Sekmadienį dėl trečiosios vietos žalgiriečiai kovos su Pirėjaus „Olympiacos“ ekipa, kuriai atstovauja Martynas Gecevičius. Graikijos ekipa pusfinalyje 79:82 nusileido Krasnodaro “Lokomativ-Kuban”, su Simu Jasaičiu.

Rungtynės

1 kėlinys

"Žalgirio" startinis penketas: Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas, Marko Popovičius, Jeffas Foote'as ir Mindaugas Kuzminskas.

Pirmieji savo sąskaitą atidarė CSKA krepšininkai - du taškus iš po krepšio pelnė Nenadas Krstičius, o netrukus taiklų tritaškį pridėjo Sonny Weemsas - 0:5.

Tačiau du baudos metimus realizavo P. Jankūnas, dar du taškus pridėjo M. Kuzminskas - 4:5. Čia pat komandos apsikeitė tritaškiais (7:8), o sužaidus kiek daugiau nei tris minutes taikliai iš toli atakavo M. Popovičius - 10:8.

Po J. Foote'o baudos metimų (12:8), o netrukus dar vieną tritaškį įsūdė M. Popovičius - 15:8.

"Žalgiris" nemažino apsukų ir po K. Lavrinovičiaus baudos metimų - 19:10.

Likus pusketvirtos minutės iki pirmo kėlinio pabaigos po greitos atakos Adas Juškevičius skirtimą pirmą kartą padidino iki dviženklio - 21:11, tačiau čia pat Aleksandras Kaunas skirtumą sušvelnino - 21:13.

Tačiau CSKA krepšininkai pataikė du tolimus mmetimus iš eilės ir "Žalgirio" 10 taškų skirtumo beliko 4 - 23:19.

Vos aikštėje pasirodęs Tremmelis Dardenas suklydo išmesdamas kamuolį iš už galinės linijos, CSKA pelnė 2 taškus - 23:21. Situaciją kiek pataisė tas pats T. Dardenas pataikęs iš toli - 26:21.

Paskutinėmis kėlinio akimirkomis taikliai atakavo A. Kaunas - po pirmųjų 10 minučių "Žalgiris" buvo priekyje 28:23.

2 kėlinys

Antras kėlinys prasidėjo taikliu Tado Klimavičiaus dvitaškiu (30:23), o netrukus krepšį sudrebino T. Dardeno dėjimas - 32:23. CSKA ekipa pelnė 9 taškus be atsako ir rezultatas tapo lygus - 32:32.

"Žalgirio" taškų badą nutraukė D. Lavrinovičius realizavęs tik vieną baudos metimą - 33:32. Tačiau jau kitoje atakoje M. Teodosičius dviem baudų metimais po ilgokos pertraukos persvėrė rezultatą - 33:34.

Visgi "Žalgiris", po M. Popovičiaus dvitaškio, vėl atstatė minimalią persvarą - 35:34.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei M. Teodosičius pataikė iš toli (41:42), tačiau jau kitoje atakoje kamuolį į krepšį krovė M. Kuzminskas - 43:42. Rezultatas išliko nepakitęs iki didžiosios pertraukos.

3 kėlinys

Trečio ketvirčio pradžioje komandos apsikeitė tritaškiais, o netrukus puikų dėjimą atliko D. Lavrinovičius, dar po du taškus pridėjo T. Dardenas ir M. Kalnietis - 51:46.

Sėkmingo kėlinio pradžią pratęsė R. Kaukėnas, po kurio tritaškio ir baudos metimų 59:47.

Rezultatyvus žaidimas tęsėsi ir toliau, o įpusėjus kėliniui "Žalgiris" buvo priekyje 64:51.

Skirtumą sušvelinino S. Weemsas taikliai atakavęs iš toli - 64:54. Kitoje atakoje "Žalgiris" prarado kamuolį, o S. Weemsą neleistinai stabdė R. Kaukėnas, kuris buvo nubaustas gana abejotina nesportine pražanga. Tuo pasinaudoję CSKA sumažino atsilikimą - 64:56.

Tačiau kauniečiai nepalūžo ir jau kitoje atakoje R. Kaukėnas pelnė du taškus, o dar vieną taiklų dvitaškį pridėjo D. Lavrinovičius - 68:58.

Šeimininkai smeigė tritaškį, bet T. Klimavičius pelnė du taškus su pražanga - 71:61.

Visgi CSKA besibaigiant ketvirčiui pelnė 7 taškus be atsako ir skirtumas ištirpo iki 3 taškų - 71:68.

4 kėlinys

Lemiamo ketvirčio pražioje A. Kaunas dėjimu sumažino skirtumą iki minimumo - 71:70. Kova ir toliau vyko taškas į tašką, o po M. Popovičiaus dvitaškio ir dviejų taiklių baudos metimų sužaidus dvi su puse minutės - 77:72.

Kitoje atakoje J. Foote'as penktąja asmenine pražanga stabdė A. Kauną, tačiau tai nesiukliudė rusui pelnyti dviejų taškų ir realizuoti baudos - 77:75.

Netrukus rezultatas tapo lygus (77:77), o Aaronas Jacksonas tritaškiu išvedė CSKA į priekį - 77:80. Po D. Lavrinovičiau dvitaškio skirtumas ištirpo iki minimumo (79:80), o P. Jankūnas išvedė "Žalgirį" į priekį - 81:80.

K. Lavrinovičius prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei išlygino rezultatą - 85:85, o netrukus ir išvedė kauniečius į priekį - 87:85.

Likus 8,6 sekundės Viktoras Chriapa pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą - 87:87.

Oliveris Lafayette'as lemiamu momentu nesugebėjo laiku išmesti kamuolio iš užribio ir taip padovanojo progą atakuoti CSKA.

Paskutinę CSKA ataką metimu iš po krepšio užbaigė A. Jacksonas - 87:89.

"Žalgirio" atakai dar buvo likę 0,9 sek., tačiau rezultatyvios atakos kauniečiai suregzti nespėjo - 87:89.

"Žalgiris": Marko Popovičius 12, Tremmellas Dardenas (6 atk. kam.) 11, Paulius Jankūnas (5 atk. kam.) 9, Darjušas Lavrinovičius 8, Kšištofas Lavrinovičius (3 per. kam.) 8, Oliveris Lafayette‘as 8, Mantas Kalnietis 8, Adas Juškevičius 6, Rimantas Kaukėnas (4 rez. perd.) 6, Tadas Klimavičius 5, Mindaugas Kuzminskas 4, Jeffas Foote‘as 2.

CSKA: A. Kaunas (7 atk. kam.) 19, Sonny Weemsas 15, Aaronas Jacksonas 14, Milošas Teodosičius 9.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (298)