Bronzos medaliai atiteko Ramūno Butauto treniruojamam Rygos VEF klubui, kuris mažajame finale 92:75 įveikė turnyro šeimininkę Šiaulių „Šiaulių“ ekipą.

„Lietuvos rytas“, kuris vertėsi be vieno savo lyderių Renaldo Seibučio, pirmavo iki antro kėlinio pirmos pusės (27:22), tačiau tada pralaimėjo atkarpą 0:12 ir paleido varžovus į priekį - 27:34. „Žalgiris“ tuo pasinaudojo ir beveik visą likusį laiką diktavo savo sąlygas ir turėjo mažesnį ar didesnį pranašumą bei pergalingai baigė finalą.

Naudingiausiu BBL finalo žaidėju buvo pripažintas 19 taškų surinkęs Mantas Kalnietis.

Rungtynių eiga:

Dvikovą tritaškiais pradėjo Aleksandras Rašičius ir Mantas Kalnietis - 3:3. Nors „Žalgirio“ įžaidėjas pratęsė solo šou ir iš viso pelnė 8 taškus iš eilės, po dviejų tolimų Stepono Babrausko šūvių pirmavo vilniečiai - 13:8. Antroje ketvirčio pusėje komandos suaktyvino savo veiksmus gynyboje ir pelnyti taškus tapo sunkiau: vis dėlto po Predrago Samardžiskio dvitaškio „Lietuvos rytas“ įgijo 7 taškų (19:12), o po antro metimo - ir 8 taškų pranašumą (26:18). Tiesa, iki ketvirčio pabaigos žalgiriečiai savo deficitą sumažino perpus - 22:26.

Vilmantui Diliui pataikius vieną baudą vilniečiai susigrąžino 5 taškų persvarą (27:22), tačiau tada „Žalgiris“ atsakė Mindaugo Kuzminsko ir Marko Popovičiaus tritaškiais bei spurtu 12:0 ir ėmė kontroliuoti situaciją aikštelėje - 34:27. Nors „Lietuvos rytas“ laimėjo kitą atkarpą 6:0, Pauliaus Jankūno tritaškis ir M. Kalniečio dvitaškis leido žalgiriečiams likti priekyje - 39:34. Iki didžiosios pertraukos skirtumas padidėjo dar vienu tašku - 42:36.

Trečią ketvirtį dvitaškiu su pražanga pradėjęs Tomas Delininkaitis padėjo „Žalgiriui“ įgyti rekordinę 9 taškų atsargą - 45:36. Visgi daugiausiai Tyrese'o Rice'o ir Predrago Samardžiskio pastangomis sostinės komandai pavyko pernelyg toli nepaleisti savo varžovų - 46:49. Maža to, netrukus Jonas Valančiūnas dėjimu net persvėrė rezultatą - 52:51. Žalgiriečiai į tokį varžovų akibrokštą sureagavo labai greitai: atkarpa 8:0 ir prieš lemiamą kėlinį jie vėl padėties šeimininkai - 59:54.

Po rezultatyvių Milovano Rakovičiaus ir Manto Kalniečio atakų „Žalgiris“ pirmą kartą turėjo dviženklę persvarą - 66:56 (likus žaisti 8 min.). Skirtumas ir toliau nenumaldomai augo žalgiriečių naudai: po M. Popvičiaus tritaškio ir dviejų Roberto Javtoko taškų - jau 72:58 (likus 3 min. 30 sek.). Kai jau atrodė, kad nugalėtojai aiškūs, „Lietuvos rytas“ sugebėjo atgaivinti intrigą: T. Rice'as ir Mindaugas Katelynas per dvi minutes pelnė 9 sausus taškus - 67:72 (likus 1 min. 20 sek.). M. Kalniečiui realizavus dvi baudas „Lietuvos ryto“ padėtis vėl tapo itin sudėtinga ir, nors T. Rice'as dar įmetė 3 taškus, galutinė pergalė rezultatu 74:70 ir BBL čempionų taurė priklausė „Žalgiriui“.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ - Vilniaus „Lietuvos rytas“ 74:70 (22:26, 20:10, 17:18, 15:16).

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis 19 (4/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5/5 baudos, 6 klaidos), Mindaugas Kuzminkas (3/4) ir Marko Popovičius (6 rez. perd.) po 11, Milovanas Rakovičius 8, Robertas Javtokas 7, Tadas Klimavičius 6, Paulius Jankūnas ir Tomas Delininkaitis po 5, Vytenis Lipkevičius 2 taškai. Dainius Šalenga ir Žygimantas Janavičius taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Tyrese'as Rice'as 20 (3/4 tritaškiai), Predragas Samardžiskis 15 (7/10 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Steponas Babrauskas 9 (0/4 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai), Artūras Jomantas 8, Aleksandras Rašičius 7, Jonas Valančiūnas 4, Vilmantas Dilys 3, Mindaugas Katelynas ir Dovydas Redikas po 2 taškus. Lawrence'as Robertsas ir Paulius Dambrauskas taškų nepelnė.

Blokai: „Žalgiris“ 4 – „Lietuvos rytas“ 0;

Klaidos: „Žalgiris“ 17 – „Lietuvos rytas“ 14.

* * *

Šeštadienį „Žalgiris“ pusfinalyje net 117:64 sutriuškino „Šiaulius“, o „Lietuvos rytas“ 89:61 pranoko VEF atstovus.

Primename, kad 2010-2011 metų sezono BBL finale „Žalgiris“ 75:67 įveikė VEF komandą ir tapo čempionu, o „Lietuvos rytas“ mažajame finale 84:80 palaužė „Ventspils“ klubo pasipriešinimą ir užėmė trečią vietą.

„Žalgiris“ BBL čempionu iki šiol buvo tapęs keturis kartus (2005, 2008, 2010 ir 2011 metais), o „Lietuvos rytas“ - tris (2006, 2007 ir 2009 metais).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (890)