Krepšinio dieną su vaikais susitiko ilgametis Kauno „Žalgirio“ komandos žaidėjas Algirdas Linkevičius, visada geros nuotaikos ilgametis Lietuvos rinktinės masažuotojas Juozas Petkevičius.

Tardamas sveikinimo žodį, rajono meras pabrėžė, kad Ežerėlio mokykla ypač daug dėmesio skiria krepšiniui, jos moksleiviai puikiai pasirodo įvairiose krepšinio varžybose, Ežerėlio mokyklos auklėtinė, krepšininkė Erika Liutkutė žaidžia mūsų rajono moterų krepšinio komandoje „Sirenos“.

Nors mokykla nėra didelė, tačiau jos vaikai pademonstravo savo įvairiapusiškus talentus: šokiai, dainos, taiklus kamuolio mėtymas, piešiniai – atrodo, entuziazmo kupinam Ežerėlio jaunimui nėra nieko neįmanoma.

Kaip jau įprasta, krepšinio dieną visos pamokos privalo būti integruotos kartu su krepšiniu, todėl oranžiniai kamuoliai dominavo dailės pamokose, viktoriną „Krepšinio taisyklės“ vedė ir geriausią krepšinio taisyklių žinovą išrinko A. Linkevičius, iš savo patirties apie krepšinio istoriją pasakojo J. Petkevičius, biologijos pamokoje vaikams apie raumenų darbą krepšinio žaidimo metu aiškino „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas, pilietiškumo pamokoje Kauno rajono esminius faktus pristatė meras V. Makūnas, o sporto salėje tuo metu mokytojų vadovaujami vaikai žaidė krepšinį.

Aktyviausi, išradingiausi, geriausiai pamokose pasirodę ir testus išsprendę Ežerėlio vidurinės mokyklos moksleiviai buvo apdovanoti prizais, į kurių teikimą atvyko ir itin šiltai sutiktas „Žalgirio“ komandos žaidėjas Tomas Delininkaitis.

Jam teko susigrumti tritaškių metimo konkurse su taikliarankiu Ežerėlio kamuolio metiku – dvyliktoku Juozu Poderiu. Abu krepšininkai taiklumu nenusileido vienas kitam ir net po pratęsimo išliko lygiosios, tad galų gale nugalėjo draugystė ir T. Delininkaitis, paspaudęs moksleiviui Juozui ranką, įteikė jam atminimui krepšinio kamuolį su savo autografu.

Prizai tuo nesibaigė: simbolinėmis dovanomis, suvenyrais ir bilietais į pasaulio jaunių krepšinio čempionato varžybas jaunieji ežerėliečiai buvo apdovanoti už geriausius piešinius, už žmogaus raumenų darbo, krepšinio taisyklių ir krepšinio istorijos išmanymą. Geriausiam Kauno rajono žinovui – Titui Tamkvaičiui, už domėjimąsi savo kraštu ranką spaudė ir prizą teikė meras V. Makūnas. Kaip sakė pats Titas, labiausiai jį domina fortai ir jų istorija – ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio mastu. Sumanus vaikinukas jau žino, kuria kryptimi suks baigęs mokyklą – jį vilioja istorijos ir archeologijos studijos.

Visi projekto Ežerėlio mokykloje svečiai turėjo atlikti simbolinę užduotį: nupiešti bendrą piešinį ir jame palikti savo autografus – kad prisiminimas apie šią dieną išliktų ilgam.

Projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“ iki mokslo metų pabaigos iš viso apkeliaus dvylika rajono ugdymo įstaigų. Vasarą Kauno rajono savivaldybė ir Lietuvos krepšinio federacija pradės vykdyti kitą projektą, sujungsiantį tradicinę Lietuvos religiją su antrąja – krepšiniu. Margininkuose, Tabariškėse, Zapyškio senosiose kapinėse, Ežerėlyje ir Raudondvaryje ketinama kartu atnaujinti kryžius, koplytstulpius ir pastatyti krepšinio stovus.