Prieniškiai trečio kėlinio pradžioje pirmavo net 17 taškų skirtumu (55:38), o jam įpusėjus - 16 taškų (64:48).

Tačiau į lemiamą šturmą pakilę Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai ketvirto ketvirčio viduryje po taiklios Manto Kalniečio baudos atsiliko jau tik per vieną metimą - 77:79 (likus 5 min. 50 sek.). Visgi laiku įmesti Artūro Milaknio, Ado Juškevičiaus ir Gedimino Oreliko tritaškiai leido šeimininkams dar kartą atitrūkti - 95:84 (likus 1 min. 25 sek.) ir švęsti istorinę pergalę.

BBL ketvirtfinalyje komandos kovoja iki dviejų pergalių. Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį „Žalgirio“ arenoje. Trečiasis serijos mačas, jei prireiks, vyks kitą trečiadienį, kovo 28 dieną, taip pat Kaune.

Šios poros nugalėtojai pusfinalyje susikaus su Liubercų „Triumf“ arba Šiaulių „Šiaulių“ komanda. Tuo metu kitą pusfinalio porą sudarys Rygos VEF ir Talino „Kalec/Cramo“ bei Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Ventspils“ dvikovų laimėtojai. Kur vyks finalo ketverto turnyras, kol kas dar yra sprendžiama.

Rungtynių eiga:

„Rūdupio“ treneriai sužaidus vos 90 sekundžių jau prašė minutės pertraukėlės, nes po Roberto Javtoko ir Pauliaus Jankūno dvitaškių bei kamuolį perėmusio Manto Kalniečio dėjimo „Žalgiris“ pirmavo 6:0. Pasitarimas prieniškiams iš dalies davė vaisių. Nors tritaškį pataikė Vytenis Lipkevičius (9:2), po keturių Povilo Butkevičiaus taškų „Rūdupis“ priartėjo iki 8:9. „Žalgiris“ išlaikė skirtumą savo naudai 16:11, kiek vėliau įmetė ir DeJuanas Collinsas bei Marko Popovičius (20:16), bet Gintarui Kadžiuliui pelnius septintąjį tašką šeimininkai atsigavo. Pirmąjį kėlinį baigė Tado Klimavičiaus metimas po gražaus M. Popovičiaus perdavimo ir Dainiaus Šalengos blokas – 22:21.

Antrojo kėlinio pradžioje M. Popovičiui skirta nesportinė pražanga leido prieniškiams atsiplėšti - 27:22. Tada du tritaškius pataikęs Sonny's Weemsas svečius išlaikė per artimą atstumą (25:27, 30:32). Jį didino kurioziški, tačiau taiklūs „Rūdupio“ tolimi metimai: iš pradžių Artūras Milaknis iš trijų taškų zonos įmetė atsispirdamas viena koja, o G. Kadžiulio tritaškis įkrito nuo lentos. P. Jankūno, DeJuano Collinso ir S. Weemso taškai nesudarė tinkamos atsvaros įsižaidusiems „Rūdupio“ krepšininkams. Aštuntasis taiklus jų tritaškis per pirmąją pusę leido įgyti jau 13 taškų persvarą - 51:38.

Dar viena nesportinė pražanga, šį kartą S. Weemsui, suteikė galimybę šeimininkams atitrūkti - 55:38. Penki M. Kalniečio taškai ir perdavimas R. Javtokui nutraukė nesėkmingų „Žalgirio“ atakų seriją - 45:57. Gynyboje kauniečiai ir toliau šlubavo, tačiau save atrado D. Šalenga, įmetęs tiek iš toli, tiek iš arčiau, bei dar vieną tritaškį pridėjęs M. Kalnietis - 53:64. Individualiai varžovus įveikė P. Jankūnas, tritaškį pataikė D. Šalenga ir žalgiriečiai priartėjo - 58:66. Tačiau Adui Juškevičiui dar vienu tolimu metimu surinkus 17-ąjį tašką komandas vėl skyrė 13 taškų - 71:58. Su tuo nesitaikstė D. Šalenga, P. Jankūnas ir M. Popovičius, iki trečiojo kėlinio pabaigos sumažinę skirtumą - 66:75.

D. Collinsas ir M. Popovičius prasiveržimais su pražangomis ketvirtojo kėlinio pradžioje surinko šešis taškus, o kamuolį perėmęs ir įdėjęs D. Šalenga nukirpo deficitą iki trijų taškų – 74:77. P. Jankūnas ir M. Kalnietis jį dar labiau sumažino (77:79), bet vėl prabilo „Rūdupio“ toliašaudė artilerija: po A. Milaknio ir A. Juškevičiaus tritaškių – 86:79. M. Popovičius tolimu metimu išlaikė intrigą (84:88), tačiau Prienų ekipa ją sugniuždė pelnydama septynis taškus iš eilės – 95:84. Per likusias pusantros minutės šeimininkai nebeišleido pergalės iš rankų ir triumfavo 97:85.

Rungtynės:

Prienų „Rūdupis“ - Kauno „Žalgiris“ 97:85 (21:22, 30:16, 24:28, 22:19).

„Rūdupis“: Gintaras Kadžiulis 22 (6/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 4/4 baudos, 6 klaidos), Adas Juškevičius 20 (4/5 tritaškiai), Artūras Milaknis 17 (4/5 tritaškiai), Gediminas Orelikas ir Valdas Dabkus po 10, Povilas Butkevičius 8, Simas Buterlevičius 6, Edgaras Želionis 4 taškai.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17 (7/9 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Mantas Kalnietis 13, Dainius Šalenga ir Sonny's Weemsas po 12, Marko Popovičius 11 (3/3 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai), Robertas Javtokas 8 (2/8 baudos), DeJuanas Collinsas 7, Vytenis Lipkevičius 3, Tadas Klimavičius 2 taškai. Mindaugas Kuzminskas ir Tomas Delininkaitis taškų nepelnė, o Žygimantas Janavičius nežaidė.