Nuo pat rungtynių pradžių užvirė kova taškas į tašką ir sužaidus 15 minučių rezultatas buvo lygus – 28:28. Visgi tuomet šiauliečiai laimėjo atkarpą 10:2 ir truktelėję į priekį (38:30) po dviejų kėlinių pirmavo 38:33, rašo oficiali „Sakalų“ svetainė.

Po didžiosios pertraukos situaciją ir toliau kontroliavo „Šiauliai“, tačiau „Sakalai“ neleido varžovams toli atitrūkti, o paskutinėmis sekundėmis tiksliai baudas realizavęs Virginijus Sirvydis prieš lemiamą atkarpą sumažino deficitą iki 3 taškų – 54:57.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai atsiliko 7 taškais (54:61), bet pasinaudoję Rashauno Broaduso technine pražanga sugebėjo spurtuoti 8:0 ir po ilgos pertraukos išsiveržti į priekį – 62:61. Komandoms apsikeitus taikliais dvitaškiais (64:63), Cameronas Longas iniciavo šeimininkų atkarpą 7:0, kuri leido vėl susigrąžinti iniciatyvą – 70:64. Per likusias tris minutes Kazio Maksvyčio auklėtiniams perlaužti mačo eigos savo naudai nebepavyko.

„Šiauliai“: Cameronas Longas 17, Vitalijus Liutičius 14, Valdas Vasylius 10, Arvydas Šikšnius ir Raitis Grafas po 9 taškus.

„Sakalai“: Paulius Joneliūnas 18, Augustas Pečiukevičius 14, Arnas Butkevičius 12 (8 atk. kam.), Laurynas Samėnas 8 taškai.

„Lietuvos rytas“ atsiskaitė su „Rūdupiu“

Penktadienį Lietuvos vicečempionams Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams iššūkį metė praėjusio sezono bronzos medalių savininkai Prienų „Rūdupio“ žaidėjai, kurie pirmo rato rungtynėse savo aikštėje buvo netikėtai parklupdę vilniečius - 90:88.

Šį kartą sensacijos neįvyko: „Lietuvos ryto“ gana uŽtikrintai šventė pergalę rezultatu 81:68 (19:18, 26:16, 19:19, 17:15).

Pirmosiomis minutėmis svečiai iš Prienų niekuo nenusileido savo varžovams ir neleido jiems įgyti pranašumo, tačiau greitos penkios komandinės pražangos sukėlė jiems papildomų problemų - vien Edgaras Želionis per trumpą laiką prasižengė tris kartus, bet „Rūdupis“ pirmavo 10:6. Visgi antroji kėlinio dalis sėkmingiau klostėsi „Lietuvos rytas“ krepšininkams, kurie įgijo nedidelę persvarą ir išlaikė ją iki ketvirčio pabaigos - 19:18.

Antrasis kėlinys taipogi prasidėjo taškas į tašką ir nė vienai ekipai nepavyko įgyti didesnio skirtumo. Tačiau tai netruko ypač ilgai - vilniečiai spurtavo ir pirmąkart įgijo dviženklį pranašumą - 40:29. Per likusį laiką iki didžiosios pertraukos niekas pernelyg nepasikeitė ir aikštės šeimininkai išlaikė savo susikrautą pranašumą - 45:34.

Po ilgosios pertraukos mažinti žaidimo spartos vilniečiai nė neketino - jų persvara tik dar labiau ryškėjo - 59:46. Po trijų ketvirčių - 64:53. Ketvirtojo kėlinio pirmoji pusė vyko nerezultatyviai, o „Lietuvos rytas“ ir toliau pirmavo 13 taškų (70:57). Tokiu pačiu skirtumu rungtynės ir baigėsi - 81:68.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Katelynas 18, Renaldas Seibutis 17, Jonas Valančiūnas 14 (10 atk. kam.), Vilmantas Dilys 8, Lawrence'as Robertsas 7 taškai.

„Rūdupis“: Povilas Butkevičius 13, Adas Juškevičius 11, Gintaras Kadžiulis ir Artūras Milaknis po 10, Edgaras Želionis 9, Simas Buterlevičius 7 taškai.

Kitų rungtynių rezultatai:

Kėdainių „Kėdainiai-Triobet“ - Klaipėdos „Neptūnas“ 79:81 (20:26, 19:28, 24:13, 16:14).

„Kėdainiai-Triobet“: Egidijus Dimša 21, Vytenis Jasikevičius 11, Aurimas Adomaitis 10 taškų.

„Neptūnas“: Aidas Viskontas 17, Martynas Mažeika 17, Laurynas Mikalauskas 14 taškų.

Kauno „Baltai“ - Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 79:71 (21:8, 18:26, 14:17, 26:20).

„Baltai“: Jonas Mačiulis 22, Edgaras Ulanovas 18, Vytenis Čižauskas 10 taškų.

„Pieno žvaigždės“: Eimantas Bendžius 13, Šaulius Kulvietis 10, Leroy'us Noblesas 9 taškai.

Panevėžio „Lietkabelis“ - „Palanga“ 85:78 (21:19, 22:20, 20:17, 22:22).

„Lietkabelis“: Vaidas Čepukaitis 19, Šarūnas Vasiliauskas 14, Julius Žurna 13 taškų.

„Palanga“: Mindaugas Reminas 25, Dane'as Johnsonas 17, Paulius Kleiza 11 taškų.