Vilniaus ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė po 15 iš eilės LKL iškovotų pergalių.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė komandos kapitonas Mindaugas Timinskas, pelnęs 28 taškus. Tanoka Beardas surinko 24 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, Robertas Packas pridėjo 11 taškų.

"Lietuvos ryto" ekipoje pasižymėjo Frederickas House'as, pelnęs 28 taškus. Andrius Šležas surinko 17 taškų, o Simas Jasaitis - 16.

Rungtynės tradiciškai prasidėjo nervingai ir per pirmąsias porą minučių abiem komandoms sunkiai sekėsi pelnyti taškus. Kauniečiams greičiau pavyko atsikratyti startinio jaudulio ir jie išsiveržė į priekį 11:3. Tačiau tuomet iniciatyvos ėmėsi "Lietuvos ryto" lyderis F. House'as. Po keturių iš eilės jo pelnytų taškų, dviejų A. Šležo baudos metimų bei Sauliaus Kuzminsko dvitaškio rezultatas tapo lygus - 11:11.

Beje, likus žaisti šiek tiek daugiau nei 2 min. iki kėlinio pabaigos techninę pražangą gavo Kauno ekipos vyriausiasis treneris Antanas Sireika, kurią dviem taškais pavertė F. House'as, o po 10 min. rezultatas buvo 22:21 svečių naudai.

Antrąjį ketvirtį nė vienai iš komandų nepavyko įgyti ryškesnio pranašumo. Iki kėlinio vidurio pirmavo vilniečiai - 24:21, 26:23, 32:28, tačiau po penkių iš eilės R. Packo pelnytų taškų, žalgiriečiai išsiveržė į priekį - 33:32. Antrojo ketvirčio pabaigoje Kauno krepšininkai baudų metimais padidino savo persvarą iki keturių taškų - 45:42, tačiau S. Jasaičio tritaškis paskutinėmis sekundėmis grąžino pusiausvyrą.

Trečiąjį kėlinį aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai. "Lietuvos ryto" gretose dėl sveikatos problemų nežaidė komandos kapitonas Robertas Javtokas, antrojo ketvirčio pabaigoje dėl penkių pražangų aikštę buvo priverstas palikti S. Kuzminskas, tad išnaudodami ūgio persvarą "Žalgirio" krepšininkai akivaizdžiai pranoko varžovus kovoje dėl atšokusių kamuolių, susikurdami progas greitoms kontratakoms, porą iš kurių pasibaigė įspūdingais Dainiaus Šalengos bei T. Beardo dėjimais į krepšį. Kėlinio viduryje šeimininkai įgijo aštuonių taškų pranašumą - 57:49. Tuomet tritaškį metimą pataikė Vilniaus komandos žaidėjas Robertas Štelmaheris, tačiau iš karto penkiais taškais iš eilės atsakė "Žalgirio" kapitonas M. Timinskas ir skirtumas šoktelėjo iki dešimties taškų - 62:52. Paskutinėmis ketvirčio minutėmis vilniečiai laimėjo atkarpą 10:4 ir priartėjo prie varžovų 62:66.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo apsikeisdami taikliais tolimais metimais, o po S. Jasaičio tritaškio žalgiriečių persvara sumažėjo iki minimumo, tačiau tada Kauno komanda pakilo į lemiamą šturmą. "Žalgiris" laimėjo 2,5 min. atkarpą 12:0 ir įgijo didžiausią pranašumą - 80:68, bei nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų. Vienas geriausių rungtynių sužaidė jaunasis "Žalgirio" vidurio puolėjas Martynas Andriuškevičius, kėlinio viduryje pataikęs įspūdingą tritaškį. "Lietuvos rytas" dar bandė pavyti kauniečius, tačiau pakeisti susitikimo baigties jau nebepavyko.

Statistika.

Kauno "Žalgiris" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 90:80 (21:22, 24:23, 21:17, 24:18).

Kauno Sporto halė. Teisėjai: Kęstutis Pilipauskas, Virginijus Dovidavičius. 4000 žiūrovų.

"Žalgiriui" taškus pelnė: Mindaugas Timinskas 28 (38 min. dvitaškiai 4/7, tritaškiai 4/5, baudos 8/9; 9 atk. kam.), Tanoka Beard 24 (35 min. 9/9, 0/1, 6/7; 10 atk. kam.), Robert Pack 11, Martynas Andriuškevičius 9, Dainius Šalenga 8, Paulius Jankūnas 5, Vidas Ginevičius 3, Ainaras Bagatskis 2.

"Lietuvos rytui": Frederick House 28 (35 min. 3/6, 3/6, 13/14), Andrius Šležas 17 (27 min. 1/3, 3/4, 6/6), Simas Jasaitis 16, Saulius Kuzminskas 5, Robertas Štelmaheris 5, Kęstutis šeštokas 4, Tomas Delininkaitis 3, Povilas Čiukinas 2, Haris Mujezinovičius 0, Rolandas Jarutis 0.

Taiklumas. Dvitaškiai 22/37 (59,5 proc.) ir 11/29 (37,9), tritaškiai 8/21 (38,1) ir 12/32 (37,5), baudos 22/32 (68,8) ir 22/30 (73,3).

Atkovoti kamuoliai - 43 ir 31, rezultatyvūs perdavimai - 13 ir 10, klaidos - 20 ir 13.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.