Antrame Senojo žemyno pirmenybių etape mūsiškiai jau turėjo akistatą su Serbija ir laimėjo prieš priešininkus 77:68.

Trečiose ketvirtfinalio rungtynėse Serbija 88:79 (20:15, 20:24, 26:21, 22:19) laimėjo prieš Bulgariją. Pirma pusfinalio dalyve tapo Rusijos ekipa, 58:56 (15:15, 14:8, 13:17, 16:16) įveikusi Ispaniją.

Rungtynės

Per pirmas dvi rungtynių minutes nė vienai ekipai taškų pelnyti nepavyko. Visgi pirmus taškus rungtynėse pelnė Latvijos rinktinės gynėjas (2:0). Tačiau po nerezultatyvios pradžios lietuviai surado būtų, kaip pelnyti taškus ir kėlinį baigė pirmaudami (15:14). Kėlinio pabaigoje visiškai be reikalo nesportinę pražangą gavo Denisas Krestininas.

Antras ketvirtis vyko lygioje kovoje (17:16, 19:19, 21:22, 26:24). Po nerezultatyvaus ir nervingo kėlinio Lietuvos rinktinė pirmavo keturių taškų skirtumu - 30:26.

Trečio ketvirčio pradžioje rungtynių scenarijus nesikeitė (32:29). Vyko lėtas, taktinis krepšinis, o abiejų komandų žaidėjus slėgė milžinišką ketvirtfinalio įtampa. Po D. Krestinino vienos baudos ir Simo Raupio tritaškio lietuviai įgijo didžiausią - 7 taškų persvarą - 36:29. Tačiau latviai nesutriko ir persvėrė rezultatą - 36:37. Mariaus Grigonio, S. Raupio ir Roko Gusčio pastangomis mūsiškiams pavyko vėl kiek atitrūkti - 45:38. Kaimynai iš Latvijos labai greitai priartėjo 45:43. Po M. Grigonio metimo iš vidutinio nuotolio po 30 minučių mūšio lietuviai pirmavo - 47:43.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Mantvydo Stašelio tritaškiu - 50:43. Latviai atsakė tuo pačiu ir kelias minutes rezultatas nesikeitė (50:46). Abiejų rinktinių krepšininkai dažnai prasižengdavo, o jų taiklumas šlubavo (51:46, 51:48). M. Grigonio aktyvumas lėmė, kad mūsiškiai vėl perėmė iniciatyvą - 55:48. Po R. Gusčio dvitaškio ir Luko Lekavičiaus baudų Lietuvos rinktinė padidino skirtumą iki 10 taškų - 59:49 (likus 1:36 min.). Abi ekipos netrukus apsikeitė taškais 61:53 (likus 1:15 min.). Lietuva iškovojo galutinę pergalę - 65:53.

Rezultatas

Lietuva - Latvija - 65:53 (15:14, 15:12, 17:17, 18:10).

Lietuva: Marius Grigonis 16 (5 atk. kam., 2 rez. perdav.), Denisas Krestininas 9 (9 atk. kam.), Rokas Gustys 8 (7 atk. kam.), Simas Raupys (7 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius (4 atk. kam., 4 rez. perdav.) po 7, Mantvydas Stašelis ir Augustinas Jankaitis (7 atk. kam.) po 6, Justas Tamulis 4, Jokūbas Gintvainis 2 taškai. Tomas Galeckas taškų nepelnė (2 atk. kam.). Tautvydas Jodelis ir Benas Griciūnas nežaidė.

Latvija: Davis Gekas 12 (3 atk. kam.), Armandas Ginteris 10 (6 atk. kam.), Ilja Gromovas 7 (10 atk. kam.), Elvis Endzelis ir Česlavas Mateikovicas (7 atk. kam.) po 6, Ivaras Žviguras 4, Robertas Krastinis ir Dmitrijus Brizgalovas po 3, Rihardas Adinis 2 taškai. Tomas Leimanis, Edgaras Štelmaheris ir Rolandas Smitas taškų nepelnė.