Pirmas „bronzinio“ mačo rungtynes „Rūdupis“ svečiuose laimėjo 94:93.

Antrose rungtynėse Prienuose rūdupiečiai sutriuškino svečius iš Šiaulių - 87:55. Ketvirta dvikova - šeštadienį (gegužės 12 d.) vyks Prienuose.

Rungtynės

„Šiaulių“ starto penketas: Marius Prekevičius, Vitalijus Liūtyčius, Mindaugas Žukauskas, Cameronas Longas ir Julius Jucikas.

„Rūdupio“ starto penketas: Gintaras Kadžiulis, Adas Juškevičius, Simas Buterlevičius, Gediminas Orelikas ir Povilas Butkevičius.

Dvikovą geriau pradėjo šiauliečiai, kurie po Camerono Longo metimo su pražanga pirmavo - 7:2. Tačiau „Rūdupis“ greitai atsitiesė ir po Artūro Milaknio baudos metimo išlygino rezultatą - 9:9. Po lygios kelių minučių atkarpos (12:11), „Šiaulių“ krepšininkai vėl „šovė“ į priekį - 18:13. Tačiau kėlinio pabaigoje sėkmingiau rungtyniavo svečiai iš Prienų, kurie po savo spurto 9:1 ketvirtį laimėjo - 22:19.

Antrą kėlinį 5 taškais iš eilės pradėjo „Šiaulių“ veteranas M. Žukauskas (24:22). Vėliau tęsėsi atkakli kova (24:24, 26:26, 28:28, 30:30). Tada varžovai apsikeitė spurtais - 4:0 „Rūdupis“ ir 8:0 - „Šiauliai“ (38:34). Aikštės šeimininkai kėlinio pabaigoje naudojosi priešininkų klaidomis, geriau pataikė ir po 30 minučių kovos atitrūko - 44:36. Ypač įspūdingas buvo M. Prekevičius tritaškis iš vidurio aikštės paskutinę kėlinio sekundę.

Trečias ketvirtis prasidėjo G. Oreliko taškais (44:38) ir „Rūdupis“ netrukus vėl priartėjo - 46:42. Nors šiauliečiai nuolat pirmavo, bet varžovai jiems jau kvėpavo į nugarą (48:46). Tačiau po M. Prekevičiaus 4 taškų iš eilės ir Edvino Ruzgo dvitaškio „Šiauliai“ vėl pabėgo - 54:46. Aikštės šeimininkai toliau diktavo savo sąlygas ir po 30 minučių pirmavo 9 taškų persvara - 59:50.

Lemiamą ketvirtį taškais pradėjo C. Longas (61:50). „Šiauliai“ nemažino apsukų ir netrukus įgijo rekordinę - 15 taškų - persvarą (67:52). Dar po kelių minučių, daugiausiai Edvino Ruzgo pastangomis, šiauliečiai jau triuškino Prienų komandą 21 taško skirtumu - 81:60 (likus 1:40 min.). „Šiauliai“ iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 81:61 ir sušvelnino serijos santykį 1-2.

Rezultatas:

„Šiauliai“ - „Rūdupis“ - 81:61 (19:22, 25:14, 15:14, 22:11), serija 1-2.

„Šiauliai“: Valdas Vasylius ir Cameronas Longas (7 rez. perdav.) po 13, Raitis Grafas 11 (5 atk. kam.), Edvinas Ruzgas 10, Mindaugas Žukauskas ir Marius Prekevičius po 9, Julius Jucikas 7, Rashaunas Broadusas 6 (6 atk. kam.), Vytautas Šarakauskas 3 taškai. Arvydas Šikšnius ir Vitalijus Liūtyčius taškų nepelnė.

„Rūdupis“: Povilas Butkevičius 15 (11 atk. kam.), Arnas Labuckas 12 (5 atk. kam.), Adas Juškevičius 11, Simas Buterlevičius 9, Gediminas Orelikas 5 (7 atk. kam.), Edgaras Želionis ir Gintaras Kadžiulis po 4, Artūras Milaknis 1 taškas. Paulius Ivanauskas taškų nepelnė.