Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Justas Tamulis, Jokūbas Gintvainis, Lukas Lekavičius, Denisas Kerstininas, Augustinas Jankaitis.

Rungtynių eiga:

Pirmąjį kėlinį lietuviai pradėjo pelnydami keturis taškus iš eilės. Tačiau italai neleido atitrūkti ir greitai patys išsiveržė į priekį - 9:6. Mūsiškiai suaktyvino gynybą ir Justui Tamuliui pataikius tolimą metimą lietuvių persvara išaugo jau iki 10 taškų - 20:10. Tiesa, po nedrausmingai sužaistos pirmojo kėlinio pabaigos lietuviams liko tiki minimali persvara - 24:23.

Antrąjį kėlinį italai pradėjo netaikliu metimu iš vidutinio nuotolio, tačiau lietuviams taip pat nepavyko rezultatyviai baigti atakos. Kėliniui įpusėjus Italijos rinktinė spurtavo ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (29:26), o į didžiąją pertrauką išėjo būdami priekyje jau penkiais taškais - 41:36.

Trečiąjį kėlinį italai pradėjo rezultatyviu metimu iš po krepšio (43:36). Lukas Lekavičius pataikė dvitaškį iš vidutinio nuotolio, Justas Tamulis pelnė du taškus su pražanga ir tai leido sumažinti savo deficitą - 41:43. Paskutinę atakos sekundę Denisas Krestininas smeigė tolimą metimą ir išvedė savo komandą į priekį 51:49. Drausmingiau sužaidusi antrąją kėlinio pusę Lietuvos vaikinų rinktinė vėl perėmė iniciatyvą - 62:53.

Po taiklaus Luko Lekavičiaus tolimo metimo Lietuvos aštuoniolikmečiai pirmavo jau 12 taškų skirtumu. Ilgai nesnaudęs Justas Tamulis smeigė dar vieną tritaškį ir persvara išaugo iki 15 taškų. Nors vėliau italai sumažino savo atsilikimą iki aštuonių taškų (64:72), perlaužti mačo eigos jiems nepavyko. Galutinis rezultatas - 81:71 lietuvių naudai.

Lietuva: Justas Tamulis 30, Marius Grigonis 17, Denis Krestinin 16 taškų.

Italija: Matteo Imbro 24, Luca Vencato 11, Amedeo Tessitori 11 taškų.

Sekmadienį Europos pirmenybių komandos ilsėsis, o jau pirmadienį tęs kovas dėl kelialapių į ketvirtfinalį.