Šiauliečiai sėkmingiau pradėjo dvikovą ir pirmavo iki antro kėlinio vidurio (38:31), tačiau tada įkrito į gilią duobę, pralaimėjo atkarpą net 2:22 ir atidavė vadeles į varžovų rankas - 40:53. Per likusį laiką Antano Kavaliausko vedami svečiai tik didino savo atotrūkį, kuris vienu metu siekė net 24 taškus (86:62), ir pergalingai užbaigė mačą bei pasidabino bronzos medaliais.

VEF krepšininkai

Rungtynių eiga:

Susitikimą dviem tritaškiais pradėjo Darius Gvezdauskas, dar dvitaškį pridėjo Edvinas Ruzgas, o latviai atsakė tik dviem Curtiso Millage'o taškais - 8:2. Panašus skirtumas laikėsi iki pat kėlinio pabaigos: „Šiauliams“ labiau atitrūkti neleido tik sėkmingas Antano Kavaliausko ir Donato Zavacko žaidimas. Būtent po pastarojo baudų VEF klubas priartėjo iki 18:19. Visgi po pirmų 10 min. šiauliečiai turėjo 4 taškų pranašumą - 24:20.

Antrasis kėlinys prasidėjo pagal panašų scenarijų kaip ir pirmasis: dar du tritaškius smeigė D. Gvezdauskas, o po Juliaus Juciko dvitaškio „Šiauliai“ buvo priekyje jau 38:31. Tačiau tada jie pralaimėjo trijų minučių atkarpą net 2:14 ir leido persverti rezultatą VEF krepšininkams - 40:44. Šiauliečiams nepadėjo ir Antano Sireikos paprašyta minutės pertraukėlė - į didžiąją pertrauką jie išėjo atsilikdami 40:50.

Trečio ketvirčio pradžioje toliau dominavo latviai: šešis taškus iš eilės pelnęs Kristapas Janičenokas užbaigė nuo antro ketvirčio besitęsusį VEF spurtą 22:2 ir sukrovė saviškiams jau 14 taškų persvarą - 56:42. Po Raičio Grafo dvitaškio šiauliečiai priartėjo iki 57:68, bet VEF atsakė dar viena sėkminga atkarpa (8:0) ir įgijo rekordinę 19 taškų persvarą - 66:47. Tiesa, ji per likusį kėlinio laiką kiek sumažėjo - 53:68.

Įtempto tvarkaraščio įkaitais tapusiems „Šiaulių“ žaidėjams ketvirtame kėlinyje jau ėmė trūkti jėgų ir VEF tuo puikai naudojosi: po 24-to A. Kavaliausko taško - jau 86:62 (likus žaisti 4 min.). Per likusį laiką viskas, ką pavyko padaryti šeimininkams, tai sušvelninti skirtumą iki 17 taškų - 75:92.

Rungtynės:

Šiaulių „Šiauliai“ - Rygos VEF 75:92 (24:20, 16:30, 13:18, 22:24).

„Šiauliai“: Darius Gvezdauskas 20 (4/5 tritaškiai, 7 klaidos), Vitalijus Liutyčius 13 (4/4 dvitaškiai, 5/6 baudos), Raitis Grafas 9, Rashaunas Broadusas 7, Cameronas Longas, Edvinas Ruzgas, Julius Jucikas ir Arvydas Šikšnius po 5, Mindaugas Žukauskas 3, Valdas Vasylius 2 taškai. Vytautas Šarakauskas taškų nepelnė.

VEF: Antanas Kavaliauskas 24 (9/10 dvitaškiai, 6/9 baudos, 3 atk. kam.), Kristapas Janičenokas 16 (3/4 tritaškiai), Donatas Zavackas 15 (2/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/5 baudos, 5 atk. kam.), Sandis Valteris 10, Curtisas Millage'as 8, Kasparas Beržinis 7, Gatisas Jachovicas 5, Siimas-Sanderis Vene 4, Maurice'as Bailey 2, Tyleris Cainas 1 taškas. Davisas Geksas ir Janis Beržinis taškų nepelnė.

* * *

Abi komandos pusfinalyje patyrė skaudžias nesėkmes: šiauliečiai net 64:117 neprilygo Kauno „Žalgiriui“, o rygiečiai 61:89 turėjo pripažinti Vilniaus „Lietuvos ryto“ pranašumą.

Primename, kad 2010-2011 metų sezono BBL finale „Žalgiris“ 75:67 įveikė VEF komandą ir tapo čempionu, o „Lietuvos rytas“ mažajame finale 84:80 palaužė „Ventspils“ klubo pasipriešinimą ir užėmė trečią vietą.

BBL finalo rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ pradžia - 18 val.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (67)