Ketvirtfinalyje penktadienį Lietuva jėgas išmėgins su Latvija.

Dvikovos pradžia 14.30 min. (jei organizatoriai nepakeis laiko patogesniu lietuviams). Kitose porose ispanai (E grupės 2 vieta) žais su rusais (F3), kroatai (F1) su italais (E4), o bulgarai (F2) su serbais (E3).

Rungtynės

Pirmo kėlinio pradžia sėkmingesnė buvo ispanams. Prabėgus 5 kėlinio minutėms, po spurto 0:7 jie pirmavo (5:12).

Tačiau į tai Lietuvos krepšininkai atsakė savo sėkmingu žaidimu (7:0) bei, sumažinę atsilikimą, privertė varžovų prašyti minutės pertraukėlės (12:15). Kėlinio pabaigoje mūsiškiai sumažino deficitą iki minimumo (19:20).

Antras ketvirtis vyko apylygiai. Vos lietuviams pavyko persverti rezultatą (21:20), ispanai vėl atitoldavo nuo savo varžovų (21:23, 23:25, 25:27, 26:29). Pagaliau Jokūbas Gintvainis persvėrė santykį (30:29), o po Augustino Jankaičio metimo iš po krepšio Lietuvos krepšininkai išėjo ilsėtis į didžiąją pertrauką pirmaudami 4 taškų skirtumu - 35:31.

Nors trečio kėlinio pradžioje lietuviai buvo dar 3 taškais padidinę savo pranašumą (38:31), tačiau ispanai greitai jį sumažino iki minimalaus (37:38). Vos tik J. Gintvainio ir Mariaus Grigonio pastangomis mūsiškiai pabėgo nuo varžovų (44:39), svečiai tuoj priartėjo (44:42). Ketvirčio pabaigoje Mantvydo Stašelio, Justo Tamulio ir Roko Gusčio taškais Lietuvos rinktinė po 30 minučių mūšio pirmavo - 50:44.

Lemiamas kėlinys Prasidėjo Luko Lekavičiaus taškais ir lietuviai pirmavo didžiausiu 8 taškų skirtumu (52:44). Kėlinio viduryje mūsiškiams pavyko išsaugoti tokį pranašumą (58:50, likus 5:01 min.). Žaidimo scenarijus kurį laiką nesikeitė (62:53, 64:55). Netrukus, likus 2 min., Lietuvos rinktinės persvara po A. Jankaičio metimo išaugo iki rekordinės 11 taškų - 66:55. Rungtynių pabaigoje ispanams buvo pavykę priartėti (68:61, likus 29 sek.), bet mūsiškiai taikliai mėtė baudas ir iškovojo galutinę pergalę - 72:65.

Rezultatas

Lietuva - Ispanija - 72:65 (19:20, 16:11, 15:13, 22:21).

Lietuva: Augustinas Jankaitis 14 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius (4 atk. kam., 4 rez. perdav.) ir Jokūbas Gintvainis po 13, Rokas Gustys 11 (8 atk. kam.), Justas Tamulis 10, Mantvydas Stašelis 4 (3 atk. kam., 3 rez. perdav.), Simas Raupys 3, Denisas Krestininas (7 atk. kam.) ir Marius Grigonis (4 atk. kam.) po 2 taškus. Tomas Galeckas, Tautvydas Jodelis ir Benas Griciūnas taškų nepelnė.

Ispanija: Oriolis Pauli ir Sebastianas Saizas po 12, Albertas Homsas, Josepas Perezas (5 rez. perdav.) ir Guillermo Hernangomezas po 8, Alberto Diazas 6, Ilimane'as Diopas Gaye ir Vicedo po 4 taškus.