Nesėkmės atveju, žalgiriečių sezonas VTB čempionate būtų baigtas, nes jie buvo du kartus pralaimėję „Nižnij Novgorodo“ ekipai iš Rusijos.

Nors pirmo rato susitikimą Rygoje prieš kauniečius buvo laimėjo VEF krepšininkai 88:79, latviai kovas VTB lygoje baigė, nes ketvirtą vietą užleido „Nižnij Novgorodo“ klubui, kuriam nusileido abusyk.

„Žalgiriui“ negalėjo atstovauti „centras“ Milovanas Rakovičius.

Rungtynės

„Žalgirio“ starto sudėtis Mantas Kalnietis, Vytenis Lipkevičius, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas. Mūsiškiai pirmi pelnė taškus (2:0) po P. Jankūno dvitaškio, bet Kasparas Berzinis tuoj išlygino rezultatą (2:2). Vyko lygi kova (4:4, 6:6, 8:8). Tada kauniečiai spurtavo 11:0, kai du tritaškius pataikė M. Kalnietis ir P. Jankūnas, iš vidutinio nuotolio įmetė ir dėjimu su pražanga dar 5 taškus surinko S. Weemsas (19:8). R. Javtokas, P. Jankūnas, Dainius Šalenga, Tomas Delininkaitis ir Tadas Klimavičius dar truktelėjo aikštės šeimininkus pirmyn ir po 10 minučių Žalgiris pirmavo - 31:10.

Nors antrą ketvirtį VEF krepšininkai pradėjo atkarpa 4:0 (31:14), kauniečiai tuoj atsitiesė (6:2) ir susigrąžino turėtą persvarą (37:16). Kitas rygiečių spurtas 4:0 vėl sumažino mūsiškių įgytą pranašumą (37:20). Netrukus po svečių iš Latvijos dviejų tritaškių iš eilės (vieną jų pataikė - D. Zavackas) jie dar labiau priartėjo - 42:31. Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai ir po P. Jankūno metimo iš po krepšio paskutinėmis sekundėmis jie pirmavo - 46:33.

Trečią ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo nokautu varžovams. Mūsiškiai įmetė 23 „sausus“ taškus: R. Javtokas, P. Jankūnas, V. Lipkevičius ir M. Kalnietis įmetė iš po krepšio, S. Weesmas, M. Kalnietis ir P. Jankūnas „smeigė“ tris tritaškius, po to baudas įmetė M. Kalnietis, o dar metimą su pražangą pataikė S. Weemsas (69:33). Toliau varžovų triuškinimą tęsė Marko Popovičius ir Mindaugas Kuzminskas (74:38). M. Popovičius košmarišką VEF klubui kėlinį baigė dvitaškiu paskutinę sekundę ir dar padidino „Žalgirio“ triuškinamą persvarą - 79:45.

Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas. Net tris minutes abiejų komandų krepšininkai negalėjo pelnyti taškų, kol baudą pagaliau pataikė D. Šalenga (80:45). Sužaidus 5 minutes bendras kėlinio rezultatas buvo lygus 1:1. Krepšininkai sunkiai rado motyvacijos kovoti. Galutinę pergalę triuškinančiu rezultatu 93:56 šventė „Žalgiris“.

Rezultatas:

„Žalgiris“ - VEF - 93:56 (31:10, 15:23, 33:12, 14:11).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (7 atk. kam., 7/13 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 1/1 baudos), Mindaugas Kuzminskas 16 (18:49 min., 5 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 5/6 baudos), Sonny Weemsas 14 (6 atk. kam., 6 rez. perdav.), Mantas Kalnietis 12 (4 rez. perdav., 2/3 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Marko Popovičus 10 (5/6 dvitaškiai), Robertas Javtokas (10 atk. kam., 2/4 dvitaškiai, 1/2 baudos) ir Dainius Šalenga (2/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/4 baudos) po 5, Tomas Delininkaitis (2/3 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam., 2/4 dvitaškiai) po 4, Tadas Klimavičius 2 taškai (5 atk. kam., 1/2 dvitaškiai). Žygimantas Janavičius (07:00 min.) ir DeJuanas Collinsas (06:10) taškų nepelnė, o Milovanas Rakovičius nežaidė.

VEF Kasparas Berzinis 13 (7 atk. kam., 4/8 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/6 baudos), Donatas Zavackas 11 (28:40 min., 1/2 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 5 atk. kam., 1 rez. perdav., 2 klaid., 2 per. kam., 4 pražang.), Antanas Kavaliauskas (11:45 min., 2 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 1 rez. perdav., 2 klaid., 1 blk., 3 pražang.) ir Dairis Bertanas po 7, Maurice‘as Bailey 6, Sandis Valteris 5, Curtis Millage‘as 4 (5 atk. kam.), Kristapas Janičenokas 3 taškai.