Kartu su Kauno ir Zagrebo ekipomis C grupėje varžysis Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija), Vitorijos „Caja Laboral“ (Ispanija), Milano „EA7 Emporio Armani“ (Italija) ir Pirėjaus „Olympiakos“ (Graikija) klubai.

Rungtynės

1 kėlinys

Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo P. Jankūnas - 3:0.

Po kelių nesėkmingų atakų pirmuosius taškus „Cedevita“ ekipai pelnė Lukša Andričius - 3:2. Tačiau „Žalgirio“ kapitonas pelnė du taškus ir pridėjo taiklų baudos metimą - 6:2.

Mickaelis Gelabale'is sušvelnino skirtumą (6:4), tačiau O. Lafayette'as vėl atstatė persvarą - 8:4. Tačiau L. Andričius vėl pataikė - 8:6, o po Gorano Sutono metimo „Cedevita“ komanda net išsiveržė į priekį - 8:9.

Komandos apsikeitė taikliais metimais ir įpusėjus kėliniui svečiai pirmavo - 12:13, bet vėl iniciatyvos ėmėsi P. Jankūnas - du taškai su pražanga leido „Žalgiriui“ vėl įsiveržti į priekį (15:13).

Į tai M. Gelabale'is atsakė taikliu dvitaškiu - 15:15. Tačiau D. Lavrinovičius įsūdė tritaškį - 18:15.

Prie baudų metimo linijos netrukus stojo Kšyštofas Lavrinovičius sumetęs abi baudas - 20:15. Netrukus tą patį padarė ir P. Jankūnas - 22:15.

G. Sutonas dvitaškiu sumažino atsilikimą (22:17), bet pirmuosius savo taškus pelnė Adas Juškevičius.

Aikštėje pasirodęs Vlado Ilievski taikliai metė iš toli (24:20), bet tuo pačiu atsakė ir Mario Delašas - po pirmo kėlinio 27:20.

2 kėlinys

Antrajame kėlinyje pirmasis nuo baudų metimo linijos pasižymėjo K. Lavrinovičius - 29:20. Į tai Luka Babičius atsakė taikliu tritaškiu - 29:23.

Sužaidus 2 min. du taškus iš po krepšio pelnė K. Lavrinovičius (31:23), bet kitoje atakoje V. Ilievski vėl sumažino skirtumą - 31:25.

Tačiau „Žalgiris“ neleido varžovams priartėti - iš toli pataikė M. Popovičius, į krepšį kamuolį krovė K. Lavrinovičius, o skirtumas pirmą kartą išaugo iki dviženklio - 36:25.

M. Popovičius pratęsė tritaškių šou - kroatas į savo tėvynės klubo krepšį įsūdė dar du tolimus metimus, pataikė dvitaškį ir skirtumas šoktelėjo iki 17 - 44:27.

Po šios tritaškių serijos M. Popovičiaus sąskaitoje jau 200 taiklių metimų Eurolygos varžybose - kroatui iki šio pasiekimo trūko būtent trijų taiklių tolimų metimų.

Paskutinį kartą kroatas aikštę paliko nepataikęs tritaškio 2006 metais, kai „Žalgiris“ namuose žaidė prieš Maskvos CSKA klubą.

Įpusėjus kėliniui, tris taškus pelnę svečiai kiek sumažino atsilikimą - 44:30, bet kroatų pastangas nubraukė Vytenis Lipkevičius - 46:30.

Prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei komandas ir toliau skyrė 16 taškų - 50:34.

Iki ketvirčio pabaigos „Žalgiris“ dar padidino skirtum - po 20 žaidimo minučių 55:38.

Vien per pirmą rungtynių dalį P. Jankūnas ir M. Popovičius pelnė po 15 taškų.

3 kėlinys

Trečias kėlinys prasidėjo K. Lavrinovičiaus dviem taškais su pražanga, o skirtumas šoktelėjo iki 20 taškų - 58:38.

Sužaidus tris minutes ir toliau nesustabdomai žaidė P. Jankūnas, po kurio tritaškio komandas skyrė jau 21 taškas (67:45), o dar du taškus įmetus A. Juškevičiui - 67:44.

Komandoms apsikeitus taikliais metimais (71:49), abiejų ekipų puolimas ėmė strigti. Taškų badą nutraukė baudos metimą realizavęs K. Lavrinovičius - 72:49.

Žalgiriečiai ir toliau taškus rinko nuo baudų metimo linijos - po O. Lafayette'o metimų 76:51.

Prasidėjus paskutinei minutei D. Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga - 79:51. Iki ketvirčio pabaigos „Cedevita“ ekipa sumažino atsilikimą dviem taškais - 79:53.

4 kėlinys

Paskutinis kėlinys prasidėjo gana padriku žaidimu, o pirmus taškus ketvirtyje pelnė M. Gelabale'as, sužaidus daugiau nei 2 minutes - 79:55.

Tuo tarpu „Žalgiriui“ pirmiesiems taškams pelnyti prireikė beveik 3 minučių - po R. Kaukėno baudos metimų - 81:55. Svečiams iš Kroatijos tritaškiu pavyko kiek sušvelninti santykį (81:58). Toliau vyko nerezultatyvus krepšinis ir rezultatas ilgai nesikeitė. Sausrą nutraukė R. Kaukėno dvitaškis ir O. Lafayette'o du tritaškiai, o kauniečių pranašumas šoktelėjo iki 30 taškų - 90:60 (likus 1:57 min.).

Likęs rungtynių laikas buvo tik formalumas. „Žalgiris“ šventė triuškinančią pergalę rezultatu 90:62, o paskutinę akimirką įsiminė V. Lipkevičiaus įspūdingas blokas dėti į krepšį sumaniusiam kroatui.

Rezultatas:

„Žalgiris“ - „Cedevita“ - 90:62 (27:20, 28:18, 24:15, 11:9).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 20 (3 atk. kam.), 4/6 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 6/6 baudos), Kšyštofas Lavrinovičius 17 (3 rez. perdav., 8 išprov. pražang., 5/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 7/9 baudos), Marko Popovičius 15 (5 rez. perdav., 1/1 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 4/4 baudos), Oliveris Lafayette‘as 10 (3 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Rimantas Kaukėnas 9 (3 rez. perdav., 2/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 5/6 baudos), Darjušas Lavrinovičius 8 (5 išprov. pražang., 2/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/1 baudos), Mario Delašas 5 (3 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Adas Juškevičius 4 (2/4 dvitaškiai), Vytenis Lipkevičius 2 (1/1 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 0/2 baudos), Tremmellas Dardenas (16:37), Mindaugas Kuzminskas (10:21), Jeffas Foote‘as (06:35) taškų nepelnė.

„Cedevita“: Mickaelis Gelabale 16 (4 atk. kam., 7/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), Bracey Wrightas 15 (5/6 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 2/2 baudos), Vlado Ilievski 8 (1/2 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4 klaid.) ir Lukša Andričius po 8, Predragas Suputas ir Ivanas Buva po 5, Luka Babičius 3, Goranas Sutonas 2 taškai.