Pastaruoju metu Vilniaus klubą lydi nesėkmės - jis dukart iš eilės pralaimėjo ir VTB Vieningos lygos turnyro mačus atitinkamai Astanos „Astana“ (Kazachstanas) ir Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija) ekipoms.

CSKA krepšininkai nė karto nėra pralaimėję „Lietuvos rytui“ visuose Europos taurių varžybose.

Rungtynės

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Janis Blūmas, Renaldas Seibutis, Steponas Babrauskas, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Rungtynės, kurios dėl techninių kliūčių vėlavo 7 min., prasidėjo R. Seibučio 4 taškais iš eilės (0:4). Po P. Samardžiskio puskablio vilniečiai pirmavo (2:6). N. Krističiaus pastangomis aikštės šeimininkai išlygino rezultatą - 6:6. Tada „Lietuvos rytą“ dar 4 „sausais“ taškais truktelėjo R. Seibutis (6:10). Varžovų treneris Etore Messina buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės.

Vyko lygi kova, kurioje nuolat pirmavo mūsiškiai (8:14, 10:16). Po dar vieno R. Seibučio reido po krepšiu Vilniaus klubas įgijo rekordinę 8 taškų persvarą (10:18). Tačiau M. Toedosičius tritaškiu ir N. Krstičius baudomis sušvelnino skirtumą - 18:20. Kėlinį tolimu metimu baigė „Lietuvos ryto“ naujokas Nemanja Nedovičius ir svečiai po 10 minučių kovos pirmavo - 18:23.

Antras ketvirtis prasidėjo abipusėmis klaidomis, bet netrukus CSKA krepšininkai surinko 4 taškus iš eilės ir vėl priartėjo (22:23). 12-ą min. Zoranas Ercegas tritaškiu pirmą kartą persvėrė santykį maskviečių naudai - 25:23. Toliau kurį laiką vyko lygus ir permainingas krepšinis (27:26, 14-ą min.). Vladimiras Micovas tolimu „šūviu“ atitolino CSKA ekipą (30:26), bet pataikė ir R. Seibutis (30:28). Dar vienas Z. Ercego tritaškis leido Maskvos komandai pirmauti jau 5 taškų skirtumu (33:28). Laimė, iš toli pataikė ir M. Katelynas (35:31). Kėlinio pabaigoje iniciatyva priklausė maskviečiams, kurie nuo mūsiškių pabėgo 9 taškais, kai tritaškį paskutinę sekundę įmetė Antonas Ponkrašovas - 46:37.

Per didžiąją pertrauką CSKA klubas atsisveikino su Ramūnu Šiškausku ir Matjažu Smodišu.

Trečias ketvirtis prasidėjo S. Babrausko bloku S. Weemsui ir R. Seibučio tritaškiu (46:40). Po Leono Radoševičiaus elegantiško dėjimo, Dejano Ivanovo metimo iš po krepšio ir S. Babrausko baudų „Lietuvos rytas“ priartėjo (48:46). Kėliniui artėjant į pabaigą, M. Katelynas metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą (52:52), bet po 30 minučių CSKA ekipa pirmavo - 54:52.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo abiejų komandų krepšininkų klaidomis ir netaikliais metimais, kol A. Ponkrašovas pataikė iš vidutinio nuotolio paskutinę atakos sekundę (56:52). Tada tritaškiais apsikeitė M. Katelynas, Z. Ercegas ir N. Nedovičius (59:58, 34 min.). Tada J. Blūmas tolima „bomba“ ir Artūras Jomantas metimu iš po krepšio po labai ilgos pertraukos persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai - 61:63. Po P. Samardžiskio baudos vilniečiai išsaugojo trapią persvarą (63:64, likus 3:40). Teisėjui mūsiškiams užfiksavus pražangą puolime, dėl jų limito aikštę buvo priverstas palikti P. Samardžiskis, o V. Chriapa sugrąžino persvarą maskviečiams - 67:64 (likus 2:30 min).

L. Radoševičius (1+1 ir 1+1) ir A. Jomantas (1+0) baudomis, o R. Seibutis dvitaškiu atitolino vilniečius - 67:71 (likus 1:09 min.) Tačiau kitą atkarpą CSKA laimėjo net 7:0, kai S. Weemsas lemiamu momentu surinko 5 taškus iš eilės, o M. Teodosičius dar pataikė ir baudas (74:71). Dramatiškoje mačo pabaigoje vyko permainingos baudų metimo varžybos (N. Nedovičius 1+1, S. Weemsas 1+0, 75:73) ir po dviejų N. Krističiaus klaidų nuo baudų metimo linijos (0+0), „Lietuvos rytas“ surengė paskutinę ataką. Deja, R. Seibučio sunkus metimas buvo netaiklus, o CSKA krepšininkai iškovojo dramatišką pergalę - 75:73.

Rezultatas:

CSKA - „Lietuvos rytas“ - 75:73 (18:23, 26:14, 8:15, 21:21).

CSKA: Sonny Weemsas 14 (5/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/5 baudos), Nenadas Krističius (7 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 6/8 baudos) ir Viktoras Chriapa (5 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos) po 12, Zoranas Ercegas 11 (5 atk. kam., 1/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Milošas Teodosičius 10 (2/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/4 baudos), Valdimiras Micovas 9, Antonas Ponkrašovas 5, Aaronas Jacksonas 2 taškai. Drew Nicolas (19:03) ir Aleksandras Kaunas (3:35, 4 pražang.) taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 19 (6 atk. kam., 3 per. kam., 2 rez. perdav., 8/13 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), Mindaugas Katelynas 12 (5 atk. kam., 3 klaid., 2/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Nemanja Nedovičius 11 (1/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/3 baudos), Leonas Radoševičius 10 (5 atk. kam., 3/4 dvitaškiai, 4/4 baudos), Predragas Samardžiskis (5 atk. kam., 2/4 dvitaškiai, 1/1 baudos) ir Janis Blūmas (6 rez. perdav., 0/2 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 2/2 baudos) po 5, Dejanas Ivanovas (2/4 dvitaškiai) ir Steponas Babrauskas (3 atk. kam., 1/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos) po 4, Artūras Jomantas 3 taškai (1/1 dvitaškiai, 1/2 baudos), Deividas Dulkys (2:06 min.) taškų nepelnė (1 klaid.). Eimantas Bendžius ir Dovydas Redikas nežaidė.