Primename, kad prieš tai kauniečiai išvykoje buvo nusileidę varžovams 85:97, bet savo aikštėje atsigriebę 85:67.

Dabar „Žalgiris“ pusfinalyje susikaus su Šiaulių „Šiauliais“, nes Liubercų „Triumf“ komanda dėl pernelyg įtempto varžybų grafiko atsisakė tęsti kovą turnyre.

Kitą pusfinalio porą sudarys Rygos VEF ir Talino „Kalec/Cramo“ (serijoje kol kas lygu - 1:1) bei Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Ventspils“ (serijoje - 1:0) dvikovų laimėtojai. Kur vyks finalo ketverto turnyras, kol kas dar yra sprendžiama.

Rungtynių eiga:

Kauniečiai rungtynes pradėjo lyg ant sparnų. Po Marko Popovičiaus ir Manto Kalniečio perdavimų pasižymėjo Vytenis Lipkevičius ir Robertas Javtokas, o pats Mantas reidais po krepšiu užbaigė kitas dvi atakas (9:0). „Rūdupio“ negelbėjo ir minutės pertraukėlė, nes po jos M. Popovičius, Paulius Jankūnas ir Milovanas Rakovičius padidino „sausą“ rezultatą iki 15:0. Nors svečiai pagaliau atidarė savo taškų sąskaitą, skirtumą padidino tritaškį įmetęs M. Kalnietis, po krepšiu įkirtęs V. Lipkevičius ir baudą įmetęs M. Rakovičius – 22:4. Tuomet žalgiriečių puolimas pradėjo strigti – per pusketvirtos minutės po du taškus pelnė tik M. Rakovičius ir Dainius Šalenga, o „Rūdupis“ pamažu priartėjo. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ buvo priekyje 26:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje Prienų komanda sugebėjo sumažinti atsilikimą iki trijų taškų (25:28), bet Tomas Delininkaitis šešiais taškais iš eilės, M. Kalnietis ryžtingu prasiveržimu ir M. Popovičius tritaškiu bei metimu iš arčiau grąžino dviženklę persvarą – 40:29. Ją dar labiau padidino greitose atakose pasižymėję P. Jankūnas ir M. Popovičius (45:29). Per likusias tris minutes iki didžiosios pertraukos taškus „Žalgiriui“ pelnė tik R. Javtokas, bet svečiai taip pat nebuvo pernelyg rezultatyvūs – 47:36.

Prasidėjus trečiajam kėliniui abi komandos taip pat sunkiai rinko taškus. „Žalgirio“ gretose po M. Kalniečio ir M. Popovičiaus perdavimų dvi atakas sėkmingai užbaigė M. Rakovičius. Kiek vėliau nuo baudų metimo linijos pasižymėjo M. Popovičius, o kovingai žaidęs V. Lipkevičius nusiėmė kelis kamuolius po varžovų krepšiu ir pelnė keturis taškus – 58:42. Į aikštelę sugrįžus R. Javtokui žalgiriečių pranašumas pasiekė 20 taškų: vidurio puolėjas išpildė DeJuano Collinso perdavimą bei sumetė visas tris baudas – 63:43. Po 30 minučių žaidimo „Žalgiris“ pirmavo 65:49.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje D. Šalenga antrą kartą blokavo Artūrio Milaknio metimą. Taip pat vėl suveikė D. Collinso ir R. Javtoko tandemas (67:52). Tuomet D. Collinsas buvo nubaustas nesportine ir iškart technine pražangomis, todėl „Rūdupis“ priartėjo 57:67. Netrukus techninę pražangą gavo ir Adas Juškevičius. Šią situaciją išnaudojo baudos metimus realizavęs T. Delininkaitis ir tritaškį pataikęs D. Šalenga (72:57). T. Delininkaitis taip pat buvo taiklus iš toli, o Mario Delašas įspūdingai blokavo varžovo metimą ir pats gražiai užbaigė ataką - 79:60. Rungtynių pabaigoje „Žalgirio“ arenoje dominavo T. Delininkaitis. Jis pelnė dar septynis taškus ir žalgiriečiai šventė pergalę galutiniu rezultatu 90:73.

Rungtynės:

„Žalgirio“ - Prienų „Rūdupis“ 90:73 (26:18, 21:18, 18:13, 25:24).

„Žalgiris“: Tomas Delininkaitis 18 (4/4 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 4/4 baudos), Marko Popovičius 12, Mantas Kalnietis (5 klaidos) ir Robertas Javtokas (4/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/3 baudos) po 11, Vytenis Lipkevičius 10 (8 atk. kam.), Milovanas Rakovičius 9, Dainius Šalenga 6, Tadas Klimavičius 5, Paulius Jankūnas 4, DeJuanas Collinsas ir Mario Delašas po 2 taškus. Žygimantas Janavičius (6 min.) taškų nepelnė.

„Rūdupis“: Valdas Dabkus 17 (6/9 dvitaškiai), Adas Juškevičius 16, Simas Buterlevičius 11 (3/4 tritaškiai), Gintaras Kadžiulis 9, Arnas Labuckas 7, Gediminas Orelikas ir Povilas Butkevičius po 5, Artūras Milaknis 3. Edgaras Želionis ir Paulius Ivanauskas taškų nepelnė.