Likus žaisti kiek daugiau nei 4 min. vilniečiai pirmavo septyniais taškais (80:73), tačiau nesuprantamai lemiamu metu išleido pergalę iš savo rankų: iš pradžių dviejų baudų likus vos 13 sek. ir rezultatui esant (87:84) nepataikė Dejanas Ivanovas, o paskutinėje atakoje Marko Popovičiui buvo leista mesti net du tritaškius ir snaiperis atliko savo darbą - išlygino rezultatą.

Beje, abi ekipos šiame mače kartu iš viso metė net 86 baudų metimus.

Vilniečiai pirmadienį vertėsi be Artūro Jomanto, o kauniečiai - be traumuoto Roberto Javtoko ir susižeidusio Manto Kalniečio. Tiesa, abi komandos turėjo ir po debiutantą: prie „Lietuvos ryto“ prisijungė gynėjas Nemanja Nedovičius, o prie „Žalgiris“ - aukštaūgis Jeffas Foote.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Janis Blūmas, Renaldas Seibutis, Steponas Babrauskas, Dejanas Ivanovas ir Predragas Samardžiskis.

„Žalgirio“ startinis penketas: Adas Juškevičius, Marko Popovičius, Tremmellis Dardenas, Paulius Jankūnas ir Kšyštofas Lavrinovičius.

Pirmosios rungtynių minutės buvo paženklintos klaidomis. Taškų sąskaitą atidarė iš toli pataikęs Marko Popovičius. Po poros minučių iš kampo tritaškį įmetė ir Tremmellas Dardenas, bet Janis Blūmas atsakė tuo pačiu - 6:5. A. Juškevičius suklaidino gynėją ir taip pat smeigė tritaškį, o baudas sumetus M. Popovičiui ir Pauliui Jankūnui žalgiriečiai pirmavo 14:8. Vis dėlto kovingai žaidę vilniečiai daugiausiai septynis taškus iš eilės pelniusio Leono Radoševičiaus pastangomis spurtavo 9:0 ir ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (17:14) bei laimėjo pirmą kėlinį - 21:18.

Legionierių vedamas „Lietuvos ryto“ ir toliau nemažina savo apsukų: po dar kelių rezultatyvių L. Radoševičiaus ir Dejano Ivanovo atakų šeimininkai susikrovė šešių taškų pranašumą - 30:24. Maža to, po keturių iš eilės taiklių Aleksandro Džikičiaus auklėtinių baudų metimų skirtumas išaugo jau iki devynių taškų (37:28), o netrukus ir iki vienuolikos - 41:30. Svečių fanų laimei, dvitaškį su varžovo pražanga pataikė P. Jankūnas, tritaškį smeigė Oliveris Lafayette, žalgiriečiai surengė spurtą 12:0 ir jau patys buvo vienu žingsneliu priekyje - 42:41. Tiesa, prieš pertrauką LKL vicečempionai dar spėjo realizuoti du baudos metimus ir susigrąžinti simbolinę persvarą - 43:42.

Trečio kėlinio pradžioje po S. Babrausko tritaškio „Lietuvos rytas“ pirmavo 50:47, tačiau penkis taškus iš eilės surinkę broliai Lavrinovičiai vėl persvėrė svarstykles svečių naudai - 54:50. Daugiausiai N. Nedovičiaus ir L. Radoševičiaus pastangomis Vilniaus ekipa įmetė septynis taškus bet atsako (62:60), bet paskutinėje atakoje kamuolį į krepšį įdėjo Jeffas Foote ir prieš lemiamą ketvirtį visiška lygybė - 62:62.

Paskutinę 10 min. atkarpą vilniečiai pradėjo ryžtingai: po J. Blūmio tritaškio ir dviejų Mindaugo Katelyno taškų - 67:62. Keturis taškus iš eilės įmetė R. Seibutis ir „Lietuvos rytas“ išsaugojo penkių taškų atstumą - 71:66 (likus žaisti 8 min.). Reikiamu metu tris baudas realizavo R. Seibutis ir šeimininkų pozicijos kovoje dėl pergalės gerokai sustiprėjo - 80:73 (likus žaisti 4 min. 30 sek.), tačiau jau po akimirkos J. Blūmas buvo nubaustas nesportine pražanga, kurią netrukus dviem taškais pavertė K. Lavrinovičius - 80:75. Likus žaisti 2 min. 30 sek. „Lietuvos ryto“ krepšininkai vis dar turėjo penkių taškų atsargą (82:77), bet K. Lavrinovičius ir M. Popovičius pasistengė, kad jos nebeliktų - 82:82 (likus 1 min. 30 sek.).

Prasidėjus paskutinei dvikovos minutei K. Lavrinovičius dvitaškiu išvedė žalgiriečius į priekį (84:83), bet trumpam, nes N. Nedovičius kitoje aikštelės pusėje atsakė tritaškiu. Be to, tuo pačiu metu prieš D. Ivanovą taisykles pažeidė P. Jankūnas - 87:84 (likus 41 sek.). Lemiamu metu svečių gretose iniciatyvos mėgino imtis O. Lafayette, bet jo tolimą šūvį blokavo tas pats N. Nedovičius. Tačiau vilniečiai patys padovanojo dar vieną šansą savo varžovams, nes D. Ivanovas likus žaisti 13 sek. prametė abu baudos metimus, o M. Popovičius pakartotiniu tritaškiu paskutinę sekundę išlygino rezultatą - 87:87.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Kauno „Žalgiris“ 87:87 (21:18, 22:24, 19:20, 25:25).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radoševičius 20 (6/8 dvitaškiai, 8/10 baudos), Renaldas Seibutis 13 (3/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 7/7 baudos), Janis Blūmas 12 (2/5 tritaškiai), Nemanja Nedovičius (4 perimti kam.) ir Steponas Babrauskas (5 rez. perd.) po 11, Mindaugas Katelynas 7, Dejanas Ivanovas 6 (7 atk. kam.), Predragas Samardžiskis 5, Dovydas Redikas 2 taškai. Deividas Dulkys (12 min.) taškų nepelnė, o Vilmantas Dilys ir Eimantas Bendžius nežaidė.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 16 (3/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 7/8 baudos), Marko Popovičius 14 (3/5 tritaškiai, 6 atk. kam., 7 rez. perd.), Darjušas Lavrinovičius (4/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/4 baudos) ir Jeffas Foote (5/7 dvitaškiai, 2/5 baudos) po 12, Mindaugas Kuzminskas 8, Rimantas Kaukėnas ir Paulius Jankūnas po 6, Tremmellis Dardenas 5 (5 atk. kam.), Oliveris Lafayette ir Adas Juškevičius po 3, Vytenis Lipkevičius 2 taškai. Tadas Klimavičius (11 min.) taškų nepelnė.

Blokai: „Lietuvos rytas“ 2 – „Žalgiris“ 1;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 14 – „Žalgiris“ 17.

* * *

„Žalgirio“ žaidėjams Lietuvos Supertaurė - jau antrasis titulas šį sezoną. Joano Plazos auklėtiniai laimėjo Kaune surengtą Stepo Butauto taurės turnyrą, kai finale po pratęsimo 105:101 palaužė Rygos VEF vyrus.

Tuo metu „Lietuvos rytui“ prieš tai nepavyko iškovoti ir Vlado Garasto taurės Klaipėdoje - ji atiteko Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipai, nes vilniečiai netikėtai 85:88 nusileido Dnepropetrovsko „Dnipro“.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (741)