„Šiauliai“ iškovojo pergalę prieš „Lietuvos rytą“ net 9 taškų skirtumu - 74:65 (18:21, 23:15, 15:18, 18:11) ir turi neblogas galimybes prieš antrą susitikimą sostinėje.

Tuo tarpu „Žalgiris“ šventė sunkią, bet įtikinamą pergalę prieš „Rūdupį“ 7 taškų persvara - 81:74 (22:11, 21:23, 22:27, 16:13).

„Lietuvos rytas“ pralaimėjo „Šiauliams“

Šiauliuose po lygios pradžios (2:0, 4:5), netrukus aikštės šeimininkai kiek atitrūko 10:6, o 5-ą minutę Jonas Valančiūnas prasižengė antrą kartą. Tada, daugiausiai Artūro Jomanto pastangomis, vilniečiai spurtavo 9:0 ir įsiveržė į priekį - 15:10. Antano Sireikos auklėtiniai pasivijo svečius ir kurį laiką vėl tęsėsi lygiaverčių priešininkų dvikova. Kėlinio pabaigą geriau sužaidė „Lietuvos rytas“, kuris po pirmų 10 minučių žaidimo pirmavo - 21:18.

Antras ketvirtis vyko taškas į tašką, kol antro kėlinio antroje pusėje įsižaidė šiauliečių lyderis Cameronas Longas. Po jo tikslių metimų „Šiauliai“ prieš didžiąją pertrauką įgijo 5 taškų pranašumą - 41:36.

Trečio ketvirčio pradžioje „Šiauliai“ vėl spurtavo ir pabėgo nuo varžovų - 47:40. C. Longas gerąja prasme tiesiog siautėjo aikštėje. Mindaugo Katelyno ir Renaldo Seibučio taškai leido vilniečiams nežymiai priartėti - 43:47. „Šiauliai“ vėl nutolo - 50:43, bet du R. Seibučio tritaškiai ir J. Valančiūno bauda leido „Lietuvos rytui“ išlyginti rezultatą - 50:50. Kėlinys baigėsi 56:54 „Šiaulių“ komandos naudai.

A. Jomantas, L. Robertsas ir R. Seibutis padėjo vilniečiams ketvirtame kėlinyje atitrūkti - 61:56 (atkarpa - 7:0). Vilniečiai pirmavo 63:58, bet šiauliečiai spurtavo 6:0 ir po Edvino Ruzgo metimo persvėrė rezultatą 64:63 (likus 2:30 min.). Aikštės šeimininkai dar labiau įsibėgėjo ir pabėgo - 70:63 bei 72:64. A. Sireikos auklėtiniai mačo pabaigos atkarpą laimėjo net 12:0 ir nepaliko vilčių svečiams iš Vilniaus. „Šiauliai“ šventė pelnytą pergalę - 74:65 (18:21, 23:15, 15:18, 18:11).

Atsakomos pusfinalio rungtynės balandžio 26 d. (ketvirtadienį) vyks Vilniuje.

„Šiauliai“ - „Lietuvos rytas“ - 74:65 (18:21, 23:15, 15:18, 18:11).

„Šiauliai“: Cameronas Longas 20, Rashaunas Broadusas 14, Raitis Grafas 10, Edvinas Ruzgas 7, Darius Gvezdauskas, Vytautas Šarakauskas ir Valdas Vasylius po 5, Arvydas Šikšnius 4, Julius Jucikas ir Vitalijus Liutyčius po 2 taškus.

„Lietuvos rytas“: Artūras Jomantas 17 (6 atk. kam., 7 išprov. pražang.), Renaldas Seibutis 12, Mindaugas Katelynas 9 (7 atk. kam.), Jonas Valančiūnas (7 atk. kam.) ir Predragas Samardžiski po 8, Lawrence'as Robertsas 5, Dovydas Redikas, Aleksandras Rašičius ir Tyrese'as Rice'as po 2 taškus. Vilmantas Dilys ir Paulius Dambrauskas nežaidė.

„Žalgiris“ išvargo svarbią pergalę Prienuose

Žalgiriečiai Prienuose iš karto rimtai ėmėsi darbo ir nuolat pirmavo 5:0, 6:4, 11:4. Netrukus Kauno komandos persvara jau buvo dviženklė - 22:11. Antrame ketvirtyje „Žalgiris“ nemažino apsukų ir po Roberto Javtoko metimo susikrovė 13 taškų persvarą - 39:26. Po Virginijaus Šeškaus paprašytos minutės pertraukėlės, „Rūdupio“ krepšininkai spurtavo ir priartėjo - 34:41. Ilsėtis abi komandos išėjo, kauniečiams pirmaujant - 43:34.

Trečias ketvirtis prasidėjo „Rūdupio“ taškais ir netrukus aikštės šeimininkai jau kvėpavo svečiams į nugarą - 39:44. Tačiau puikus snaiperio Marko Popovičiaus tritaškis ir R. Javtoko metimas iš po krepšio saugiau atitolino „Žalgirį“ - 47:39. Tada vėl spurtavo prieniškiai ir po Ado Juškevičiaus metimo „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki 3 taškų (45:48).

Po Tomo Delininkaičio tritaškio ir Pauliaus Jankūno dvitaškio bei baudos žalgiriečių gerbėjai galėjo kiek ramiau atsikvėpti - 59:48. Neilgai, nes po kelių minučių Povilas Butkevičius dėjimu ir bauda sumažino atsilikimą iki 5 taškų - 56:61. Tuoj pat sekė „Rūdupio“ sėkminga atkarpa - 5:0 (Arno Labucko tritaškis ir Gintaro Kadžiulio dvitaškis) ir rezultatas tapo - 61:63 („Žalgirio“ naudai). Po trijų kėlinių Kauno komanda pirmavo - 65:61.

Lemiamame ketvirtyje vyko žūtbūtinė kova, kol „Rūdupis“ priartėjo iki vieno metimo - 70:72. Tačiau T. Delininkaičio tritaškis, Pauliaus Jankūno ir M. Popovičiaus taškai leido „Žalgiriui“ vėl įgyti saugų 11 taškų skirtumą - 81:70. Vis dėlto pačioje dvikovos pabaigoje Prienų krepšininkai sumažino galutinį skirtumą iki 7 taškų. „Žalgirio“ galutinė pergalė - 81:74 (22:11, 21:23, 22:27, 16:13).

„Rūdupis“ - „Žalgiris“ - 74:81 (11:22, 23:21, 27:22, 13:16).

„Rūdupis“: Gintaras Kadžiulis 14, Adas Juškevičius 13, Simas Buterlevičius ir Valdas Dabkus po 12, Povilas Butkevičius 11, Arnas Labuckas 9, Gediminas Orelikas 3 taškai. Artūras Milaknis (18:22) ir Andrius Mažutis (04:15) - taškų nepelnė.

Atsakomas pusfinalio susitikimas vyks Kaune, gegužės 2 d.