Tris įskaitines pergales turintys Lietuvos 18-mečiai antrą etapą pradėjo dvikova su Ukraina, kuri yra iškovojusi vienintelę pergalę. Todėl lygi kova vyko tik iki antro kėlinio vidurio.

Rungtynės

Nors susitikimo pradžią sėkmingiau pradėjo lietuviai (6:2), netrukus varžovai persvėrė santykį ir po pirmų 10 minučių pirmavo - 15:16.

Antro ketvirčio pradžioje svečiai iš Ukrainos net įgijo rekordinę 6 taškų persvarą (15:21). Tada lietuviai tarsi atsibudo, susiėmė, keliais taikliais tolimais metimais laimėjo atkarpą 14:2 ir vėl susigrąžino iniciatyvą (29:23). Po 20 minučių žaidimo Lietuvos rinktinė pirmavo - 35:28.

Trečiame ketvirtyje mūsiškiai diktavo savo sąlygas ukrainiečiams (44:29, 48:31) ir netrukus aikštės šeimininkų persvara po Mariaus Grigonio įspūdingo dėjimo jau siekė 22 taškus (55:33). Kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė jau ėmė triuškinti priešininkus - 61:36.

Lemiamą ketvirtį Ukrainos krepšininkai pradėjo spurtu 2:8 (63:46). Lietuviai žaidė atsipalaidavę, stengėsi neeikvoti jėgų ir iškovojo galutinę pergalę - 74:50. Tai buvo ketvirta mūsiškių pergalė iš eilės ir trečia įskaitinė.

Antradienį Lietuvos rinktinė jėgas išmėgins su Serbija (19.00 val.).

Rezultatas:

Lietuva - Ukraina - 74:50 (15:16, 20:12, 26:8, 13:14).

Lietuva Augustinas Jankaitis 20 (7 atk. kam.), Marius Grigonis 19 (4 rez. perdav., 6/6 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 4/4 baudos), Jokubas Gintvainis 9 (8 atk. kam., 3 rez. perdav.), Lukas Lekavičius 7 (4 rez. perdav.), Tomas Galeckas 6, Denisas Krestininas 5 (12 atk. kam.), Justas Tamulis 3, Simas Raupys 2, Mantvydas Stašelis 2 taškai. Rokas Gustys (4 atk. kam.), Tautvydas Jodelis ir Benas Griciūnas (3 atk. kam.) taškų nepelnė.

Ukraina Vladyslavas Koreniukas (8 atk. kam.) ir Jevgenas Sachniukas (8 atk. kam.) po 12, Igoris Bojarkinas 10 (4 rez. perdav.), Sergejus Zagreba 6, Vladimiras Ševčenka 4 taškai (8 atk. kam.).