Vilniečiai tris kėlinius kontroliavo situaciją ir prieš paskutinį ketvirtį turėjo 13 taškų pranašumą, tačiau sugebėjo ne tik jį iššvaistyti, bet ir padovanoti varžovams pergalę: paskutinių 10 min. atkarpą pralaimėjęs net 17:33 „Lietuvos rytas“ patyrė antrą nesėkmę per paskutinius tris mačus (kiek anksčiau Supertaurės rungtynėse sostinės ekipa 71:89 neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirį“).

Sostinės klubas pirmąjį mačą sužaidė penktadienį. Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai 94:78 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“. Tuo tarpu „Dnepr“ ekipai tai buvo pirmosios varžybos šiame turnyre.

Susitikimui „Lietuvos ryto“ trenerių štabas nusprendė neregistruoti makedono Predrago Samardžiskio. Vilniaus komanda rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Janis Blūms, Steponas Babrauskas, Renaldas Seibutis, Dejanas Ivanovas ir Leonas Radoševičius.

Rungtynių eiga:

Susitikimo pradžia sėkmingesnė buvo varžovams - dvi tikslios atakos išvedė juos į priekį 0:4. Vilniečių gretose lyderio vaidmens ėmėsi D. Ivanovas - bulgaras ne tik rinko taškus, tačiau ir puikiai grūmėsi po krepšiu.

Įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus - 10:10. Nors po Valdo Vasyliaus taškų „Dnepr“ ekipa išsiveržė į priekį (10:12), tačiau vėliau iniciatyvą perėmė vilniečiai. „Lietuvos ryto“ kapitonas S. Babrauskas provokavo vieną varžovo pražangą po kitos bei sėkmingai realizavo baudos metimus.

Nors ketvirčio pabaigoje varžovai kiek priartėjo, tačiau „Lietuvos rytas“ pirmąjį ketvirtį baigė pirmaudamas 23:19.

Antrajame ketvirtyje įsibėgėjo „Lietuvos ryto“ aukštaūgiai - taškus pelnė aikštėje vos pasirodęs Vilmantas Dilys, taip pat pasižymėjo ir Mindaugas Katelynas (27:19). Ukrainos klubas, daugiausiai Derricko Low ir V. Vasyliaus pastangomis atstatė rungtynių pusiausvyrą (27:27). Prasta varžovų gynyba pasinaudoję „Dnepr“ krepšininkai toliau tęsė spurtą ir išsiveržė į priekį 31:32.

Po ilgesnės pertraukos Vilniaus klubui taškus pelnė Deividas Dulkys. Kitoje atakoje „Lietuvos rytas“ varžovus pasitiko kieta gynyba - kamuolį perėmęs Artūras Jomantas puikiai surengė ataką, kurios smaigalyje buvo D. Ivanovas. Sėkmingą ataką dar dviem taškais pratęsė D. Dulkys (37:32).

Pirmą kartą aikštėje pasirodęs Eimantas Bendžius puikiai pasinaudojo trenerio suteiktu šansu - puolėjas pelnė 6 taškus iš eilės ir išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 43:36. Kėlinio pabaigoje varžovams sunkiai sekėsi pelnyti taškus, jie buvo priversti atakuoti iš sunkių padėčių. Ketvirtį paskutinėmis sekundėmis sėkmingai užbaigė D. Ivanovas - 45:36.

Trečiąjį ketvirtį sudėtingu dvitaškiu iš po krepšio pradėjo L. Radoševičius, kitoje atakoje tuo pačiu atsakė ir varžovai (47:38). Atsigavo ir toliašaudė „Lietuvos ryto“ artilerija - po tritaškį pataikė J. Blūmas ir S. Babrauskas ir sostinės klubas pirmą kartą išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (53:43).

Po krepšiu savo pranašumą ir toliau įrodinėjo „Lietuvos ryto“ puolėjai - po dvitaškį pelnė V. Dilys ir L. Radoševičius (58:48). Sėkmingas sostinės klubo rungtynes kiek aptemdė Simo Buterlevičiaus trauma, kiek anksčiau aikštę šlubuodamas paliko ir M. Katelynas.

„Dnepro“ ekipą puolime išjudino D. Low dvitaškis (58:50). Tačiau „Lietuvos rytas“ nesustojo - spurtas 10:2 sukrovė didžiausią persvarą (68:52). Ketvirčio pabaigoje tritaškiu metimu deficitą sumažino A. Mišula. Po 30 minučių rungtynių - 68:55 priekyje Vilniaus klubas.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai paskutinį ketvirtį pradėjo vangiai, tuo tarpu varžovai ėmė grėsmingai artėti (72:67). Savo komandos puolimą kiek pagyvino greitoje atakoje tiksliai sužaidęs Dovydas Redikas. Tačiau gynyboje stabdyti varžovus vilniečiams sekėsi sunkiai - V. Vasylius pelnė 6 taškus iš eilės ir dar labiau sumažino „Dnepr“ atsilikimą (76:73).

Tuomet labiausiai reikiamu momentu prabilo „Lietuvos ryto“ snaiperiai - E. Bendžius ir D. Redikas pataikė po tritaškį ir sostinės ekipa kiek atitrūko (82:73). Po minutės pertraukėlės V.Chomičiaus auklėtiniai atsakė penkiais taškais iš eilės. Nors L. Radoševičius triuškinančiu dėjimu pelnė taškus, „Lietuvos ryto“ bėdos tęsėsi. Varžovams persvėrus rezultatą nesportine pražanga buvo nubaustas vienas Vilniaus klubo žaidėjų (85:87) ir, nors J. Blūmas tritaškiu dar galėjo išplėšti pratęsimą, mūsiškiai patyrė nesėkmę - 85:88.

„Lietuvos rytas“: Janis Blūmas 14, Stepas Babrauskas 12, Dejanas Ivanovas 10, Leonas Radoševičius, Eimantas Bendžius ir Dovydas Redikas po 9, 6 - Renaldas Seibutis ir Vilmantas Dilys po 6 taškus.

„Dnepr“ ekipai Valdas Vasylius pelnė 21, o kitas lietuvis - Simas Galdikas - 3 taškus.