Svečiai atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame rate, iškovojo septintąją pergalę ir įsitvirtino antrojoje vietoje.

Itin permainingai vykusiose rungtynėse kauniečiai galėjo išplėšti pergalę paskutinėje atakoje, tačiau Roberto Packo metimas po prasiveržimo link krepšio buvo netaiklus, o paskutinės mačo sekundės prabėgo kovojant dėl atšokusio kamuolio.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiai užtikrintai pirmavo 70:61, tačiau pateko į gilią duobę ir atsiliko - 72:78 likus trim su puse minutės.

Puikiai rungtyniavęs Dainius Šalenga "Žalgiriui" pelnė 22 taškus, po traumos į kauniečių gretas sugrįžęs R.Packas surinko 20 taškų, o nestabilų žaidimą demonstravęs Tanoka Beardas įmetė 14 taškų (11 antroje žaidimo pusėje) ir atkovojo 9 kamuolius.

Svečiams 19 taškų pelnė Juanas Carlosas Navarro, po 13 surinko Gregoras Fučka ir Dejanas Bodiroga, o Roberto Duenasas įmetė 12 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

Rungtynės prasidėjo optimistiškai šeimininkams, kurie pirmavo 5:0 ir 11:7 po dviejų iš eilės D.Šalengos tritaškių.

Tačiau neapdairiai žaidęs T.Beardas ėmė rinkti pražangas, o patyrę svečiai netruko atrasti silpnų žalgiriečių žaidimo vietų. Jas puikiai išnaudojęs D.Bodiroga 8 min. pirmąsyk persvėrė rezultatą - 16:17, o J.C.Navarro tritaškiu jį padidino iki 18:22.

Bet kėlinys baigėsi pirmaisiais R.Packo taškais - 20:22.

Nors antrojo kėlinio pradžioje trumpam pavyko persverti rezultatą (24:22 po jaunojo Martyno Andriuškevičiaus pataikymo), iniciatyvą vėl perėmė "Barsa", kurios gretose įsižaidė atsarginiai krepšininkai - 26:30, 29:37.

Šiuo sunkiu momentu padėtį išgelbėjo Mindaugo Timinsko ir R.Packo tritaškiai, todėl kėlinys vėl buvo pralaimėtas tik dviem taškais - 37:39.

Trečiajame kėlinyje "Žalgiriui" pavyko suderinti veiksmus gynyboje, o keli taiklūs tolimi metimai buvo padidinę persvarą net iki 12 taškų.

Pagaliau įsižaidęs T.Beardas ne tik išlygino rezultatą 43:43, bet ir ėmė vesti kauniečius į priekį - 52:45 po jo ir R.Packo metimų.

Tuomet po tritaškį pataikė D.Šalenga ir pagaliau prabilęs Ainaras Bagatskis - 58:47.

Dar didesnis skirtumas buvo po ketvirtojo D.Šalengos tritaškio - 63:51 likus 28 sek.

Tačiau po pertraukėlės ispanai kaip mat ėmė lipti ant kulnų - 63:58. Nepaisant to, kauniečiai kuri laiką dar laikėsi ir pirmavo 70:61. Tuomet jau ketvirtąjį sykį prasižengė T.Beardas ir po jo išėjimo ilsėtis įsisiautėjo R.Duenasas, kuris lengvai atkodavo kamuolius ir kartodavo juos iki pataikymo arba pražangų.

Vien jo pastangomis "Barsa" priartėjo iki 70:69, o paskui daugiausia G.Fučkos metimais svečiai užbaigė įspūdingą spurtą 17-2 ir pirmavo jau šešiais taškais - 78:72.

Likus pusantros minutės, kauniečių deficitas siekė penkis taškus - 76:81, bet po T.Beardo ir R.Packo pataikymų beliko vienas taškas - 80:81. Svečiams dar buvo likę 50 sek., bet dvi jų atakos baigėsi netiksliai, ir kamuolys atiteko "Žalgiriui", kuris turėjo 12 sek.

Deja, pakiliai rungtyniavusio R.Packo prasiveržimas dešiniuoju kraštu baigėsi metimu pro šalį. Po finalinės sirenos krepšininkas atrodė labai susikrimtęs, tačiau sausakimša halė dėkojo kauniečiams už gražų spektaklį.

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais sausio 27-ąją namuose su Pezaro "Scavolini" (Italija).

Statistika.

Kauno "Žalgiris" - "FC Barcelona (Ispanija) 80:81 (20:22, 17:17, 26:14, 17:28). Teisėjai

Petr Sudek (Slovakija), Sotirios Lainiotis (Graikija), Srdan Dozal (Kroatija).

"Žalgiriui" taškus pelnė: D. Šalenga 22 (žaidė 37 min., dvitaškiai 5/6, tritaškiai 4/7, baudos 0/1; 3 atk. kam., 4 rez. perd.), R. Pack 20 (27 min., 6/9, 2/3, 2/2), T. Beard 14 (9 atk. kam.), M. Timinskas 8 (8 atk. kam.), A. Bagatskis 6, P. Jankūnas 4, M. Andriuškevičius 3, D. Lavrinovičius 2, V. Ginevičius 1.

"Barcelona": J. C. Navarro 19, D, Bodiroga 13, G. Fučka 13, R. Duenas 12 (12 atk., kam.), D. Davis 11 (12 atk. kam.), R. Grimau 7, V. Sada 4, V. Ilievski 2, C. Drejer 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 20/38 (52,6 proc.) ir 24/45 (52,1), tritaškiai 10/27 (37,0) ir 5/15 (33,3), baudos 10/14 (71,4) ir 18/21 (85,7).

Atkovoti kamuoliai - 29 ir 40, perimti kamuoliai - 12 ir 10, rezultatyvūs perdavimai - 12 ir 10, klaidos - 10 ir 12.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.