Šventėje dalyvavo Kauno rajono moterų krepšinio komandos „Sirenos“ sportininkės Kristina Alminaitė ir Rasa Žemantauskaitė, projektą kuruojantys LKF ir savivaldybės administracijos atstovai.

Po iškilmingo svečių sutikimo, palydėto Babtų gimnazijos pasididžiavimu – pučiamųjų orkestro muzika – vaikai suplūdo į klases.

Šį kartą stengtasi, kad į integruotas pamokas būtų įtraukti visi gimnazijos moksleiviai, taigi disciplinų, kuriose į dėstomus dalykus pažvelgta pro krepšinio prizmę, buvo nemažai.

Keturiuose kabinetuose dailės pamokoje vaikai piešė darbus krepšinio tema, politologijos pamokoje meras V. Makūnas pasakojo vaikams apie Kauno rajoną ir Babtų seniūnijos vietą jame, biologijos pamokoje „Žalgirio“ fizinio rengimo treneris S. Kavaliauskas atskleidė, kaip dirba raumenys krepšinio žaidimo metu, istorijos pamoką vedęs legendinis treneris V. Garastas ,prisiminė krepšinio istoriją Lietuvoje.

„Sirenų“ komandos krepšininkės įvertino vaikų žinias viktorinoje, kur teko atsakinėti į krepšinio taisyklių klausimus. Informacinių technologijų pamokoje buvo montuojamas filmukas apie krepšinio dieną, o kūno kultūros pamokos metu sporto salėje 3x3 varžybose grūmėsi Babtų gimnazijos krepšininkės – ši ugdymo įstaiga gali pasigirti ypatingu dėmesiu, skiriamu mergaičių krepšiniui.

Kiekvienos pamokos pabaigoje buvo renkami nugalėtojai, kuriems iškilmingų apdovanojimų metu buvo įteikti Kauno rajono savivaldybės, LKF ir „Sirenų“ klubo prizai. Prizais apdovanoti ir geriausių piešinių krepšinio tema autoriai.

Jau tradiciškai daugiausiai emocijų sukėlė krepšinio žvaigždžių ir moksleivių rankos taiklumo varžybos. Tik šį kartą jos buvo net dvejos: pirmose baudas metė taikliausia Babtų gimnazijos moksleivė, nesunkiai taiklumu pranokusi aukščiausią „Sirenų“ žaidėją Kristiną Alminaitę ir gavusi iš jos rankų autografais padabintą krepšinio kamuolį.

Antri prie tritaškių metimo zonos stojo vyrai: garbę varžytis su „Žalgirio“ komandos kapitonu iškovojęs Babtų gimnazijos moksleivis, matyt, gerokai jaudinosi, nes net ir karštai palaikomas gimnazistų, iš devynių metimų pataikė tik vieną, tačiau nusiminti nebuvo kada – P. Jankūnas vaikinukui padovanojo savo pasirašytą krepšinio kamuolį.

Projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“ prasidėjo vasario 22 dieną Lapių pagrindinėje mokykloje ir iki mokslo metų pabaigos apkeliaus dar dešimt ugdymo įstaigų. Vasarą Kauno rajono savivaldybė ir LKF pradės vykdyti kitą projektą, sujungsiantį tradicinę Lietuvos religiją su antrąja – krepšiniu.

Margininkuose, Tabariškėse, Zapyškio senosiose kapinėse, Ežerėlyje ir Raudondvaryje ketinama kartu atnaujinti kryžius ir koplytstulpius bei pastatyti krepšinio stovus.