Lemiamą persvarą mūsų komanda įgijo trečiajame kėlinyje, kai spurtavo 19:0 ir atitrūko 58:41.

Šiandien mūsų komandą į pergalę vedė 18 taškų pelnęs Paulius Vaitiekūnas. 12 taškų pridėjo Eigirdas Žukauskas, 11 - Dovydas Redikas, 8 - Rolandas Jakštas, 7 - Edgaras Ulanovas, po 6 - Arnas Butkevičius ir Ignas Ramašauskas, 5 - Rokas Giedraitis, po 4 - Evaldas Aniulis (5 rezultatyvūs perdavimai) ir Tautvydas Sabonis (6 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai), 3 - Vaidas Kariniauskas, 1 - Deividas Pukis.

Iš viso Druskininkuose 20-mečiai sužaidė penkerias kontrolines rungtynes. Iš pradžių rinktinės kandidatai nusileido Vilniaus „Statybai“ 73:88, tačiau po to įveikė NKL rinktinę 82:68 ir triskart čekus - 77:73, 80:68 ir 85:54.

„Labiausiai nudžiugino paskutinės rungtynės, - treniruočių stovyklos Druskininkuose rezultatus apibendrino Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis. - Žaidėjai pagaliau įvykdė tai, ko prašėme. Gerai veikė gynyba, čekai po didžiosios pertraukos pelnė tik 13 taškų“.

Rinktinės strategą šiuo metu labiausiai neramina Joną Valančiūną turinčius pakeisti aukštaūgius persekiojančios traumos.

„Prie rinktinės šiemet negalėjo prisijungti Simonas Kymantas, buvo traumuotas P. Vaitiekūnas, o dabar dėl čiurnos traumos kuriam laikui iš rikiuotės iškrito Egidijus Mockevičius“, - sakė K. Maksvytis.

Birželio 28 dieną Lietuvos rinktinės kandidatai išskris į Ispaniją dalyvauti kontroliniame turnyre. Birželio 29 - liepos 1 dienomis Mursijoje vyksiančiame turnyre taip pat dalyvaus Ispanijos, Slovėnijos ir Ukrainos jaunimo rinktinės.

Į Ispaniją vyks 12-a mūsų krepšininkų: Vytenis Čižauskas, E. Aniulis, R. Giedraitis, D. Redikas, D. Pukis, E. Ulanovas, A. Butkevičius, R. Jakštas, P. Vaitiekūnas, T. Sabonis, Žygimantas Skučas ir E. Žukauskas.

Dar 3 žaidėjai liks treniruotis Lietuvoje. Kartu su traumuotu E. Mockevičiumi gimtinėje dirbs V. Kariniauskas ir I. Ramašauskas.