„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Joanas Plaza ne kartą buvo minėjęs, kad LKL rungtynėse didesnį vaidmenį atliks komandos jaunieji krepšininkai. Tą iliustravo ir svečių startinis penketas: Adas Juškevičius, Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kuzminskas, Mario Delašas ir Jeffas Foote‘as.

Pastarasis per prametė visus aštuonis baudų metimus (0/8) ir vos nepasiekė LKL antirekordo, kuris priklauso Mariui Janišiui, 2006 metais rungtynėse su „Šiauliais“ nepataikiusio nė vieno iš 10 bandymų (0/10).

Tuo metu kitas „Žalgirio“ aukštaūgis Tadas Klimavičius trečiame kėlinyje patyrė kelio traumą.

Rungtynių eiga:

Būtent J.Foote‘as dominavo per pirmąsias porą minučių, kai pelnė 4 taškus ir atkovojo 4 kamuolius. Prasiveržimą rezultatyviai užbaigus A.Juškevičiui, „Žalgiris“ pirmavo 6:3. Augti skirtumui kurį laiką neleido netaiklūs kauniečių baudų metimai, kol galiausiai V.Lipkevičius išvedė laisvam metimui Kšyštofą Lavrinovičių, o Oliveris Lafayette‘as pataikė tritaškį – 13:6. Uteniškiai buvo prisiviję varžovus (14:15), bet per paskutines pirmojo kėlinio minutes žalgiriečių gynyba veikė puikiai. K. Lavrinovičiui ir Pauliui Jankūnui pelnius po 5 taškus bei Marko Popovičiui sumetus 4 baudas, „Žalgiris“ buvo priekyje 27:14.

Antrąjį ketvirtį „Juventus“ pradėjo daug aktyviau, išprovokavo porą „Žalgirio“ pražangų puolime ir 7 taškus pelniusio legionieriaus Darricko Leonardo pastangomis priartėjo 23:27. Netrukus jau kauniečiai atsakė savo spurtu. Tarp dviejų taiklių K. Lavrinovičiaus tritaškių įsiterpė M. Delašo užbaigta greita ataka – 35:23. Sėkmingą atkarpą nutraukė Tado Klimavičiaus trauma. Aukštai iššokęs puolėjas skausmingai nusileido ant parketo ir aikštę paliko tik padedamas komandos draugų. Šis epizodas išmušė žalgiriečius iš vėžių. Be to, T.Klimavičių pakeitęs J. Foote‘as prametė 4 baudas iš eilės ir tik M. Delašo dvitaškis per paskutines 5 antrojo kėlinio minutes pasiekė tikslą – 37:30.

Iškart po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ puolė išnaudoti priekinę liniją. K. Lavrinovičiui ir P. Jankūnui surinkus po 4 taškus, skirtumas vėl peržengė dviženklę ribą – 45:33. Iš jų estafetę perėmė „mažiukai“: O. Lafayette‘as sumetė baudas, A.Juškevičius įmetė iš vidutinio nuotolio (50:37). Po M. Delašo idealaus perdavimo pasižymėjo J. Foote‘as, o trečiajam kėliniui einant į pabaigą aukštesnę pavarą įjungė M. Kuzminskas, po kurio 6 taškų „Žalgiris“ pirmavo 59:43.

Nors ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai taškus rinko lėtokai, puiki gynyba kompensavo trūkumus puolime. Po netaiklaus metimo pakartotiniu bandymu iš po krepšio įmetė M. Kuzminskas. Brandų žaidimą demonstravo A. Juškevičius, pataikęs iš vidutinio nuotolio, individualiai pergudraudamas varžovą užbaigęs greitą ataką ir dar įsūdęs tritaškį – 68:46. Paskutinėmis minutėmis žalgiriečiai atsipalaidavo ir dažniau klydo nei pelnė taškus. Po M. Kuzminsko perdavimo dėjimu krepšį sudrebino J. Foote‘as, o galutinis rezultatas švieslentėje užfiksavo „Žalgirio“ pergalę 71:53.

„Juventus“: Darrickas Leonardas 13 (4/8 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), Paulius Morkeliūnas 8 (4/6 dvitaškiai), Aidas Viskontas 7 taškai.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 17 (18 min., 4/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/3 baudos), Adas Juškevičius 11 (4/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas 10, Paulius Jankūnas 9, Jeffas Foote‘as 8 taškai (0/8 baudos, atk. kam.).

Primename, kad pirmajame LKL ture žalgiriečiai pajūryje 101:59 pranoko „Palangos“ ekipą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)