CSKA gretose rezultatyviausiai žaidė abu lietuviai - Darjušas Lavrinovičius surinko 15 taškų, o Ramūnas Šiškauskas pridėjo 12 taškų.

Primename, kad abi komandos pusfinalyje iškovojo sunkias pergales: CSKA 79:72 palaužė „Lietuvos rytą“, o „Uniks“ - 87:86 įveikė „Lokomotiv-Kuban“ vyrus.

Geriausių VTB Vieningosios lygos žaidėjų penketas: Roderickas Blakney („Lokomotiv-Kuban“), Henry's Domercantas („Uniks“), Andrejus Kirilenka (CSKA), Darjušas Lavrinovičius (CSKA) ir Jonas Valančiūnas („Lietuvos rytas“).

Naudingiausias VTB lygos finalo ketverto krepšininkas - A. Kirilenka (CSKA).

Rungtynių eiga:

Dvikovą CSKA komanda pradėjo staigiu spurtu: po Andrejaus Kirilenkos, Darjušo Lavrinovičiaus ir Milošo Teodosičiaus tritaškių - 11:1. Antroje ketvirčio pusėje „Uniks“ atstovai kiek atsigavo ir sugebėjo ne tik sustabdyti skirtumo augimą, bet ir jį sumažinti - 15:22.

Antro kėlinio pradžioje CSKA net 3 min. negalėjo pelnyti taškų, o vienas Nathanas Jawai'us jų įmetė keturis ir priartino saviškius iki 19:22. Po Jono Kazlausko paprašytos minutės pertraukėlės ir D. Lavrinovičiaus taškų maskviečiams vėl buvo pavykę kiek atitrūkti (27:19), bet po kelių minučių Lynno Greero pataikytas dvitaškis su pražanga paliko CSKA klubui jau tik vieno taško pranašumą - 33:34. Tiesa, jis iki didžiosios pertraukos vėl šiek tiek padidėjo - 40:37.

Per pirmas 5-oias trečio kėlinio minutes CSKA krepšininkai savo varžovams neleido pelnyti nė taško ir vėl pabėgo į priekį - 48:37. Visgi tada jau „Uniks“ krepšininkai pelnė 6 taškus be atsako ir atgaivino intrigą - 43:48. Ketvirtis baigėsi maskviečiams pirmaujant jau tik keturiais taškais - 53:49.

Ketvirtame kėlinyje ėmė vis labiau ryškėti labiau patyrusios ir daugiau jėgų išsaugojusios CSKA ekipos pranašumas: po sudėtingo R. Šiškausko tritaškio paskutinę atakai skirto laiko sekundę - 62:52 (likus žaisti 6 min.), o po A. Kirilenkos tritaškio ir Nenado Krstičiaus baudų - jau 70:56 (likus 3 min. 47 sek.). Tapo akivaizdu, kad iš Maskvos ekipos pergalės jau niekas nebeatims. Galutinis rezultatas - 74:62.

Rungtynės:

Maskvos CSKA - Kazanės „Uniks“ 74:62 (22:15, 18:22, 13:12, 21:13).

CSKA: Darjušas Lavrinovičius 15 (2/4 dvitaškiai, 2/4 tritakiai, 5/6 baudos, 5 atk. kam.), Ramūnas Šiškauskas 12 (0/1 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 6/6 baudos, 4 atk. kam., 3 perimti kam.), Nenadas Krstičius 11, Andrejus Kirilenka 9 (2/4 tritaškiai, 8 atk. kam.), Milošas Teodosičius 8 taškai.

„Uniks“: Lynnas Greeras 14, Nathanas Jawai'us 13 (13 atk. kam.), Henry's Domercantas 9, Kelly's McCarty's 8 taškai (8 atk. kam.).

* * *

VTB mažojo finalo rungtynėse dėl trečios vietos „Lietuvos rytas“ 91:83 nugalėjo „Lokomotiv-Kuban“ klubą ir iškovojo bronzos medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (140)