Turnyre be mūsiškių ir „Bešiktaš“ klubo dar dalyvauja Rusijos stipriausia ekipa Maskvos CSKA ir turnyro šeimininkė Miuncheno „Bayern“ komanda.

Ettore Messinos treniruojami CSKA krepšininkai šeštadienį lengvai įveikė bavarus 87:66 ir pateko į finalą. Sekmadienį „Žalgiris“ 15.30 val. dėl trečios vietos žais su Miuncheno komanda, o 18.00 val. finale susigrums rusų ir turkų ekipos.

Joano Plazos treniruojamas „Žalgiris“ šį sezoną jau iškovojo du trofėjus – laimėjo Kauno sporto halėje pirmą kartą surengtą tarptautinį Stepo Butauto taurės turnyrą bei įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ mače dėl Lietuvos krepšinio Supertaurės.

Į Miuncheną neišskrido du traumuoti ekipos lyderiai Mantas Kalnietis ir Rimantas Kaukėnas.

Po gana sėkmingos pradžios (8:4), vėliau žalgiriečiai tarsi sustojo ir leido iniciatyvą perimti turkams. Varžovai pradžioje pabėgo 6 taškų skirtumu (14:20), vėliau susikrovė 12 taškų persvarą (19:31). Visos mūsiškių pastangos pakreipti įvykius sau naudinga linkme - žlugo. Antro kėlinio pabaigoje kauniečiai priartėjo iki 5 taškų (28:33), bet tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti. „Bešiktaš“ krepšininkai tik didino skirtumą ir iškovojo pelnytą pergalę 75:57.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto penketas Oliveris Lafayette‘as, Vytenis Lipkevičius, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Kšyštofas Lavrinovičius surengė dvi nerezultatyvias atakas, o pirmus taškus pelnė Vladimiras Dašičius (0:2). P. Jankūnas netrukus išlygino rezultatą (2:2). Po 3 min. žaidimo buvo lygu - 4:4. P. Jankūnas baudomis ir K. Lavrinovičius dėjimu išvedė žalgiriečius į priekį - 8:4. Bet turkų ekipa Gaspero Vidmaro pastangomis vėl priartėjo - 9:8. 7-ą min. Patrickas Christopheris išlygino santykį - 10:10. „Bešiktaš“ krepšininkai spurtavo ir pabėgo nuo kauniečių 6 taškų skirtumu - 10:16. Po pirmų 10 min. žaidimo pirmavo Stambulo komanda - 14:20.

Antras ketvirtis prasidėjo 4 varžovų taškais iš eilės, o „Žalgirio“ deficitas išaugo iki 10 taškų (14:24), bet, laimė, tritaškį pataikė Adas Juškevičius (17:24), kamuolį perėmė ir dvitaškį pelnė O. Lafayette‘as (19:24). Tiesa, kauniečių pakilimą „nugesino“ turkų tritaškis ir dvitaškis (19:29). J. Plaza buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Ji nepadėjo, nes netrukus po P. Christopherio baudų skirtumas tapo rekordinis - 12 taškų (19:31). „Bešiktaš“ klubas toliau dominavo po abiem krepšiais ir solidžiai pirmavo - 21:33. Kurį laiką vyko chaotiškas ir nerezultatyvus krepšinis (23:33). Po Mindaugo Kuzminsko dėjimo ir O. Lafayette‘o tritaškio „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 7:0 ir priartėjo - 28:33. Po dviejų kėlinių varžovai iš Turkijos pirmavo - 30:37.

Trečias ketvirtis prasidėjo 4 turkų „sausais“ taškais (30:41). Į P. Jankūno metimą iš po krepšio (32:41) „Bešiktaš“ krepšininkai atsakė dar 4 taškais ir skirtumas tapo rekordiniu (32:45). Dar po akimirkos Stambulo ekipa susikūrė 15 taškų persvarą - 34:49 (27 min.). Dar po 2 min. priešininkų pranašumas siekė 16 taškų (38:54). Tačiau trečias kėlinys baigėsi optimistine gaida, kai O. Lafayette‘as paskutinę sekundę pataikė tritaškį iš vidurio aikštės - 41:54.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo O. Lafayette‘o metimu iš po krepšio ir Tremmello Dardeno dvitaškiu (45:64). Žalgiriečiams kelis kartus buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 9 taškų (50:59, 52:61), bet iniciatyvos mūsiškiai neperėmė. Likus žaisti 4 min. komandas skyrė 13 taškų (54:67). Mačo pabaigoje žalgiriečiai nedovanotinai klydo ir „Bešiktaš“ klubas vėl nutolo - 55:70. Po Damiros Markotos metimo turkai nutolo nuo „Žalgirio“ 18 taškų skirtumu - 57:75. Dvikova taip ir baigėsi.

Rezultatas:

„Žalgiris“ - „Bešiktaš“ - 57:75 (14:20, 16:17, 11:17, 16:21).

„Žalgiris“ Oliveris Lafayette‘as 12 (5 rez. perdav.), Jeffas Foote'as 9, Paulius Jankūnas 8 (5 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas ir Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai po 6, Adas Juškevičius 3, Tadas Klimavičius 2 taškai. Marko Popovičius, Vytenis Lipkevičius ir Mario Delašas taškų nepelnė.

„Bešiktaš“: Curtis Jerrellsas 14, Patrickas Christopheris 12 (5 atk. kam.), Barisas Hersekas (5 atk. kam.) ir Damiras Markota (9 atk. kam.) po 11, Serhatas Cetinas 10 (5 rez. perdav.), Vladimiras Dašičius 9 taškai (4 per. kam.).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (364)