“Žalgiris“ jau rungtynių pradžioje spurtavo 10:0. Vėliau šeimininkai kontroliavo rungtynių eigą, nors vilniečiai buvo priartėję (28:23). Visgi trečiajame kėlinyje skirtumas pasiekė 20 taškų ribą (56:36), o pranašumą aikštės šeimininkai ramiai išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Iki sekmadienio dvikovos amžini varžovai šį sezoną buvo susitikę triskart ir visus kartus pergalę šventė LKL nugalėtojų titulą ginantys žalgiriečiai.

Antrosios finalo serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Vilniuje.

Rungtynės

Rungtynes dviem taškais pradėjo R. Javtokas - vilniečiai blokavo metimą, bet teisėjų sprendimu buvo numuštas jau besileidžiantis kamuolys - 2:0.

Netrukus iš toli taikliai atakavo T. Delininkaitis - 5:0.

"Lietuvos ryto" puolimas strigo, o "Žalgiris" tuo naudojosi - po P. Jankūno baudos metimo "Žalgiris" įgijo 6 taškų persvarą (6:0), o čia pat R. Javtokas dėjo iš viršaus (8:0) ir pridėjo du taškus iš po krepšio - 10:0.

Pirmuosius taškus vilniečiai pelnė sužaidus pusšeštos minutės, kai iš vidutinio nuotolio pataikė A. Jomantas - 10:2.

Kitą "Žalgirio" ataką taikliu metimu užbaigė Milovanas Rakovičius - 12:2.

Po šalto dušo rungtynių pradžioje atsigavę vilniečiai ėmė mažinti skirtumą ir likus 2 min. iki kėlinio pabaigos komandas skyrė 6 taškai - 14:8. Bet vilniečių pastangas nubraukė aikštėje pasirodęs ir iš toli pataikęs Dainius Šalenga (17:8), o dar tris taškus pridėjo Marko Popovičius - 20:8.

Mindaugas Katelynas skirtumą sušvelnino (20:10), o iki ketvirčio pabaigos skirtumas nepakito - 21:11.

Antras kėlinys prasidėjo S. Babrausko baudos metimais - 21:13. Į tai P. Jankūnas atsakė taikliu tritaškiu - 24:13.

Vėliau sekė nesėkmingos abiejų ekipų atakos, o taškų badą nutraukė Renaldas Seibutis pelnęs du taškus ir realizavęs baudos metimą - 24:16.

Įpusėjus kėliniui P. Jankūnas pelnė du taškus iš po krepšio (26:16), po minutės pertraukėlės galingu dėjimu "Žalgirio" ataką užbaigė R. Javtokas - 28:16. Kitoje atakoje skirtumą sušvelinino J. Valančiūnas - 28:18.

Du taškus pelnius bei baudos metimą pataikius S. Babrauskui skirtumas ištirpo iki 7 taškų - 28:21. Nuo baudų metimo linijos pataikė ir A. Rašičius - 28:23.

Tačiau du taškus pelnė M. Kalnietis, iš toli pataikė D. Šalenga ir sužaidus kiek daugiau nei 7 min. "Žalgiris" vėl atitolo - 33:23.

Po minutės pertraukėlės J. Valančiūnas sumažino atsilikimą (33:25), bet tuo pačiu atsakė ir D. Šalenga (35:25).

Iki kėlinio pabaigos skirtumas sumažėjo iki 7 taškų - 37:30.

Antra rungtynių dalis prasidėjo P. Jankūno tritaškiu - 40:30. Tuo pačiu atsakė ir S. Babrauskas, pataikęs pirmą "Lietuvos ryto" tritaškį sekmadienio rungtynėse - 40:33.

Sužaidus 4 min. po ilgesnės pertraukos A. Jomantas pataikė vieną baudos metimą, o kitoje atakoje T. Delininkaitis atakavo iš toli - 45:34. Netrukus T. Delininkaitis pridėjo du taškus iš po krepšio - 47:34.

Įpusėjus taikliai atakavo R. Seibutis - 47:36.

Tačiau aikštės šeimininkai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir po M. Popovičiaus baudos metimų, du taškus pridėjo Tadas Klimavičius ir skirtumas šoktelėjo jau iki 17 taškų - 53:36.

Kitoje atakoje iš toli pataikė M. Popovičius ir skirtumas pirmą kartą išaugo iki 20 taškų - 56:36.

Netrukus vilniečiai kiek aptirpdė deficitą, o kėlinį taikliu ir sudėtingu tritaškiu baigė Žygimantas Janavičius - 62:44.

Ketvirtą kėlinį galingu dėjimu per J. Valančiūną pradėjo R. Javtokas - 64:44.

Sužaidus kiek daugiau nei 6 min. A. Rašičius tritaškiu sumažino skirtumą iki 15 taškų (64:49).

"Žalgiris" pergalės iš rankų neišleido ir šventė užtikrintą pergalę - 71:56.

"Žalgiris": M.Popovičius 13, P.Jankūnas (7 atk. kam.) 11, R.Javtokas 10 (10 atk. kam.) ir M.Rakovičius po 10, T.Delininkaitis (5 rez. perd.) 8, T.Klimavičius 6.

"Lietuvos rytas": R.Seibutis 12, J.Valančiūnas 11, A.Rašičius 8, S.Babrauskas 7.

„Šios rungtynės buvo svarbios, bet ne pačios svarbiausios serijoje. Nesu patenkintas mūsų žaidimu "du prieš du", o varžovai rinko "lengvus" taškus. Finalo seriją sudaro ne vienerios rungtynės, todėl stengsimės padaryti išvadas ir atitinkamai koreguoti žaidimą“, - spaudos konferencijoje kalbėjo "Lietuvos ryto" strategas Aleksandras Džikičius.

"Nemėgstu analizuoti rungtynių atkrintamosiose varžybose. Mes žinojome, ką reikia padaryti ir susikoncentravę siekėme savo tikslo. Turėjome pakankamai laisvos erdvės tiek gynyboje, tiek puolime, tačiau lemiamą reikšmę turi žaidėjų nusiteikimas ir psichologija. Dabar turime pamiršti šią pergalę ir toliau siekti pergalių", - po rungtynių kalbėjo "Žalgirio" vyr. treneris Aleksandras Trifunovičius.