Antro varžybų etapo grupės varžybose Serbijos komanda buvo įveikta 77:68.

Ketvirtfinalyje mūsiškiai po atkaklios kovos palaužė Latvijos rinktinės pasipriešinimą (65:53), o serbai iš kovos dėl medalių eliminavo bulgarus (88:77).

Lietuvos rinktinė Europos čempionate laimėjo 8 rungtynes iš eilės, įskaitant ir vėliau įtakos neturėjusią pergalę prieš Daniją. Mūsiškiai užsitikrino mažiausiai sidabro medalius.

Finale Lietuvos rinktinė žais su Kroatija, kuri kitame pusfinalyje 61:57 (15:11, 9:24, 18:12, 19:10) nugalėjo Rusiją, nors buvo atsilikusi nuo varžovų 17-os taškų skirtumu. Kroatų lyderis Dario Saričius pelnė 24 taškus ir atkovojo 13 kamuolių.

Rusai ir serbai grumsis dėl bronzos.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Lukas Lekavičius, Justas Tamulis, Marius Grigonis, Denisas Krestininas ir Augustinas Jankaitis. Pastarasis ir pelnė pirmuosius taškus (2:0). Serbai trim baudomis persvėrė skirtumą (2:3). J. Tamulio 5 taškai iš eilės, du A. Jankaičio metimai ir D. Krestinino bauda leido lietuviams pirmauti (9:7, 12:9). Tik aikštėje nuo atsarginių suolo pasirodęs Simas Raupys iš karto pataikė iš toli (15:9) ir serbai paprašė minutės pertraukėlės. J. Tamulio ir M. Grigonio pastangomis mūsiškiai pirmavo - 19:13. Kėlinį puskabliu baigė A. Jankaitis - 21:15.

Antras ketvirtis prasidėjo serbų taškais (21:17). Po to sekė 2 minučių „sausa“ abiejų komandų krepšininkų atkarpa. Ją nutraukė S. Raupys metimu su pražanga (24:17). Varžovai tuoj pat atsakė 4 taškais iš eilės (24:21). Laimė po krepšiu prasiveržė S. Raupys ir pataikė A. Jankaitis (28:21, 15 min.). Toliau vyko atkakli kova. Po S. Raupio dar vienos tolimos „bombos“ Lietuvos rinktinė įgijo didžiausią - 8 taškų - persvarą (31:23). Tačiau Serbijos krepšininkai tuoj spurtavo 9:0 ir antrą kartą šiame mače persvėrė rezultatą - 31:32. Lietuviai ėmė nepataikyti ir dažniau klysti. Luko Lekavičiaus tritaškis ir Jokūbo Gintvainio reidas po varžovų krepšiu - leido mūsiškiams kiek atsikvėpti - 36:33. Kėlinį dvitaškiu baigė Rokas Gustys ir po 20 minučių žaidimo Lietuva pirmavo - 38:35.

Trečias ketvirtis prasidėjo abipusėmis klaidomis, tačiau netrukus serbai pelnė 6 taškus iš eilės ir vėl įsiveržė į priekį (38:41). J. Gintvainis, M. Grigonis, S. Raupys ir A. Jankaitis padėjo mūsiškiams susigrąžinti iniciatyvą (48:43, atkarpa - 10:2). Kėlinio pabaigoje priešininkams pavyko vėl pavojingai priartėti - 52:51.

Lemiamo ketvirčio pradžioje serbai ir lietuviai apsikeitė dvitaškiais (54:53). Netrukus serbai laimėjo atkarpą 0:4 ir persvėrė rezultatą - 54:57, o Arūno Visockas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Ji nepadėjo, nes serbai trim baudos metimais ir dvitaškiu iš po krepšio dar labiau atitolo - 54:62 (atkarpa - 2:11). Mūsiškiai piktnaudžiavo tolimais metimais, kurie „nekrito“ ir individualiu žaidimu. Kiek atsitokėję lietuviai L. Lekavičiaus ir M. Grigonio taškais šiek tiek sušvelnino skirtumą - 58:64 (likus 4:11 min.). S. Raupys tolimu metimu dar priartino lietuvius (61:64, likus 2:26 min.), M. Grigonis sumažino skirtumą iki 1 taško (63:64), o S. Raupys baudomis net persvėrė rezultatą (65:64, likus 1:20 min.). Deja, kitoje atakoje serbai įmetė tritaškį (65:67), bet A. Jankaitis išlygino skirtumą (67:67). Serbai savo atakoje buvo netaiklūs, o M. Grigonis surengė fantastišką reidą po varžovų krepšiu ir išplėšė pergalę Lietuvos rinktinei - 69:67. Per likusias 6 sekundes serbų desperatiškas metimas iš krašto buvo netaiklus, o kamuolį atkovojo lietuviai netrukus pradėjo džiaugsmo šokį.