas. Rolandas Alijevas (6 min., 0/2 baudos, 1 atk. kam., 1 rez. perd., 1 klaida).

Trenerių komentarai

Darius Maskoliūnas („Lietuvos rytas“): „Kaip ir tikėjomės, rungtynės nebuvo lengvos, ypač po permainų mūsų klube. Jautėsi jaudulys pradžioje, o antrą, trečią ir ketvirtą kėlinius sužaidėme kokybiškai. Pas mus nėra pačios aukščiausios klasės žaidėjų, todėl ir šiandien žaisdami ieškojome raktų kovai prieš „Regal Barceloną“. Dejanas Ivanovas yra patyręs nedidelę traumą, bet tikimės, kad jis ketvirtadienį jau žais.

Ką galiu pasakyti apie Aleksandrą Džikičių? Negaliu komentuoti kolegos darbo. Visi darome klaidų, bet mūsų trenerių štabe greitu laiku gali būti papildymų“.

Sergejus Bazarevičius („Krasnyje Krylja“): „Lietuvos rytas“ parodė charakterį. Nuo minus 17 sugebėjo atsitiesti ir kovoti iš visų jėgų. Vilniečiai mus pranoko ryžtu. Skaudu pralaimėti taip gerai sužaidus pirmą rungtynių pusę.

Kalbant apie lietuvius - sunkus jiems abiems. Iš viso turime 6 legionierius, tad Rusijos čempionate Tautvydas Lydeka ir Rolandas Alijevas žaisti laiko negauna. R. Alijevas yra visiškai praradęs pasitikėjimą savimi ir nedaro to, ką turėtų daryti. Abiems žaidėjams iš Lietuvos sunku pajusti žaidimo ritmą.“

Komandų statistika:

Dvitaškiai: „Lietuvos rytas“ 24/43 (56 proc.) – „Krasnyje Krylja“ 19/37 (51 proc.);

Tritaškiai: „Lietuvos rytas“ 8/19 (42 proc.) – „Krasnyje Krylja“ 4/13 (31 proc.);

Baudų metimai: „Lietuvos rytas“ 9/15 (60 proc.) – „Krasnyje Krylja“ 20/31 (65 proc.);

Atkovoti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 37 – „Krasnyje Krylja“ 28;

Rezultatyvūs perdavimai: „Lietuvos rytas“ 17 – „Krasnyje Krylja“ 10;

Perimti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 9 – „Krasnyje Krylja“ 7;

Blokai: „Lietuvos rytas“ 2 – „Krasnyje Krylja“ 2;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 17 – „Krasnyje Krylja“ 17.